ŁKS awansował do 1/8 finału Totolotek Pucharu Polski [ZDJĘCIA]

Piłkarze ŁKS-u Łódź wygrali u siebie z Górnikiem Zabrze 2:0 w meczu 1/16 finału Totolotek Pucharu Polski.

ŁKS ŁÓDŹ - GÓRNIK ZABRZE [RELACJA NA ŻYWO]

ŁKS Łódź - Górnik Zabrze
2:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Pirulo (41. minuta) 2:0 M. Trąbka (78. minuta)

Wolski, Kalinkowski, Sobociński (ŁKS) Sekulić, Ściślak, Matuszek (Górnik)

Koniec! ŁKS pewnie wygrywa z Górnikiem 2:0. Ełkaesiacy wywalczyli awans do 1/8 finału Totolotek Pucharu Polski

90'+1 Budzyński popisał się refleksem, parując nad poprzeczką piłkę po strzale Zapolnika z sześciu metrów!

90'+1 Korner dla przyjezdnych

90' Sędzia dolicza co najmniej trzy minuty

90' Zablokowane dośrodkowanie Trąbki. Rzut rożny

89' Radionow faulowany przy linii bocznej

87' Budzyński pewnie łapie piłkę po strzale Jimeneza z półobrotu z 16 metrów

86' Guima zmienia Kalinkowskiego

85' Matuszek ogląda żółtą kartkę

85' Rozwandowicz w ostatniej chwili uprzedził Angulo!

83' Na spalonym Angulo

83' Sobociński "odpłacił" za serię faulów na sobie i tym razem to on wyciął Wolsztyńskiego. Żółta kartka

82' Kibice świętują

80' Radionow zmienia Kujawę, a Pirulo pudłuje z 10 metrów po zamieszaniu w wyniku rzutu rożnego

80' Korner dla ŁKS-u.

80' "Żenia, Żenia, Żenia! Gol!" - do wejścia gotowy już Jewhen Radionow. Ulubieniec kibiców jeszcze w tym sezonie nie grał w pierwszej drużynie

79' Na spalonym Angulo

78' GOOOOL! 2:0! Michał Trąbka! Pirulo zbiegł z prawej strony w stronę środka i strzelił lewą nogą z 18 metrów. Chudy odbił piłkę przed siebie, a najszybciej dobiegł do niej Trąbka, wbijając ją do siatki

76' Sobociński to po przerwie chyba najczęściej faulowany piłkarz

75' Jimenez pudłuje z kilku metrów

74' Wolsztyński wściekły na sędziego, że ten odgwizdał mu faul na Sobocińskim

72' Bardzo niecelny strzał Kujawy z 20 metrów

70' Pudło Wolsztyńskiego z dystansu

69' Jimenez zbiegł z lewej strony do środka i strzelił po krótkim rogu, ale na posterunku Budzyński

68' Trąbka zastępuje Bryłę, który ucierpiał w starciu z Sekuliciem

67' Pudłuje Piątek z 17 metrów

65' Ostry faul Sekulicia na Bryle

64' Wolsztyński faulowany w środku pola. Domaga się kartki dla Sobocińskiego

63' Bainović zastępuje Ściślaka

62' Zapolnik fauluje i ma pretensje do sędziego

59' Sobociński faulowany przez Wiśniewskiego. Wolsztyński ma pretensje do arbitra

58' Kapitalnie dwa razy broni Budzyński

56' Niecelne dośrodkowanie Koja

54' Żółta kartka dla Ściślaka

50' Trwa walka w środku pola

46' O godzinie 20.35 rozpoczęła się druga część gry. Jimenez zastąpił Bauzę, Angulo wszedł w miejsce Kopacza

42' Sędzia pokazuje po żółtej kartce - dla Kalinkowskiego i Sekulicia

41' GOL! Pirulo! 1:0! Hiszpan strzelił z dystansu. Piłka po rykoszecie zmyliła Chudego, który nie utrzymał jej w rękach

Przepraszamy za problemy techniczne

34' Kujawa dwa razy próbował pokonać Chudego, ale kapitalne parady bramkarza Górnika!

31' Niecelny strzał Pirulo z dystansu

26' Kujawa na spalonym. Choć piłka wpadła do siatki, sędzia nie może zaliczyć tego gola

24' Wolsztyński ogląda żółtą kartkę

21' Dwa niecelne strząły ełkaesiaków. Najpierw spudłował Piątek, później Bogusz

18' Techniczny strzał lewą nogą w wykonaniu Wolskiego, ale Chudy czujny na linii

17' Goście wybijają piłkę na aut po dośrodkowaniu Pirulo z wolnego

16' Bryła faulowany przez Wiśniewskiego na połowie Górnika. Dobra okazja dla łodzian na dośrodkowanie w pole karne rywali

16' Sobociński uprzedził Wolsztyńskiego udanym wślizgiem

13' Wolsztyński naciskał na Budzyńskiego, któremu piłkę wycofali koledzy

13' Zablokowana centra Rozmusa z lewej strony

12' Budzyński zdenerwowany na kolegów po strzale głową Koja. Piłka jednak przeleciała nad poprzeczką

11' Budzyński paruje na rzut rożny po strzale Kopacza z 16 metrów!

10' Wolski ogląda żółtą kartkę za ostry faul przy linii bocznej na Koju

10' Budzyński piąstkuje po dośrodkowaniu Ściślaka z wolnego

8' Wolsztyński na spalonym, gdyby nie to, mógłby być rzut karny dla gości

7' Chudy łapie piłkę po dośrodkowaniu wewnętrzną częścią stopy Bryły

6' Z animuszem rozpoczęli to spotkanie zabrzanie. Ełkaesiacy na razie cofnięci i lekko zagubieni

4' Rozwandowicz przejął piłkę po dośrodkowaniu Bauzy

1' Pierwszy gwizdek rozbrzmiał o godzinie 20.31. Górnicy w ciemnych strojach, łodzianie w białych koszulkach oraz czarnych spodenkach i getrach. Kilku graczy ma też rękawiczki, bo mamy ok. pięciu stopni C

20.28 Pamiątkowe zdjęcie i marynarka dla trenera Moskala od prezesa Tomasza Salskiego. To oczywiście z okazji wcześniej wspomnianego jubileuszu

20.15 Trener Moskal dzisiaj po raz 50. poprowadzi ŁKS

20.12 Rezerwowi w ŁKS-ie: A. Malarz - M. Dampc, K. Juraszek, A. Ratajczyk, P. Sajdak, Guima, M. Trąbka, D. Ramirez, J. Radionow. Trenerem jest Kazimierz Moskal

Godzina 20.10 Na ławce rezerwowych Górnika zsiądą dzisiaj: T. Loska - E. Janza, A. O. Arnarson, F. Bainović, I. Baidoo, J. Jimenez, P. Krawczyk, M. Matras, I. Angulo. Trenerem jest Marcin Brosz

D. Budzyńśki - A. Bogusz, M. Rozwandowicz, J. Sobociński, K. Rozmus, P. Bryła (68. M. Trąbka), M. Wolski, Ł. Piątek, B. Kalinkowski (86. Guima), Pirulo, R. Kujawa (80. J. Radionow) M. Chudy - P. Wiśniewski, P. Bochniewicz, M. Koj, B. Sekulić, D. Ściślak (63. F. Bainović), K. Zapolnik, D. Kopacz (46. I. Angulo), S. Matuszek, J. Bauza (46, J. Jimenez), Ł. Wolsztyński

Godzina 20.05 Piłkarze obu drużyn są na rozgrzewce. Za chwilę składy, ale mogę zdradzić, że jest kilka zmian w porównaniu do jedenastek z meczu ligowego, rozegranego 20 października. Wtedy, w Zabrzu, był remis 1:1

Relacja na żywo z meczu 1/16 finału Totolotek Pucharu Polski ŁKS Łódź - Górnik Zabrze