Wolsztyński dobił z metra. Widzew wywalczył wygraną w końcówce

Piłkarze Widzewa Łódź wygrali w Boguchwale ze Stalą Stalowa Wola 1:0. Jedynego gola strzelił w 88. minucie Rafał Wolsztyński.

STAL STALOWA WOLA - WIDZEW ŁÓDŹ [RELACJA NA ŻYWO]

Stal Stalowa Wola - Widzew Łódź
0:1 (0:0)

Bramki: 0:1 R. Wolsztyński (88. minuta)

Żółte kartki: Sobotka, Ciepiela, Stelmach (Stal) Kita, Kordas (Widzew)

Koniec! Widzew wywalczył trzy punkty w Boguchwale. Decydującą bramkę zdobył w 88. minucie Rafał Wolsztyński dobijając piłkę z metra

90'+4 Jeszcze żółta kartka dla Stelamacha za faul na Tanżynie

90'+3 Wolsztyński na spalonym

90'+3 Mandiangu nie poradził sobie z trojką rywali, którzy osaczyli go przed polem karnym Stali

90'+2 Turzyniecki nie zastanawiając się, wybija piłkę za linię boczną. Po chwili niecelny strzał głową Zjawińskiego z 14 metrów

90'+1 Pięczek zastępuje Gutowskiego

90'+1 Uśmiechnęło się teraz szczęście do widzewiaków! Witasik z sześciu metrów huknął wysoko nad poprzeczką!

90' Sędzia dolicza co najmniej trzy minuty

Tanżyna strzelił z główki po dośrodkowaniu Mandiangu z narożnika, Kalinowski zatrzymał piłkę na linii bramkowej, ale z dobitką zdążył Wolsztyński!

88' GOOOOLL! 0:1! Rafał Wolsztyński!

88' Gutowski wywalczył rzut rożny

87' Kiercz uprzedza Robaka

85' Seria rzutów rożnych gospodarzy. To już czwarty korner w czasie dwóch minut. Nic z nich nie wynikło

83' Rzut rożny dla Stali, a problemy ma Turzyniecki, który leży tuż za linią końcową. Trener Kaczmarek może wprowadzić już tylko jednego z młodzieżowców - Pięczka lub Ameyawa

82' Wolsztyński zmienia Kitę

81' Pawłowski z trudem, na raty, broni strzał Zjawińskiego z 13 metrów!

80' Radwański zastępuje Możdżenia. Chwilę wcześniej Mistrzyk zmienia Płonkę

79' Możdżeń ucierpiał w środku pola, ale obejdzie się bez pomocy medycznej

77' Niecelny strzał Dadoka z 13 metrów

75' Kordas taktycznie zatrzymał rywala na środku boiska, ale jeszcze na połowie Stali i to chyba uratowało go przed obejrzeniem czerwonej kartki. Tylko żółta dla młodzieżowca Widzewa, choć gospodarze domagają się bardziej surowej kary. Zawodnik Stali mógł przejąć futbolówkę i pomknąć na bramkę Pawłowskiego

74' Tanżyna nie dał rady wygrać pojedynku główkowego po centrze Mandiangu

74' Rzut rożny dla łodzian. Teraz dośrodkowywać będzie Mandiangu

73' Kita znów pudłuje. Tym razem z 16 metrów obok dalszego słupka!

72' Kalinowski pewnie łapie po dośrodkowaniu widzewiaków z wolnego

71' Kita pudłuje z ośmiu metrów. Piłka przeleciała tuż nad poprzeczką!

69' Kita dobrze przyjął piłkę tyłem do bramki po dośrodkowaniu Gutowskiego, obrócił się i strzelił, ale piłka przeleciała wzdłuż bramki Stali!

66' Mandiangu wchodzi w miejsce Mąki

66' Płonka pudłuje z pięciu metrów po dośrodkowaniu z narożnika!

65' Zjawiński już faulowany w rejonie pola karnego łodzian. Doskonała okazja na dośrodkowanie

64' Podwójna zmiana w Stali. Zjawiński i Jopek zastępują Fidziukiewicza i Ciepielę

62' Płonka faulowany przez Możdżenia na połowie Widzewa

61' Mroziński zdążył z zablokowaniem strzału Mąki!

60' Powietrzne zderzenie Ciepieli z Kordasem. Faulował zawodnik Stali, który ogląda za to żółtą kartkę. Potrzebna pomoc medyczna

59' Niecelny płaski strzał Możdżenia z 22 metrów

58' Rudol w ostatniej chwili zatrzymał Fidziukiewicza, który mógł wyjść sam na sam z bramkarzem

58' Pawłowski czujny na linii po strzale Kiercza po dośrodkowaniu z wolnego

55' Niepewne wyjście Kalinowskiego na 12. metr, ale sędzia uznał, że bramkarza Stali faulował Kita. Choć wydawało się, że nie powinno być tam odgwizdanego przewinienia

54' Bardzo groźnie dorzucił z wolnego Ciepiela, ale piłka minęła dalszy słupek Pawłowskiego o ok. metr

53' Rzut wolny dla gospodarzy na połowie Widzewa. Dobra okazja na dośrodkowanie

52' Mąka huknął z wolnego, ale w mur

52' Doskonała okazja dla łodzian na strzał z wolnego. Ok. 23-25 metrów na wprost bramki

51' Niecelne uderzenie Możdżenia z dystansu

50' Kalinowski broni strzał Robaka z ostrego kąta

50' Kita w ostatniej chwili uprzedzony przy próbie strzału z 18 metrów

49' Trwa walka w środku pola

46' Pięć minut po 15 rozpoczęła się druga część gry. Na razie bez zmian

Koniec pierwszej połowy. Na pewno nie brakowało walki, ale bramek nie ma, choć gospodarze trafili w słupek

45'+1 Kordas uprzedził Ciepielę

44' Tanżyna zasłużył na kartkę za ostre wejście w środku pola, ale sędzia nie zdecydował się na sięgnięcie do kieszonki

41' Robak zgrywał piłkę po dośrodkowaniu Turzynieckiego, ale żaden z widzewiaków nie nabiegał

41' Kordas upadł w polu karnym Stali, ale nie ma faulu, ani kartki za symulowanie, choć sędzia przez chwilę sięgał już po gwizdek

40' Robak szukał Kitę prostopadłym podaniem, ale zdążyli z blokiem rywale

40' Robak wybijał piłkę z własnego pola bramkowego, ale dopadł do niej Dadok, jednak jego strzał z 13 metrów został zablokowany

39' Poczobut zdążył wrócić i zablokować strzał Fidziukiewicza z ostrego kąta

37' Próbowali kombinacyjnie rozegrać rzut wolny widzewiacy, ale wyszło to komicznie i ostatecznie po wysokim dośrodkowaniu Mąki, Tanżyna zagrywał głową, będąc już dwa metry za linią końcową

36' Dużo przewinień z obu stron. Tym razem faulował Rudol

35' Zablokowany strzał z półwoleja w wykonaniu Gutowskiego

34' Żółtą kartkę ogląda Sobotka za faul na Kicie, który rozpędzał się prawym skrzydłem

32' Bardzo niecelny strzał Mąki z dystansu

31' Kita został uprzedzony przez Kalinowskiego po dośrodkowaniu Kordasa

30' Zablokowany strzał Gutowskiego z 17 metrów, po zejściu z lewego skrzydła do środka. Zdążył z blokiem Witasik

27' Korner dla widzewiaków

26' Zablokowane dośrodkowanie Ciepieli z prawego skrzydła. Po chwili Tanżyna jeszcze raz wybija piłkę z "szesnastki"

25' Kordas nie zdążył do piłki na lewym skrzydle

23' Po dośrodkowaniu gospodarzy z wolnego, spalony. Pawłowski miał jednak trudności przy piąstkowaniu

21' Ostre wejście Kity. Żółta kartka. Robak ma pretensje do arbitra, że ten wcześniej nie pokazał kartonika Ciepieli

20' Korner dla Widzewa

19' W środku pola ucierpiał Tanżyna. Na żółtą kartkę zasłużył Ciepiela, ale sędzia odgwizdał tylko faul

17' Rzut rożny dla widzewiaków

16' Niesamowite zamieszanie w polu bramkowym Widzewa. Próbowali wepchnąć piłkę do siatki gospodarze, ale słupek uratował widzewiaków!

15' Rzut rożny dla "Stalówki"

14' Kita nie opanował piłkę na 18. metrze od bramki rywali

13' Kordas wchodził odważnie z lewej strony, ale został skutecznie zatrzymany na 35. metrze od bramki gospodarzy

12' Za wysokie dośrodkowanie Mąki, Tanżyna nie zdołał skutecznie zgrać

11' Rzut rożny dla łodzian

7' Gutowski faulowany na połowie Stali

6' Dadok zablokowany przez Rudola w polu karnym Widzewa

4' Nikt nie zamknął akcji po dośrodkowaniu Turzynieckiego

Skład Widzewa:

1' Dwie minuty po godzinie 14 rozpoczęło się to spotkanie. Widzewiacy na czarno, gospodarze w zielono-czarnych koszulkach oraz czarnych spodenkach i getrach