ŁKS nie stracił bramki i wygrał w starciu beniaminków [ZDJĘCIA]

Piłkarze ŁKS-u Łódź wygrali u siebie z Rakowem Częstochowa 2:0. Gole strzelili Dani Ramirez i Guima.

ŁKS ŁÓDŹ - RAKÓW CZĘSTOCHOWA [RELACJA NA ŻYWO]

ŁKS Łódź - Raków Częstochowa
2:0 (2:0)

Bramki: 1:0 D. Ramirez (7. minuta) 2:0 Guima (25. minuta)

Rozwandowicz (ŁKS) Schwarz, Szczepański (Raków)

Srnić przejął jeszcze piłkę wrzuconą przez rywali z autu i sędzia po chwili zakończył to spotkanie. ŁKS wygrywa w starciu beniaminków PKO Ekstraklasy. To dopiero drugi mecz bez straconej bramki łodzian w tym sezonie. Zarazem pierwszy Arkadiusza Malarza, bo poprzednio ełkaesiacy zachowali czyste konto w spotkaniu pierwszej kolejki z Lechią Gdańsk. Kibice Rakowa podziękowali jeszcze fanom ŁKS-u za możliwość wejścia na łódzki sektor

90'+1 Malarz "pracuje" na żółtą kartkę za opóźnianie gry. Tym razem sędzia Marciniak jeszcze jest łaskawy

90'+1 Guima przyblokował Domańskiego, pozwalając piłce na opuszczenie murawy

90' Wybili piłkę łodzianie po dośrodkowaniu Domańskiego z narożnika. Sędzia dolicza co najmniej trzy minuty

90' Rzut rożny dla gości. To dopiero chyba trzeci korner w tym spotkaniu, choć obie drużyny są w czołówce ligi, jeśli chodzi o wykonywane rogi

89' Ratajczyk zastępuje zmęczonego Pyrdoła

89' Pyrdołowi odskoczyła piłka, i nie dał on rady wyprowadzić kontry

88' Ełkaesiacy starają się "kraść" czas, utrzymując się przy piłce jak najdłużej

87' Żółtą kartkę ogląda jeszcze Szczepański, który sfaulował dogrywającego Klimczaka

87' Świetna kontra łodzian, Klimczak uciekł lewym skrzydłem, zagrał w pole karne, gdzie nabiegał Kujawa, ale za mocno przyjął sobie piłkę i ta wyleciała mu za linię końcową!

86' Pyrdoł wrócił do gry, a Malarz powoli rozpoczyna od własnej bramki

85' Piątkowski pomógł Pyrdołowi, jeszcze przeniósł go kilka metrów do linii końcowej, aby ten nie musiał się męczyć

84' Pyrdoł padł na linii bocznej pola karnego. Jeszcze ma problem z mięśniami

83' Świetny odbiór Srnicia, którego wejście do składu na pewno uspokoiło poczynania w tylnej strefie boiska

82' Nieudane zgranie piłki głową przez Petraska

80' Kujawa wchodzi w miejsce Sekulskiego, który po powrocie po kontuzji spisał się dobrze, choć trzeba pamiętać, że nie wykorzystał rzutu karnego

79' Zablokowane podanie Sekulskiego do Kalinkowskiego, który nabiegał niepilnowany w pole karne gości

78' Kombinacyjne rozegranie akcji częstochowian przed polem karnym ŁKS-u, ale Domański spudłował z 11 metrów!

77' Kalinkowski nagrodzony za występ w tym i ostatnich spotkaniach. Kibice skandują: "Michał! Trąbka!"

76' Kalinkowski zastępuje Trąbkę

76' Grzesik zdążył uprzedzić Szczepańskiego

75' Na dzisiejszym spotkaniu jest komplet publiczności - 5160 widzów

75' Z rozgrzewki został przywołany chyba Kalinkowski

73' Naciskają coraz bardziej przyjezdni, choć mają jeszcze problem z dojściem w rejon pola karnego łodzian. Chyba przydałaby się pierwsza zmiana w zespole biało-czerwono-białych

70' Na murawie pojawił się Domański, zastąpił Skórasia

70' Rozwandowicz zablokował strzał Musiolika i uceirpiał we własnym polu karnym

69' Szumski pewnie łapie piłkę po strzale Grzesika z dystansu

68' Niestety dla gospodarzy, sprawdziło się powiedzenie, że poszkodowany nie powinien wykonywać rzutu karnego. Sekulski strzelił płasko, ale Szumski to wyczuł i rzucił się w dobrą, swoją lewą, stronę

67' Sekulski faulowany w polu karnym Rakowa! Rzut karny. Piłkę ustawia sam poszkodowany

67' Skutecznie blokują ełkaesiacy w rejonie własnego pola karnego. Ja tylko przypomnę, że jedynym meczem bez straty gola w tym sezonie było spotkanie I kolejki z Lechią Gdańsk

64' Rozwandowicz dwa razy czujnie wybija piłkę z własnego pola karnego, za drugim razem miała ona taką prędkość, że po odbiciu od murawy niemal przelobowała Szumskiego, który wyszedł na 20. metr od własnej bramki i czubkiem głowy zatrzymał futbolówkę!

63' Kolev zastępuje Kościelnego

61' Klimczak świetnie wrócił i zatrzymał rozpędzonego Skórasia, który wpadł już w pole karne ŁKS-u i przymierzał się do strzału

60' Przeszkodzili sobie trochę Srnić i Guima, piłkę przejął Ramirez, ale nieczysto w nią trafił przy strzale z 19 metrów

57' Wielka brawa od kibiców dla Juraszka, który świetnym wślizgiem wygarnął piłkę sprzed nóg Skórasia

56' Żółta kartka dla Rozwandowicza za zdecydowany faul w środku pola. Kapitan ŁKS-u zatrzymał tym kontrę rywali

55' Koronkowa akcja łodzian przed polem karnym Rakowa, strzał Guimy zablokowany!

54' Kapitalne zagranie Ramireza za plecy obrońców do Sekulskiego, który jednak się pogubił i nie zdołał oddać strzału!

53' Gra wznowiona i Sekulski też szybko wraca, chociaż jeszcze nie wszystko jest chyba w porządku. Kilka rozciągnięć i rusza!

52' Sekulski opatrywany na murawie, ale schodzi za linię boczną o własnych siłach

51' W środku pola ucierpiał Sekulski. Potrzebna pomoc medyczna

50' Ramirez pudłuje z 17 metrów!

50' Bardzo groźny strzał Sekulskiego z 16 metrów... obok słupka!

46' Pięć minut po godzinie 16 rozpoczęła się druga część gry. Szczepański pojawił się w Rakowie. Zastąpił Schwarza

Koniec pierwszej połowy. ŁKS prowadzi w starciu beniaminków PKO Ekstraklasy 2:0. Brawa żegnają schodzących do szatni ełkaesiaków

44' Rozwandowicz wybija na rzut rożny, ale wcześniej spalił Babenko

43' Zbyt głębokie dośrodkowanie Schwarza z wolnego

42' Wzmaga się doping kibiców ŁKS-u. Jest też grupa fanów Rakowa, którzy siedzą na jednym z sektorów kibiców gospodarzy. Ja tylko przypomnę, że sektora kibiców gości obecnie już nie ma ze względu na rozbudowę

40' Zablokowane dośrodkowanie Pyrdoła z prawej strony

40' Schwarz ogląda żółtą kartkę za taktyczny faul na własnej połowie

39' Niecelny strzał Schwarza z 23 metrów. Nawet jakby piłka leciała w światło bramki, to Malarz by ją ze spokojem złapał, bo uderzenie było lekkie

38' Ramirez jeszcze raz zaczarował, ale później Trąbka za mocno mu odegrał

36' Ramirez świetną "ruletą" minął Jacha, który był zupełnie zdezorientowany po tym zagraniu, ale później dośrodkowaniu łodzian do nikogo

35' Niecelny strzał częstochowian

34' Malarz pewnie łapie po strzale Jacha z wolnego

33' Przypadkowo, ale faulowany jeden z gości. Ok. 23 metrów nieco z boku do bramki Malarza

32' Malarz paruje na rzut rożny!

30' Ełkaesiacy starają się długo rozgrywać od swojego pola karnego. Goście atakują wysokim pressingiem. Tym razem częstochowianie zatrzymali łodzian na środku boiska

28' Zablokowany strzał Pyrdoła z 18 metrów po akcji Ramireza prawym skrzydłem

27' Juraszek zatrzymuje piłkę po dośrodkowaniu ze swojej lewej strony, po chwili jeszcze Klimczak faulowany w polu karnym ŁKS-u

Guima kapitalnie strzelił lewą nogą płasko, a piłka trafiła idealnie przy dalszym słupku Szumskiego

25' GOOOOOLLL! 2:0! Guima!

23' Szybko wyprowadzili piłkę goście. Musiolik wpadł w pole karne ŁKS-u, ale Grzesik początkowo go uprzedził, jednak Musiolik jeszcze piłkę przejął, ale posłał piłkę w boczną siatkę!

23' Świetne dośrodkowanie Ramireza z wolnego, Rozwandowicz wybiegł zza pleców obrońców i spudłował głową z 5-6 metrów!

21' Malarz broni strzał Musiolika z 12 metrów!

21' Piątkowski w ostatniej chwili zdjął piłkę z nogi Sekulskiego, który składał się do strzału z ośmiu metrów!

18' Goście próbowali wyprowadzić kontrę po kornerze ełkaesiaków, ale piłkę pewnie na 14. metrze przejmuje Malarz

17' Pierwszy rzut rożny dzisiaj. Dla ŁKS-u

16' Sekulski zagrał wzdłuż bramki Rakowa, ale żaden z jego partnerów nie nabiegał

13' Rozwandowicz w ostatniej chwili zatrzymał piłkę, którą mógł przejąć Schwarz i stanąć oko w oko z Malarzem

13' Grzesik czujnie zgrywa do Malarza

12' Sekulski delikatnie popchnął Petraska w walce o piłkę

11' Minimalnie za mocne podanie prostopadłe Ramireza do Sekulskiego!

10' Klimczak faulowany we własnym polu karnym

9' Jach w ostatniej chwili zatrzymał rozpędzającego się Ramireza. Po chwili jeszcze Sekulski zagrywał mocno wzdłuż bramki Rakowa, ale nie zdążył żaden z jego kolegów

Szumski do boku odbił piłkę po strzale Grzesika z dystansu, futbolówkę z boku pola karnego przejął Sekulski i po zamarkowaniu strzału, wycofał na 11. metr do nabiegającego Ramireza, który płaskim strzałem w dalszy róg pokonał bramkarza Rakowa

7' GOOOOOOLLLL! Dani Ramirez! 1:0!

6' Szumski paruje przed siebie piłkę po strzale Pyrdoła. Żaden z ełkaesiaków nie zdążył z dobitką

4' Malinowski ostro wszedł w Grzesika. Sędzia Szymon Marciniak zaprasza zawodnika Rakowa na rozmowę wychowawczą

3' Przed polem karnym ŁKS-u przewracał się Musiolik, jednak nie było faulu

2' Malarz już sprawdzony na linii bramkowej

1' Punktualnie o godzinie 15 rozpoczęło się to spotkanie. Goście w czerwono-niebieskich koszulkach, niebieskich spodenkach i czerwonych getrach. Gospodarze na biało-czerwono-biało

14.57 Pierwsze jedenastki już na murawie

14.44 Rafał Kujawa otrzymuje pamiątkowy "melonik" i wyróżnienie za hat-tricka zdobytego w poprzednim domowym meczu - z Koroną Kielce

14.37 Rezerwowi w ŁKS-ie: D. Budzyński - A. Bogusz, M. Dampc, A. Ratajczyk, B. Kalinkowski, Ł. Piątek, Pirulo, P. Bryła, R. Kujawa. Trenerem jest Kazimierz Moskal

Godzina 14.35 Na ławce rezerwowych Rakowa zasiądą dzisiaj: D. Pietrzkiewicz - E. Azemović, M. Domański, B. Nouvier, A. Kolev, M. Szczepański, D. Szymonowicz. Trenerem jest Marek Papszun

A. Malarz - J. Grzesik, M. Rozwandowicz, K. Juraszek, A. Klimczak, P. Pyrdoł (89. A. Ratajczyk), Guima, D. Srnić, M. Trąbka (76. B. Kalinkowski), D. Ramirez, Ł. Sekulski (80. R. Kujawa) J. Szumski - K. Piątkowski, T. Petrasek, J. Jach, M. Skóraś (70. M. Domański), A. Luković, P. Malinowski, K. Kościelny (63. . Kolev), P. Schwarz (46. M. Szczepański), R. Babenko, S. Musiolik

Godzina 14.30 Piłkarze się rozgrzewają. Za bandami płot, i plac budowy, która postępuje w błyskawicznym tempie