ŁKS zremisował i opuścił ostatnie miejsce PKO Ekstraklasy

Piłkarze ŁKS-u Łódź zremisowali na wyjeździe z Górnikiem Zabrze 1:1. Pięknego gola strzelił Dani Ramirez. Wyrównał drugi Hiszpan - Igor Angulo.

GÓRNIK ZABRZE - ŁKS ŁÓDŹ [RELACJA NA ŻYWO]

Górnik Zabrze - ŁKS Łódź
1:1 (0:0)

Bramki: 0:1 D. Ramirez (50. minuta) 1:1 I. Angulo (79. minuta)

Żółte kartki: Sobociński, Srnić, Trąbka (ŁKS)

Koniec! ŁKS prowadził po pięknym golu Ramireza, ale gospodarze wyrównali po trafieniu Angulo. To jednak kolejny punkt dla łodzian, którzy po serii porażek notują czwarty kolejny punkt. Razem mają ich osiem. To pozwala też opuścić ostatnią pozycję w ligowej tabeli na rzecz Korony Kielce

90'+4 Chudy instynktownie broni po strzale Kalinkowskiego z sześciu metrów!

90'+4 Zabrzanie wybili piłkę po miękkiej centrze Bryły

90'+3 Dośrodkowanie Bryły z lewej strony... Koj wybija na rzut rożny!

90'+3 Ramirez może już odpocząć. Zmienia go Kalinkowski

90'+2 Matuszek nie zdołał strzelić głową po dośrodkowaniu Janzy z narożnika

90'+1 Grzesik bardzo ryzykownie zagrywał głową po dośrodkowaniu Wolsztyńskiego z prawej strony! Piłka o pół metra minęła łózką bramkę!

90' Sędzia dolicza co najmniej cztery minuty, a przed chwilą Jimenez próbował strzelać z kilku metrów, ale nieudanie

90' Po zagraniu Sekulicia piłka przeleciała wszerz łódzkiego pola karnego, ale nikt nie przeciął jej toru lotu

89' Trąbka ogląda żółtą kartkę za faul w środku pola

87' Malarz kolejny raz już dzisiaj wybija piłkę daleko. To niecodzienny obrazek jak na ŁKS, który niemal zawsze w tym sezonie próbował rozgrywać akcje od tyłu. Dalekie wybicia są jednak bezpieczniejsze. To jedna ze zmian w grze łodzian

86' Bryła zmienia Pyrdoła, korzystając z chwili przerwy. Trwa opatrywanie Matuszka i Malarza

85' Piłka w siatce ŁKS-u. Leżą jednak na murawie Malarz i Matuszek. Czy tam był faul? Co zdecyduje sędzia? Kapitan Górnika faulował golkipera ŁKS-u w polu bramkowym

84' Przydałaby się chyba zmiana w ŁKS-ie. Powinien wejść Bryła, który mógłby oddalić nieco piłkę od własnej bramki

83' Malarz pewnie łapie piłkę po zgraniu głową Wolsztyńskiego

80' Malarz faulowany w polu bramkowym

80' Krawczyk wchodzi w miejsce Bauzy

Wolsztyński po zagraniu Bauzy huknął z 14 metrów, ale Malarz sparował piłkę na poprzeczkę! Futbolówka trafiła jednak pod nogi Angulo, który wpakował ją do siatki łodzian

79' GOL! 1:1! Igor Angulo!

77' Niecelny strzał bardzo aktywnego w ostatnich minutach Koja

76' Zablokowany Koj w polu karnym łodzian! Zabrzanie domagają się jeszcze rzutu karnego, ale zaczną tylko z narożnika

76' Kujawa wybija piłkę z własnej szesnastki

75' Rzut rożny dla Górnika

75' Chudy uprzedził Kujawę

74' Niecelne uderzeni Angulo z powietrza

73' Grzesik nie zatrzymał piłkę podanej do Jimeneza. Ten wpadł w pole karne łodzian, ale spudłował!

72' Piątek zmienia Guimę

72' Fatalny strzał Pyrdoła lewą nogą. Piłka poleciała wysoko nad bramką, ale bardzo dobrze Pyrdoł wcześniej uwolnił się spod opieki rywali

70' Do wejścia szykuje się Piątek

69' Ełkaesiacy cofnięci na swoją połowę. Liczą na kontrataki

66' Gra wznowiona, po opatrzeniu Guimy

65' Guima pada w polu karnym Górnika. Nie ma faulu. Czy będzie jeszcze analiza tej sytuacji przez sędziów VAR? Chyba nie

64' Rozwandowicz nie sięgnął piłki po centrze Klimczaka

64' Chudy broni płaski strzał Ramireza!

64' Koj trafia w boczną siatkę

63' Srnić ogląda żółtą kartkę za faul w środku pola

61' Ściślak zastępuje Matrasa, który kończy występ faulem na Ramirezie

58' Łodzianie radzą sobie z dośrodkowaniem Janzy z wolnego

56' Klimczak faulowany we własnym polu karnym

56' Korner dla zabrzan

55' Wolsztyński zastępuje Kopacza

53' Zakotłowało się w polu karnym łodzian. Jimenez nie zdecydował się jednak na strzał!

52' Zablokowany strzał Srnicia z 28 metrów

52' Pyrdoł zablokowany na 19. metrze od bramki gospodarzy

Ależ gol Ramireza! Pyrdoł z narożnika zagrał przed pole karne do Ramireza, ten wbiegł w szesnastkę, prostym zwodem zmylił Jimeneza i lewą nogą uderzył po skosie w dalsze okienko bramki Górnika! Przepiękna bramka

50' GOOOOOOOOOOOOOLLLLL! 0:1! Dani Ramirez!!!

49' Seria rzutów rożnych trwa. Teraz z narożnika ełkaesiacy

49' Jak na razie, nic nie wynika z tych rzutów rożnych w tym spotkaniu. Ani po jednej stronie, ani po drugiej

48' Jeszcze jeden korner dla gospodarzy

47' Rozwandowicz wybija za linię końcową po centrze Janzy

47' Pyrdoł na spalonym po krótko rozegranym rzucie rożnym z Ramirezem

46' Po dośrodkowaniu Kujawy, Matuszek przypadkowo wybija za linię końcową

46' O godzinie 18.33 rozpoczęła się druga część gry. Na razie bez zmian

Koniec pierwszej połowy. Jak na razie, bez bramek

43' Pierwsza żółta kartka dzisiaj. Ogląda ją Sobociński

39' Matras faulowany w środku pola przez Guimę

38' Ramirez nie doszedł do piłki przerzuconej na prawe skrzydło przez Sobocińskiego

37' Trąbka po odegraniu Kujawy zdecydował się na strzał lewą nogą z 18 metrów... pudło!

35' Kolejny raz Guima nie przyjmuje piłki. Tym razem miał trudniej, bo wbiegał w pole karne, a prostopadle podawał mu Trąbka

34' Niecelny strzał Ramireza z 20 metrów

33' Matras zatrzymał, próbującego wyprowadzić kontrę, Trąbkę

32' Pudło Grzesika z dystansu

31' Kolejny błąd techniczny Guimy. Portugalczyk wygląda na nieskoncentrowanego

30' Prosty techniczny błąd Guimy, któremu piłka przeleciała pod butem przy próbie przyjęcia

29' Matras uderza daleko od bramki po dośrodkowaniu Janzy z wolnego

27' Malarz łapie piłkę po dośrodkowaniu Janzy. Źle jednak kryli ełkaesiacy i mieli dużo szczęścia, że piłka zdążyła dolecieć do Malarza, a nie sięgnął jej żaden z zabrzan

25' Grzesik nie zdążył do prostopadłego podania od Srnicia

24' Sekulić trzy razy groził strzałem, a końcu został zablokowany

21' Matuszek pudłuje głową z pięciu metrów!

20' Grzesik zablokował strzał Jimeneza. Korner dla gospodarzy

18' Malarz z trudem piąstkuje piłkę po centrze Janzy z narożnika

18' Rozwandowicz głową wybija piłkę za linię końcową, uprzedzając Angulo

16' Ramirez faulowany w środku

15' Chudy piąstkuje piłkę po dośrodkowaniu Srnicia, Klimczak huknął z półwoleja z 20 metrów... pudło! Zabrakło pół metra!

15' Trąbka wywalczył rzut rożny

14' Malarz pewnie łapie piłkę po dośrodkowaniu Janzy z narożnika

13' Malarz paruje na rzut rożny piłkę po strzale Janzy z wolnego!

12' Grzesik blokuje strzał Jimeneza

11' Angulo wyszedł sam na sam z Malarzem, minął bramkarza i strzelił do pustej bramki, ale w ostatniej chwili zdążył wrócić Rozwandowicz!

10' Kujawa balansem ciała zwiódł rywala i wywalczył rzut rożny. Łodzianie nie wykorzystali jednak stałego fragmentu gry

9' Bauza ucierpiał w powietrznym pojedynku z Klimczakiem, który gra jeszcze w specjalnym opatrunku na prawej dłoni, przez kontuzję której opuścił kilka spotkań

6' Grzesik uprzedził Jimeneza

6' Zablokowane uderzenie Sobocińskiego z 25 metrów. Po chwili Zatrzymana piłka po strzale Ramireza prawą nogą z 20 metrów

5' Zablokowane dośrodkowanie Ramireza. Rzut rożny

2' Pudło Ramireza z 18 metrów!

1' Koj wybija piłkę z własnego pola bramkowego po dośrodkowaniu Pyrdoła

1' Punktualnie, czyli o 17:30, rozpoczęło się to spotkanie. Zaczęli gospodarze

17.26 Rezerwowi w Górniku: T. Loska - A. O. Arnarson, F. Bainović, P. Bochniewicz, D. Ściślak, K. Zapolnik, Ł. Wolsztyński, I. Baidoo, P. Krawczyk. Trenerem jest Marcin Brosz

Godzina 17.23 Na ławce rezerwowych ŁKS-u zasiądą dzisiaj: D. Budzyński - A. Bogusz, M. Dampc, A. Ratajczyk, Ł. Piątek, B. Kalinkowski, P. Bryła. Trenerem jest Kazimierz Moskal

M. Chudy - B. Sekulić, P. Wiśniewski, M. Koj, E. Janza, J. Bauza (80. P. Krawczyk), M. Matras (61. D. Ściślak), Sz. Matuszek, J. Jimenez, D. Kopacz (55. Ł. Wolsztyński), I. Angulo   A. Malarz - J. Grzesik, M. Rozwandowicz, J. Sobociński, A. Klimczak, M. Trąbka, Guima (72. Ł. Piątek), D. Srnić, P. Pyrdoł (86. P. Bryła, D. Ramirez (90. B. Kalinkowski), R. Kujawa

Godzina 17.10 Piłkarze jeszcze się rozgrzewają. Za chwilę składy obu ekip

Relacja na żywo z meczu Górnik Zabrze - ŁKS Łódź

Problemy z odświeżeniem strony po odświeżeniu przekierowuje stronę na relacje z odbytego już meczemu Zagłębie Lubin- ŁKS