Podział punktów w meczu na szczycie II ligi [ZDJĘCIA]

Piłkarze Widzewa Łódź zremisowali u siebie z GKS-em Katowice 1:1. Oba gole padły w pierwszej połowie po strzałach Bartłomieja Poczobuta i Dawida Rogalskiego.

WIDZEW ŁÓDŹ - GKS KATOWICE [RELACJA NA ŻYWO]

Widzew Łódź - GKS Katowice
1:1 (1:1)

Bramki: 1:0 B. Poczobut (7. minuta) 1:1 D. Rogalski (28. minuta)

Żółte kartki: Pawłowski, Możdżeń, Mandiangu (Widzew) Gałecki, Błąd, Michalski (GKS)

Koniec! Nie brakowało emocji, były też bramki, kontrowersje i nerwy na murawie. W meczu drugiej z trzecią drużyną II ligi mamy remis 1:1

90'+4 Mrozek łapie pewnie po uderzeniu głową Robaka

90'+3 Jędrych ogląda żółtą kartkę za faul na rozpędzającym się lewym skrzydłem Ameyawie. Doskonała okazja do dośrodkowania dla łodzian

90'+3 Zieleniecki wyskoczył wyżej od Rumina i wybił piłkę głową

90'+2 Tanżyna faulowany we własnym polu karnym przez Rumina

90'+1 Pawłowski w ostatniej chwili uprzedził Rumina, któremu piłka trochę odskoczyła przy przyjęciu. Bramkarz Widzewa interweniował na 25. metrze od własnej bramki

90' Rumin przedzierał się lewą stroną, piłkę ręką zatrzymał Poczobut, ale sędzia puścił grę. Gdyby nie to, Rumin wpadłby z boku w pole karne Widzewa. Sędzia dolicza jeszcze co najmniej cztery minuty

88' Świetne dośrodkowanie Mandiangu na szósty metr przed bramkę GKS-u. Zza pleców obrońców wyskoczył Kita i strzelił głową... niecelnie!

85' Po strzale Robaka piłka przelatuje nad poprzeczką

84' Mamy jeszcze spięcie w polu karnym katowiczan. To pokłosie tego faulu Michalskiego na Mandiangu. Nie było to ostre, ale Michalski wiedział, że musi zatrzymać rywala, bo ten mógłby uciec i widzewiacy wyszliby dwóch na jednego

83' Mandiangu złapany niemal wpół, wychodząc z kontrą. Żółta kartka dla Michalskiego

82' Rumin wchodzi w miejsce Rogalskiego

81' Zablokowany strzał Tanżyny głową

81' Mandiangu zaskoczył technicznym strzałem prawą nogą. Mrozek końcami palców sparował na rzut rożny!

80' Niecelny strzał Wrońskiego. Błąd oddaje opaskę kapitańską Jędrychowi i siada na ławce. W jego miejsce melduje się Urynowicz. Ameyaw zastępuje Gutowskiego

79' Kita ma dzisiaj duże problemy z obrońcami GKS-u. Mało widoczny także Robak

78' Pierwszy raz w tej połowie widzewiacy przez dwie minuty na połowie rywali, ale nie dali rady oddać strzału. Skończyło się na faulu Radwańskiego w ataku

75' Mrozek łapie piłkę po dośrodkowaniu Mandiangu

75' Mandiangu zastępuje Mąkę

74' Jędrych po uderzeniu głową, przenosi piłkę nad poprzeczką Pawłowskiego

73' Kosakiewicz nie zdołał zatrzymać piłki przed linią końcową. Kolejny rzut rożny dla gości i po raz kolejny Błąd ustawia piłkę w narożniku

72' Widzewiacy poradzili sobie po dośrodkowaniu Błąda z narożnika

72' Korner dla przyjezdnych

71' Wroński zastępuje Kiebzaka. To były piłkarz m.in. PGE GKS-u Bełchatów

70' Rogalski zablokowany przez Tanżynę

69' Radwański zastępuje Możdżenia

67' Możdżeń ogląda żółtą kartkę za faul na Michalskim

66' Na szczęście dla widzewiaków, przeszkodzili sobie Kiebzak i Błąd na 20. metrze od bramki Pawłowskiego

65' Pięczek zastępuje Kordasa

64' Tanżyna uprzedził Michalskiego, który nabiegał z głębi pola karnego!

64' Do wejścia gotowy Pięczek

63' Robak "wypchnięty" za linię końcową

62' Kosakiewicz huknął z 23 metrów... nad poprzeczką!

61' Zbyt mocne dośrodkowanie Mąki z prawego skrzydła, ale powoli w tej połowie zaczynają w końcu rozgrywać dłużej widzewiacy

60' Tanżyna zatrzymał, wbiegającego w pole karne Widzewa, Błąda

59' Niecelny strzał głową Gałeckiego

58' Pawłowski paruje na rzut rożny po strzale Michalskiego z dystansu!

57' Kosakiewicz pudłuje. Piłka przeleciała niecałe pół metra od spojenia słupka z poprzeczką!

55' Bardzo nerwowo na murawie. Sędzia co chwila używa gwizdka, ale większość przewinień łodzian

53' Pawłowski ogląda żółtą kartkę za ekspresyjne wyrażenie emocji. Nie były to na pewno cenzuralne słowa

52' Mamy zamieszanie. Goście domagają się rzutu karnego, sędzia dyktuje rzut wolny przed szesnastką

50' Wzmaga się doping kibiców Widzewa. Fanów z Katowic dzisiaj nie ma. To efekt kary nałożonej przez PZPN

48' Gra wznowiona, wraca na murawę również Dejmek

47' W polu karnym Widzewa ucierpiał jeden z katowiczan. Potrzebna pomoc medyczna. Ucierpiał Dejmek

46' Dwanaście minut po godzinie 20 rozpoczęła się druga część gry. Na razie bez zmian

Koniec pierwszej połowy. Widzewiacy początkowo mieli dużą przewagę, strzelili gola i kontrolowali grę. W 28. minucie Rogalski, po błędzie Zielenieckiego, doprowadził do wyrównania. Od tego momentu lepiej prezentują się przyjezdni

45'+1 Błąd ogląda żółtą kartkę po ostrym wejściu w Mąkę

45'+1 Gutowski do końca naciskał Michalskiego i utrudnił mu oddanie strzału. Katowiczanin huknął z ostrego kąta jak z armaty, ale wprost w Pawłowskiego

45' Tanżyna nie doszedł do dośrodkowania Kosakiewicza. Sędzia dolicz co najmniej jedną minutę

44' Żółta kartka dla Gałeckiego. Faulował on w środku pola Robaka. Goście protestują, przypominają sędziemu, że chwilę temu Robak nie obejrzał kartki za podobne przewinienie

42' Błąd dośrodkował z wolnego, Pawłowski piąstkował na 12. metrze

41' Robak fauluje na własnej połowie. Upiekło się kapitanowi Widzewa, bo to mogła być żółta kartka

41' Po dośrodkowaniu Michalskiego, Kosakiewicz wybija piłkę z piątego metra od własnej bramki

39' Dwa nieudane zagrania Mąki. Najpierw po wycofaniu Gutowskiego, później po świetnym prostopadłym podaniu Robaka. Widzewiacy stracili w końcu futbolówkę

38' Mamy krótką przerwę. Katowiczanie wszyscy zbiegli do ławki rezerwowych i uzupełniają płyny. Na murawie opatrywany jest Tanżyna

37' Teraz Zieleniecki już dobrze. Uprzedził w ostatniej chwili Błąda, który mógł wyjść sam na sam z Pawłowskim

34' Pawłowski na posterunku

33' Rzut rożny dla widzewiaków

32' Nieudane dośrodkowanie Kosakiewicza z wolnego

Zieleniecki "podał pomocną dłoń" do rywali. Obrońca Widzewa zagrał piłkę głową do Pawłowskiego, ale zrobił to lekko. Bramkarz miał do niej kilkanaście metrów, a tylko kilka dzieliło od niej Rogalskiego, który dobiegł pierwszy i przelobował Pawłowskiego

28' GOOOOL! 1:1! Dawid Rogalski!

28' Mrozek łapie piłkę po wstrzeleniu jej przez Gutowskiego

27' Daleki wrzut z autu w wykonaniu Michalskiego, ale poradzili sobie z tym łodzianie

25' Dużo niedokładności w poczynaniach katowiczan. Jak na razie nie wyglądają oni na zespół, który zajmuje 3. miejsce w II lidze

21' Kolejny korner dla łodzian

20' Woźniak wybija piłkę z linii bramkowej! Strzelał głową Tanżyna. Gdybyśmy mieli w II lidze system VAR, na pewno byłaby konsultacja

19' Zablokowane dośrodkowanie Gutowskiego. Rzut rożny dla gospodarzy

16' Jeszcze jedna ciekawostka związana z Bartłomiejem Poczobutem. Piłkarz ten przez poprzednie 1,5 sezonu występował w GKS-ie Katowice, gdzie strzelił tylko jednego gola... samobójczego. Ostatniego gola do właściwej bramki Poczobut strzelił natomiast w kwietniu 2017 roku, kiedy był zawodnikiem Bytovii Bytów

14' Gutowski ścina z lewej strony do środka i pudłuje z 18 metrów

13' Mąka pudłuje z 15 metrów

12' Na trybunie "Pod zegarem" oprawa. Kibice ułożyli napis "1910". Pod spodem transparent "Data, która pozostaje w sercach na lata"

11' Kiebzak zablokowany na 18. metrze od bramki Pawłowskiego

Goście wybili piłkę po dośrodkowaniu Kosakiewicza z wolnego, przed szesnastką przejął ją Poczobut i uderzył z półwoleja. Futbolówka wpadła do siatki między prawym słupkiem, a rozpaczliwie interweniującym Mrozkiem

7' GOOOOOLLL! 1:0! Bartłomiej Poczobut!

6' Gutowski zagrał wzdłuż bramki, żaden z jego kolegów nie zdążył dojść do piłki!

3' Informacja dla słuchaczy. Relacje z pierwszej połowy w Strefie Kibica. Transmisja z drugiej części gry w całości na portalu

2' Gutowski pudłuje z półwoleja z 17 metrów

1' Punktualnie o godzinie 19.10 rozpoczęło się to spotkanie. Goście w żółtych koszulkach oraz czarnych spodenkach i getrach. Gospodarze na czerwono

19.09 Rezerwowi w Widzewie: P. Wolański, Ł. Turzyniecki, S. Rudol, M. Pięczek, M. Gąsior, A. Radwański, M. Ameyaw, Ch. Mandiangu, R. Wolsztyński. Trenerem jest Marcin Kaczmarek

Godzina 19.07 Na ławce rezerwowych GKS-u zasiądą dzisiaj: Sz. Frankowski - M. Broda, J. Habusta, M. Urynowicz, K. Tabić, D. Rumin, P. Grychtolik, Z. Wojciechowski, Ł. Wroński. Trenerem jest Rafał Górak

W. Pawłowski - Ł. Kosakiewicz, S. Zieleniecki, D. Tanżyna, K. Kordas (65. M. Pięczek), D. Mąka (75. Ch. Mandiangu), B. Poczobut, M. Możdżeń (69. A. Radwański), K. Gutowski (80. M. Ameyaw), P. Kita, M. Robak

B. Mrozek - K. Michalski, A. Jędrych, R. Dejmek, G. Rogala, Sz. Kiebzak (71. Ł. Wroński), M. Stefanowicz, M. Gałecki, A. Błąd (80. M. Urynowicz), A. Woźniak, D. Rogalski (80. D. Rumin)