Polacy awansowali na EURO 2020!

Piłkarze Reprezentacji Polski wygrali na Stadionie Narodowym z Macedonią Północną 2:0. Gole po asystach Roberta Lewandowskiego strzelili rezerwowi Przemysław Frankowski i Arkadiusz Milik.

Polacy mieli przewagę przez większą część spotkania. Utrzymywali się przy piłce przez 63 procent czasu gry. Co ważne, "Biało-Czerwoni" stwarzali sobie sytuacje do zdobycia gola. Przez ponad godzinę nie udało się jednak trafić do siatki. Piłka trafiała w obramowania bramek Macedończyków.

W 74. minucie Grzegorz Krychowiak zagrał prostopadle do Roberta Lewandowskiego, który przyjął piłkę w polu karnym gości, myląc Kire Ristevskiego. "Lewy" nie zdecydował się strzelać, zostawiając piłkę nabiegającemu Przemysławowi Frankowskiemu, który wszedł na boisko kilkanaście sekund wcześniej.

Sześć minut później było już 2:0. Drugą asystą popisał się Lewandowski, zgrywając piłkę tyłem do bramki. Ta trafiła do innego rezerwowego - Arkadiusz Milika. Napastnik SSC Napoli strzelił z 20 metrów, trafiając tuż przy dalszym słupku bramki.

Polacy wywalczyli awans na dwie kolejki przed końcem eliminacji. W ośmiu meczach zdobyli 19 punktów.