Dużo walki na początek sezonu. Grot Budowlane wygrywają

Siatkarki Grot Budowlanych Łódź pokonały na wyjeździe Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz 3:2 w pierwszej kolejce sezonu 2019/2020 Ligi Siatkówki Kobiet.

Kibice w Bydgoszczy mogli obejrzeć bardzo wyrównane i emocjonujące spotkanie. Dwa pierwsze sety rozstrzygały się na przewagi. Najpierw bydgoszczanki wygrały 28:26, a później łodzianki 27:25. W kolejnych dwóch partiach najpierw pewnie zwyciężyły budowlane (do 17), a następnie gospodynie do 18.

O losach spotkania musiał przesądzić tie-break. Decydujący set to już jednak była prawdziwa wojna, zakończona dopiero wynikiem 21:19 dla łodzianek.

Wicemistrzynie Polski do wygranej poprowadził tercet: Anastasia Kraiduba (27 punktów), Charlotte Leys (20) i Jaroslava Pencova (17). MVP meczu wybrano kapitan Leys.