Mundial 2014. Francja gromi Szwajcarię, sensacyjna Kostaryka

Piłkarze Reprezentacji Francji rozgromili Szwajcarów 5:2. Kostarykanie wygrali sensacyjnie z Włochami 1:0, a Ekwador pokonał Honduras 2:1 w kolejnym dniu Mundialu 2014.

Kontuzja, która wyeliminowała Francka Ribery'ego z Mistrzostw Świata 2014 w piłce nożnej nie zaszkodziła jego kolegom. Francuzi wygrali efektownie drugie spotkanie na tegorocznym Mundialu. Tym razem "Trójkolorowi" rozgromili Szwajcarów 5:2.

Strzelanie w 17. minucie rozpoczął Olivier Giroud, wykorzystując świetnie dośrodkowanie. Minutę później było już 2:0. Do siatki Helwetów trafił Blaise Matuidi. Do przerwy było 3:0 po golu strzelonym przez Mathieu Valbuenę.

Po zmianie stron "Trójkolorowi" dorzucili jeszcze dwie bramki. W 67. minucie trafił Karim Benzema, a sześć minut później Moussa Sissoko. Szwajcarzy zmniejszyli straty w ostatnich dziesięciu minutach. Gole strzelili Blerim Dżemaili oraz Granit Xhaka. Wygrana Francji mogła być bardziej okazała, ale Benzema nie wykorzystał w pierwszej połowie rzutu karnego, a dobitka Yohana Cabaye'a trafiłą w poprzeczkę.

Terminarz Mundialu 2014

W drugim spotkaniu tej grupy, Ekwador pokonał Honduras 2:1. Prowadzenie objęli jednak zawodnicy z Ameryki Środkowej. Po pół godzinie gry gola strzelił, znany z występów w PGE GKS-ie Bełchatów, Carlo Costly. Trzy minuty później wyrównał Enner Valencia, który drugie trafienie dorzucił jeszcze po zmianie stron.

Sensacyjnym wynikiem zakończyło się spotkanie w Recife. Faworyzowani Włosi przegrali z Kostaryką 0:1. Bramkę w 44. minucie zdobył Bryan Ruiz. Italia nie miała pomysłu jak pokonać rywali, którzy groźnie kontrowali i wygrali zasłużenie.

W sobotę (21 czerwca) czekają nas dwa mecze Grupy F. Argentyna zmierzy się z Iranem, a Nigeria z Bośnią i Hercegowiną. W spotkaniu Grupy G Niemcy zagrają z Ghaną.