Co za mecz! 10 goli przy al. Piłsudskiego [ZDJĘCIA\

Piłkarze Widzewa Łódź wygrali u siebie z Pogonią Siedlce 7:3. Po dwa gole strzelili Marcin Robak i Konrad Gutowski dla gospodarzy oraz Kamil Walków dla gości. Cztery asysty zaliczył Przemysław Kita.

WIDZEW ŁÓDŹ - POGOŃ SIEDLCE [RELACJA NA ŻYWO]

Widzew Łódź - Pogoń Siedlce
7:3 (3:0)

Bramki: 1:0 M. Robak (7. minuta, karny) 2:0 M. Robak (23. minuta) 3:0 K. Gutowski (37. minuta) 4:0 S. Zieleniecki (42. minuta) 4:1 A. Mójta (64. minuta, karny) 5:1 Brodziński (65. minuta, samobój) 6:1 Ch. Mandiangu (66. minuta) 6:2 K. Walków (72. minuta) 6:3 K. Walków (76. minuta) 7:3 K. Gutowski (83. minuta)

Żółte kartki: Radwański (Widzew) Margol, Brodziński, Wiktoruk (Pogoń)

(Fot. Mateusz Kuligowski)

Koniec! Nieprawdopodobne spotkanie przy al. Piłsudskiego. Dwa rzuty karne, jeden samobój, trzy gole do przerwy i aż siedem po zmianie stron. Widzew zgarnia trzy punkty, wygrywając 7:3. Cztery asysty Kity, po dwa gole Robaka i Gutowskiego dla Widzewa oraz Walkowa dla Pogoni. Kibice jeszcze owacjami i skandowaniem żegnają Marcina Kozłowskiego I. Widzew wraca na fotel lidera II ligi

90'+3 Radwański faulowany w kontrze. Jeszcze jedno spięcie między piłkarzami. Kończy się na żółtej kartce pokazanej i Wiktorukowi, i Radwańskiemu

90'+3 Odrobinę za wysokie dośrodkowanie Kordasa. Robak nie dał rady skutecznie uderzyć piłki głową

90'+2 Gąsior wyprowadził kontrę, ale zablokowane dośrodkowanie Ameyawa

90' Sędzia dolicza co najmniej trzy minuty

88' Niecelny strzał Robaka głową z siedmiu metrów!

86' Robak sam na sam z bramkarzem... zdążył wrócić Brodziński i zatrzymać piłkę lecącą do pustej bramki! Robak jeszcze przejął futbolówkę i rozpoczął taniec z piłką, ale ta ostatecznie trafiła w ręce Smołucha

86' Ameyaw zastępuje Gutowskiego

85' Z wolnego strzelił jednak Wiktoruk i zrobił to bardzo niecelnie

83' Tanżyna fauluje na 18. metrze przed własną bramką. Doskonała okazja do strzału dla Mójty

Prostopadłe podanie Możdżenia, doszedł do piłki Mandiangu, ale zaskoczył rywali nie strzelając w sytuacji sam na sam, tylko podając do stojącego przed pustą bramką Gutowskiego!

83' GOOOOOLLL! 7:3! Konrad Gutowski!

82' Zdecydowany faul Margola w środku pola. Były piłkarz m.in. ŁKS-u musi uważać, bo ma już na koncie żółtą kartkę

80' Zablokowane uderzenie Mandiangu. Rzut rożny

77' Korner dla łodzian, którzy wyraźnie się rozprężyli, a siedlczanie nie zamierzają poprzestawać

Doskonałe dośrodkowanie Mójty z lewej strony, Walków uprzedził sprytnie Tanżynę. Wcześniej błąd Zielenieckiego

76' GOOOL! 6:3! Kamil Walków!

76' Pawłowski czujny po strzale Falona z 22 metrów

74' Radwański zastępuje Kitę

73' Dalekie pudło Mandiangu z dystansu

Cóż to się dzisiaj dzieje przy al. Piłsudskiego 138! Tym razem dobra akcja gości i Walków pokonuje Pawłowskiego strzałem z 8 metrów

72' GOOOL! 6:2! Kamil Walków!

71' Barej zmienia Skibickiego

70' Krawczyk wchodzi za Mosiejkę

69' Gąsior zastępuje Poczobuta

Tym razem Robak podał do Kity, ten stał tyłem na 16. metrze, dobrze utrzymał się przy piłce i po obrocie zagrał do Mandiangu, który płaskim strzałem zaskoczył Smołucha

66' GOOOOOL! 6:1! Christopher Mandiangu!

Tanżyna zagrał prostopadle do Kity, ten wpadł w pole karne i podał wzdłuż bramki do Robaka, którego wślizgiem uprzedził obrońca Pogoni - Brodziński

65' GOOOL! 5:1! Bartosz Brodziński do własnej bramki!

Mójta strzelił tuż obok Pawłowskiego, ale uczynił to bardzo mocno

64' GOL! 4:1! Adam Mójta!

63' Rzut karny dla przyjezdnych! Faulowany chyba Brodziński

62' Błąd Poczobuta i jest rzut wolny przy narożniku boiska na połowie Widzewa. Wolny dla Pogoni

60' Brodziński ogląda żółtą kartkę

60' Mandiangu zastępuje Mąkę

58' Walków uderzył z powietrza, ale nie trafił dobrze w piłkę i Pawłowski nie miał większych szans

56' Na murawie pojawia się kolejny były widzewiak, wychowanek Marcin Kozłowski I. Zastępuje Dioufa

55' Falon, który grał w ostatnich latach w Widzewie, zastępuje Firleja

52' Rzut rożny gości. Pawłowski czujny na linii. Walków nie wykorzystał bardzo dobrej sytuacji!

50' Mąka zatrzymany w kontrze

47' Dobra wymiana podań między widzewiakami, ale zabrakło już pomysłu w rejonie pola karnego przyjezdnych

46' O 20.13 rozpoczęła się druga część gry. Na razie bez zmian

Koniec pierwszej połowy. Fatalnie grają w obronie siedlczanie, co świetnie wykorzystali widzewiacy

45' Ogromne błędy Zielenieckiego i Tanżyny, którzy przepuścili piłkę zagraną wszerz pola karnego Widzewa. Firlej fatalnie spudłował w sytuacji sam na sam z Pawłowskim!

Po dośrodkowaniu Kosakiewicza z narożnika strzał Zielenieckiego był zablokowany, ale obrońca Widzewa wyłuskał jeszcze piłkę i huknął lewą nogą w przeciwległe okienko bramki Pogoni!

42' GOOOOOL! 4:0! Sebastian Zieleniecki!

41' Diouf w ostatniej chwili blokuje strzał Mąki z 10 metrów!

Robak zgrał piłkę na prawe skrzydło do Kity, ten sprzed linii końcowej zagrał wzdłuż pola bramkowego. Robak nie zdążył do piłki, ale akcję zamykał Gutowski i z pięciu metrów wpakował futbolówkę do siatki

37' GOOOOLLL! 3:0! Konrad Gutowski!

36' Sędzia sprawdza, co się stało Kicie. Mamy przerwę, ale obejdzie się bez pomocy medycznej

35' Znów ucierpiał Kita

33' Niecelny strzał Maki z 20 metrów. Pamiętając jego gola z poprzedniego domowego meczu z Górnikiem Polkowice, można tylko stwierdzić, że chyba było za blisko

30' Pawłowski czujny po mocnym strzale Mójty

30' Było zamieszanie w polu karnym Widzewa po dośrodkowaniu Mójty z wolnego

30' Możdżeń przejął piłkę, ale jego wślizg był bardzo ostry i słusznie sędzia odgwizdał faul

28' Kolejne niepotrzebne starcie. Gutowski może się cieszyć, że nie obejrzał kartki

27' Kita ucierpiał w starciu w środku pola. Faulu nie było

26' Znowu nerwowo. Teraz pretensje ma Mójta. Sędzia jednak nie podziela opinii byłego zawodnika m.in. PGE GKS-u Bełchatów

Złe rozpoczęcie gości ze stałego fragmentu z własnej połowy, piłkę przejął Możdżeń, zagrał na prawe skrzydło do Kity, który dośrodkował w pole karne do Robaka. Kapitan Widzewa wewnętrzną częścią lewej stopy skierował piłkę do siatki Smołucha

23' GOOOOLL! 2:0! Marcin Robak!

22' Kita na spalonym po raz kolejny

19' Kita na spalonym. Ucierpiał Smołuch, ale będzie zdolny do dalszej gry

15' Nerwowa reakcja Gutowskiego po swoim wcześniejszym faulu na Margolu. Sędzia zaprasza obu graczy na "dywanik"

14' Dobry powrót Kordasa, który wyłuskał piłkę od jednego z rywali

13' Otwarta gra od samego początku. Bardzo nerwowo grają goście

10' Faul Poczobuta na własnej połowie. Na razie jeszcze bez kartki

Robak ze spokojem strzelił w prawo, bramkarz rzucił się w drugą stronę

7' GOOOL! 1:0! Marcin Robak!

5' Teraz już rzut karny! Ręka Olszewskiego

5' Rzut rożny dla łodzian. Widzewiacy domagają się rzutu karnego, ale nie będzie "jedenastki"

4' Robak nie miał miejsca, żeby strzelić z 16 metrów!

2' Piłka w siatce siedlczan. Wcześniej jednak na spalonym był Kosakiewicz

1' Kita marnuje wyśmienitą okazję! Robak przejął piłkę na połowie gości, popędził na bramkę Pogoni, wpadł w jej pole karne, ale nie strzelał, tylko ku zaskoczeniu wszystkich podał na prawo do Kity. Ten miał pustą bramkę, ale też chyba był zaskoczony dograniem i tylko rzut rożny!

1' O godzinie 19.13 rozpoczęło się to spotkanie

19.10 Jeszcze chwila do pierwszego gwiazdka. Minuta ciszy ku pamięci jednego z kibiców

19.06 Na trybunach jeszcze nie ma kompletów. Warto powiedzieć, że kibice Widzewa pamiętają nie tylko o pierwszej drużynie. Walczą też o boiska dla dzieci z Akademii. Więcej o tym przeczytacie tutaj

19.00 Specjalna koszulka dla Daniela Mąki za 100. mecz w barwach Widzewa. Mąka to spotkanie rozegra dzisiaj. Podobny upominek otrzymał też Sebastian Zieleniecki. On już setkę przekroczył wcześniej

18.59 Rezerwowi w Widzewie: P. Wolański - Ł. Turzyniecki, S. Rudol, M. Pięczek, M. Gąsior, A. Radwański, M. Ameyaw, Ch. Mandiangu, R. Wolsztyński. Trenerem jest Marcin Kaczmarek

Godzina 18.57 Na ławce rezerwowych Pogoni zasiądą dzisiaj: R. Misztal - M. Kozłowski I, S. Krawczyk, S. Barej, M. Kluzek, J. Romanowicz, M. Kozłowski II, A. Balicki, S. Falon. Trenerem jest Daniel Purzycki

W. Pawłowski - Ł. Kosakiewicz, S. Zieleniecki, D. Tanżyna, K. Kordas, D. Mąka (60. Ch. Mandiangu), B. Poczobut (69. M. Gąsior), M. Możdżeń, K. Gutowski (86. M. Ameyaw), P. Kita (74. A. Radwański), M. Robak

P. Smołuch - B. Olszewski, B. Brodziński, T. Margol, A. Diouf (56. M. Kozłowski I), A. Mójta, K. Skibicki (71. S. Barej), D. Mosiejko (70. S. Krawczyk), B. Wiktoruk, M. Firlej (55. K. Falon), K. Walków