Liga Światowa. Polacy wygrali z Brazylią w Krakowie

Polscy siatkarze pokonali Brazylię 3:1 w meczu Ligi Światowej rozegranym w Krakowie.

(Fot. Kuba Atys dla PKN Orlen)

Mecz Polski z Brazylią był idealnym otwarciem Kraków Areny. Biało-Czerwoni dali kibicom dużo radości wygrywając 3:1.

Podopieczni Stephane'a Antigi od początku przeważali. Pierwszego seta zwyciężyli do 20. W drugim długo przegrywali, nawet 3 punktami, ale ostatecznie byli lepsi 25:21.

Najdłuższa była 3. partia. Choć wydawało się, że gospodarze szybko zakończą spotkanie, Brazylijczycy umiejętnie się wybronili i wygrali na przewagi (30:28). Polacy nie przejęli się tym. W kolejnym secie pozwolili rywalom zdobyć tylko 20 "oczek" i zakończyli pojedynek 3:1.

W podstawowym składzie Biało-Czerwonych wystąpił Andrzej Wrona. Środkowy PGE Skry Bełchatów zdobył 9 punktów. Karol Kłos na parkiecie pojawił się tylko w 3. secie. Cały mecz w kwadracie dla rezerwowych spędził nowy nabytek bełchatowian, kapitan kadry, Michał Winiarski. Wolne od Antigi dostał na spotkania z Brazylią Mariusz Wlazły. Udanie zastąpił go Dawid Konarski, zdobywca 21 punktów.