Hat-trick Lewandowskiego. Polacy pewnie wygrali z Łotwą

Polscy piłkarze pokonali Łotwę 3:0 w meczu 7. kolejki eliminacji do EURO 2020. Trzy gole strzelił Robert Lewandowski.

Biało-Czerwoni z dużym animuszem rozpoczęli czwartkowe (10 października), rozgrywane w Rydze, spotkanie. Już w dziewiątej minucie Robert Lewandowski zagrał do Sebastiana Szymańskiego przed pole karne gospodarze i wbiegł w szesnastkę. Szymański mu odegrał na wolne pole, a "Lewy" ze spokojem w sytuacji sam na sam pokonał Andrisa Vaninsa.

Cztery minuty później było już 0:2. Tym razem na lewym skrzydle piłkę wywalczył Kamil Grosicki, dobiegł z nią niemal do linii końcowej i wycofał na 12. metr. Obrońców zmylił nabiegający Szymański, a futbolówka trafiła do Lewandowskiego, który ze stoickim spokojem strzelił po długim rogu.

W kolejnych minutach Polacy kontrolowali przebieg gry, ale kolejnego gola nie udało im się strzelić. Pod koniec pierwszej połowy "Biało-Czerwoni" oddali pole gry rywalom, ale ci nie zagrozili Wojciecha Szczęsnego.

Po zmianie stron Polacy szukali okazji do podwyższenia. Udało się to zrobić "Lewemu" w 76. minucie. Piłkę w pole karne Łotyszy wprowadził Krzysztof Piątek, zagrał do Kamil Grosickiego, który próbował strzelać, jednak skiksował. Futbolówka szczęśliwie trafiła pod nogi Lewandowskiego, a ten wpakował ją do pustej już bramki.

W niedzielę (13 października) "Biało-Czerwoni" podejmą Macedonię Północną.