Bezbłędny Robak dał trzy punkty Widzewowi

Piłkarze Widzewa Łódź wygrali na wyjeździe z Elaną Toruń 1:0. Jedynego gola strzelił z rzutu karnego Marcin Robak. W ostatnich sekundach trzy punkty efektowną paradą uratował Wojciech Pawłowski.

ELANA TORUŃ - WIDZEW ŁÓDŹ [RELACJA NA ŻYWO]

Elana Toruń - Widzew Łódź
0:1 (0:1)

Bramki: 0:1 M. Robak (26. minuta, karny)

Stryjewski (Elana) Kita, Zieleniecki, Możdżeń, Kosakiewicz (Widzew)

KONIEC! Widzew wygrywa 1:0. To był prawdziwy mecz walki, który piłkarz w nogach będą odczuwać na pewno przez kilka dni. Więcej było fauli niż składnych akcji, ale emocji nie brakowało. Jedynego gola strzelił jednak z karnego Marcin Robak. Kapitan Widzewa nie pomylił się jeszcze w tym sezonie z 11 metrów. Łodzianie pozostają liderem II ligi

90'+9 Wyśmienita parada Pawłowskiego! Bramkarz Widzewa rzucił się w prawo,i jedną ręką zbił piłkę, którą Urbański uderzył głową z siedmiu metrów! Futbolówka jeszcze skozłowała mocno przed Pawłowskim

90'+9 Jeszcze jeden korner dla gospodarzy

90'+8 Ameyaw wybija piłkę z własnej szesnastki

90'+8 Zamieszanie w polu bramkowym Widzewa. Strzelać próbował Onsorge, który jeszcze reklamował jakieś zagranie ręką widzewiaków, ale tylko róg dla torunian

90'+6 Robak na spalonym po próbie przerzutu Kosakiewicza

90'+6 Rzut wolny dla Widzewa. Na wprost bramki Elany, ale daleko do niej. Ok. 30 metrów

90'+5 Kosakiewicz w ciągu kilkunastu sekund trzy razy zagrywał piłkę ze środka boiska w stronę pola karnego Elany, za każdym razem robił to inną częścią ciała. Najpierw rękami z autu, później nogą, a na koniec głową po efektownym "szczupaku". Za każdym razem górą byli jednak torunianie

90'+4 Do wejścia szykuje się Pięczek, który zastępuje Mąkę

90'+3 Urbański bliski samobója! Knut obronił instynktownie!

90'+2 Ależ błąd Pawłowskiego, który wybiegł na 25. metr! Bramkarz Widzewa nie trafił w piłkę, ale rywal tego nie zauważył

90'+2 Mąka dobrze ograł z boku rywala, jednak źle wycofał do Radwańskiego

90' Sędzia zgodnie z przewidywaniami dolicza co najmniej osiem minut

90' Wolsztyński zastępuje Kitę

89' Kita ucierpiał na połowie Elany

89' Do wejścia szykuje się Wolsztyński. Niby to końcówka, ale rezerwowy napastnik będzie miał jeszcze kilka dobrych minut, bo było mnóstwo przerw

87' Widzewiacy dwa razy wybijali piłkę z własnej szesnastki

86' Kosakiewicz ogląda żółtą kartkę za faul przy linii końcowej na Kozłowskim. Doskonała okazja na dośrodkowanie dla gospodarzy

86' Knut na posterunku po strzale... własnego obrońcy

85' Kościelniak z kilku metrów, po skosie do bramki, strzela... nad poprzeczką!

84' Mąka pudłuje z dystansu

82' Stryjewski przy linii bocznej fauluje Poczobuta. Żółta kartka

81' Kolejny korner dla widzewiaków, ale tym razem Robak nie doszedł do piłki

81' Zieleniecki nie zdążył zamknąć akcji po przedłużeniu głową przez Robaka. Z narożnika dośrodkował Kosakiewicz

80' Rzut rożny dla łodzian

79' Na trybunach święto, przypomnę, że kibice obu zespołów sympatyzują ze sobą, ale na boisku twarda walka. Kolejny faul

77' Boniecki wchodzi w miejsce Kołodzieja, który z twarzą w dłoniach na noszach opuszcza boisko

75' Radwański zastępuje Możdżenia

75' Długo opatrywany na murawie Kołodziej. Wydaje się, że to poważny uraz

73' Taktyczny faul Możdżenia. Kolejna żółta kartka dla widzewiaków

72' Kozłowski ucierpiał w starciu z Kosakiewiczem

70' Schodzą także Andrzejewski i Kisiel. W ich miejsce Górka i Sokół

70' Ameyaw zastępuje Gutowskiego

68' Poczobut wybił piłkę po dośrodkowaniu Elany z narożnika

67' Ależ kocioł w polu bramkowym Elany! Piłkę do siatki torunian próbowali wtoczyć i Tanżyna, i Zieleniecki, ale to się nie udało

65' Kita przejął piłkę po błędzie rywali, wpadł w pole karne i z powietrza trafił kilka centymetrów obok słupka!

64' Niecelny strzał Zielenieckiego po dośrodkowaniu Kosakiewicza z wolnego

62' Niecelny strzał Kryszaka z wolnego

61' Zieleniecki ogląda żółtą kartkę za faul  na 18. metrze od własnej bramki

60' Kołodziej wchodzi w miejsce Zagórskiego

58' Pawłowski wyjściem na 25. metr uprzedza Kozłowskiego! To oznacza, że z kolanem bramkarza Widzewa już wszystko w porządku

56' Kolejny faul na Kicie. Świetnie się zastawia napastnik Widzewa

55' Ofensywne wyjście Tanżyny, ale na 25. metrze od własnej bramki zatrzymali go torunianie

55' Kita faulowany na połowie Elany

53' Gutowski nie zdołał wyprowadzić kontrataku. Sędzia widząc to cofnął grę, bo wcześniej faulowany był Poczobut

51' Pawłowski po opatrzeniu zbiera się z murawy. Z grymasem bólu na twarzy wznawia grę

50' Kontuzja Pawłowskiego. Zieleniecki nakazuje Wolańskiemu intensywną rozgrzewkę

49' Pawłowski piąstkował zbyt krótko po dośrodkowaniu z wolnego, ale faulowany jeden z łodzian

49' Rzut wolny dla gospodarzy. Ok. 30 metrów do bramki Pawłowskiego, ale z boku, więc strzału nie będzie

46' Dwie minuty po godzinie 14 rozpoczęła się druga część gry. Na razie bez zmian

Koniec pierwszej połowy. Widzew po trafieniu Robaka z karnego prowadzi 1:0

45' Co najmniej o minutę dłużej potrwa pierwsza połowa

44' Piłka o centymetry minęła lewy słupek Pawłowskiego po tym, jak z 18 metrów huknął Kościelniak!

43' Widzewiacy poradzili sobie z rzutem wolnym rywali, ale nie zdołali wyprowadzić kontry

42' Faul Mąki na własnej połowie. Okazja na dośrodkowanie dla Elany

41' Pawłowski do końca kontrolował tor lotu piłki po strzale głową jednego z gospodarzy

40' Rzut rożny dla gospodarzy

39' Torunianie od kilku minut coraz częściej przy piłce

37' Bardzo dobry wślizg Kordasa przed własnym polem karnym. Widzewiak zatrzymał akcję gospodarzy i jeszcze wywalczył aut

35' Dośrodkowanie torunian na dalszy słupek, piłka wylatuje jednak za linię końcową

34' Teraz wolny dla Elany

33' Rzut rożny dla gospodarzy

32' Zablokowany strzał Kity, Robak nie zdążył z dobitką

31' Kozłowski przegrywa pojedynek sam na sam z Pawłowskim!

30' Rzut rożny dla widzewiaków. Krótkie rozegranie Kosakiewicza z Mąką, ale nie zaskoczyło to przeciwników

29' Po zdobytej bramce łodzianie kontrolują grę

Knut wyczuł intencję Robaka, rzucił się w dobrą stronę, ale strzał Robaka był zbyt mocny. Widzewiacy prowadzą 1:0

26' GOOOOL! 0:1! Marcin Robak!

25' Rzut karny dla Widzewa! Kita faulowany przez Urbańskiego

24' Gra wznowiona, ale szykuje się zmiana w Elanie

22' Ostry faul Kity w środkowej strefie boiska przy linii bocznej. Żółta kartka. Opatrywany zawodnik gospodarzy

21' I znów Mąka bardzo dobrze w defensywie, tym razem głową wycofał piłkę z 20. metra do Pawłowskiego

18' Wycofanie widzewiaków za plecy Robaka i Kity

16' Dobry powrót Mąki, który wybił piłkę sprzed nóg Kozłowskiego

13' Kordas faulowany w środku pola. Długo leżał, ale może grać dalej

11' Otwarte spotkanie od samego początku

9' Mąka zablokowany przy narożniku boiska na połowie Elany

7' Gospodarze faulowali w polu karnym łodzian

6' Faul Robaka. Gospodarze mają okazję do dośrodkowania

4' Zamieszanie w polu karnym Elany po dośrodkowaniu Kosakiewicza, ale widzewiacy nie zdołali oddać strzału

1' Punktualnie o godzinie 13 rozpoczęło się to spotkanie. Łodzianie na czerwono, torunianie w żółtych koszulkach oraz niebieskich spodenkach i getrach

12.48 Rezerwowi w Elanie: M. Nowak - K. Górka, J. Świeciński, K. Jóźwicki, D. Sokół, B. Boniecki, D. Lenkiewicz, M. Bierzało, K. Kołodziej. Trenerem jest Ariel Jakubowski

Godzina 12.46 Na ławce rezerwowych Widzewa zasiądą dzisiaj: P. Wolański - S. Rudol, Ł. Turzyniecki, M. Pięczek, M. Gąsior, A. Radwański, M. Ameyaw, Ch. Mandiangu, R. Wolsztyński. Trenerem jest Marcin Kaczmarek

J. Knut - J. Andrzejewski (70. K. Górka), W. Onsorge, P. Ubrański, A. Dobosz, M. Stryjewski, M. Kryszak, D. Kościelniak, H. Kisiel (70. D. Sokół), D. Zagórski (60. K. Kołodziej, 77. B. Boniecki), F. Kozłowski W. Pawłowski - Ł. Kosakiewicz, S. Zieleniecki, D. Tanżyna, K. Kordas, K. Gutowski (70. M. Ameyaw), B. Poczobut, M. Możdżeń (75. A. Radwański), D. Mąka (90. M. Pięczek), P. Kita (90. R. Wolsztyński), M. Robak