Hat-trick Kujawy. ŁKS w końcu wygrał!

Piłkarze ŁKS-u Łódź wygrali u siebie z Koroną Kielce 4:1. Łodzianie wygrali po raz drugi w tym sezonie, kończąc jednocześnie serię ośmiu ligowych porażek.

ŁKS ŁÓDŹ - KORONA KIELCE [RELACJA NA ŻYWO]

ŁKS Łódź - Korona Kielce
4:1 (2:1)

Bramki: 1:0 R. Kujawa (27. minuta) 2:0 R. Kujawa (29. minuta) 2:1 A. Kovacević (43. minuta, karny) 3:1 J. Grzesik (59. minuta) 4:1 R. Kujawa (66. minuta)

Grzesik, Pyrdoł (ŁKS)

Koniec! ŁKS wygrywa! Seria ośmiu porażek z rzędu zakończona. Co więcej to pierwsze domowe zwycięstwo ełkaesiaków w ekstraklasie od 16 spotkań

90'+3 Kujawa przegrał pojedynek biegowy z Pierzchałą

90'+2 Za lekki przerzut Grzesika z prawego skrzydła na lewe do Bryły

90'+1 Bryła ucierpiał w starciu z Marquezem

90' Żyro po raz kolejny na spalonym. Sędzia dolicza co najmniej trzy minuty

89' Malarz ze stoickim spokojem interweniuje na 23. metrze od własnej bramki

88' Malarz czujny po strzale Arveladze

87' Bryła już popędził lewym skrzydłem, ściął w pole karne Korony i strzelił po krótkim rogu, ale metr od prawego słupka Korony

87' Poradzili sobie łodzianie z rzutem rożnym kielczan. Bryła zastępuje Pyrdoła

86' Piątek za mocno wycofał do Rozwandowicza, który nie zdołał przyjąć piłki. Rzut rożny dla kielczan

86' Piątek zdążył z asekuracją Rozwandowicza i zatrzymał Dziwniela

84' Guima wyprowadził kontrę, zagrał w pole karne do Kujawy, który nie najlepiej przyjął sobie piłkę, i później próbował jeszcze coś wymyślić, jednak zdążył wybić Marquez!

83' Kozioł uprzedził Klimczaka, który był jeszcze blokowany przez obrońcę Korony

81' Pirulo zastępuje Ramireza

79' Kovacević ucierpiał na połowie łodzian. Sędzia wzywa sztab medyczny Korony

77' Kozioł broni strzał Guimy, dobitka Grzesika... piłka trafia tylko w boczną siatkę!

75' Kovacević dobrze uprzedził Guimę, zatrzymując kontrę łodzian

73' Arveladze zastępuje Pacindę

71' Żyro na spalonym, jeszcze w starciu z nim ucierpiał Sobociński, który dostał przypadkowo dłonią w twarz

70' Grzesik wsparty przez Ramireza przy linii końcowej. Ełkaesiacy zatrzymali Dziwniela

68' Srnić faulowany przez Pacindę w środku pola. Bez kartki

Kapitalna bramka Kujawy! Napastnik ŁKS-u popędził prawym skrzydłem, tuż przed wysokością pola karnego Korony ściął do środka i z 17 metrów strzelił, zakręcając po krótkim rogu. Hat-trick Kujawy

66' GOOOOOOOOLLL!!! 4:1! RAFAŁ KUJAWA!

66' Starają się kontrolować grę ełkaesiacy

64' Pyrdoł uciekł lewym skrzydłem, i huknął z pola karnego z ostrego kąta, Kozioł paruje na rzut rożny!

63' Srnić traci piłkę w kontrze

63' Żyro na spalonym. Później jeszcze pokonał Malarza, ale ten już, słysząc gwizdek sędziego, nie interweniował

62' Guima zaproszony przez sędziego na rozmowę wychowawczą

61' Djuranović melduje się na murawie. Jukić usiadł na ławce

61' Malarz pewnie łapie piłkę po dośrodkowaniu Pacindy

60' Piątek zastępuje Trąbkę, którego żegnają zasłużone brawa

Ramirez dośrodkował z wolnego, Grzesik wybiegł zza pleców obrońców i z 12 metrów mocnym strzałem głową podwyższył na 3:1

59' GOOOOOLLL! 3:1! Jan Grzesik!

58' W drugiej połowie częściej atakują goście, ale nie są to jakieś ataki całą drużyną

55' Żubrowski zastępuje Radina

55' Żyro pudłuje głową

54' Jukić przedzierał się w pole karne ŁKS-u, ale zdołał zatrzymać go Sobociński

52' Kujawa nie zdołał odegrać do Trąbki, który po zagraniu ruszył już za plecy obrońców Korony

52' Kielczanie wybijają piłkę z własnej szesnastki po dośrodkowaniu Grzesika

50' Po dośrodkowaniu Pyrdoła, Kujawa nie wybiegł zza pleców obrońców. Kolejna centra Klimczaka zblokowana i piłka padła łupem bramkarza Korony

49' Sędzia puszcza grę po faulu na Ramirezie. Kontro kielczan jednak zatrzymana

49' Źle dośrodkował z narożnika Trąbka. Piłka trafia w boczną siatkę bramki Korony

48' Zablokowany strzał Trąbki. Korner dla łodzian

46' Kovacević zatrzymał kontrę łodzian w środkowej strefie boiska

46' O godzinie 13.35 rozpoczęła się druga część gry. Na razie bez zmian

Nie zdecydowali się na dośrodkowanie z wolnego łodzianie, rozegrali krótko i sędzia chwilę później zakończył pierwszą połowę. Ełkaesiacy prowadzili 2:0, mieli świetną kontrę na 3:0, ale ostatecznie prowadzą tylko 2:1. To zapowiada dużo walki po zmianie stron

45'+3 Kujawa faulowany w powietrzu na połowie Korony

45'+2 Nerwowe wycofanie Rozwandowicza, ale połapał się w tym Klimczak i opanował piłkę. Później wyciął go równo z trawą spóźniony Żyro. Jest faul, ale kartki nie ma

45' Pierwsza połowa potrwa co najmniej trzy minuty dłużej

Kovacević strzelił płasko lekko w swoją prawą stronę, Malarz rzucił się w drugą stronę. Wracając jeszcze do decyzji arbitra, Pyrdoł zagrał piłkę ręką, choć może bardziej futbolówka trafiła w jego rękę, ale arbiter miał prawo podyktować "jedenastkę". Wydaje się jednak,że wcześniej faktycznie na spalonym był Żyro. Trudna sytuacja i naprawdę ciężko jednoznacznie stwierdzić, jaką decyzję powinien podjąć sędzia. Nawet mimo VAR-u mamy sytuację dyskusyjną

43' GOL! 2:1! Aleksandar Kovacević!

43' Rzut karny dla Korony! Wydaje się, że jednak wcześniej był spalony Żyry. Ręka Pyrdoła faktycznie była. Bardzo skomplikowana sytuacja

41' Sędzia Frankowski przy monitorze. My podglądamy obraz z kamer Canal+ Sport i zanim było przyjęcie Żyry i później ręka Pyrdoła, to Żyro był chyba wcześniej na spalonym

39' Żyro przyjął sobie piłkę ręką po dośrodkowaniu Pacindy. Mamy jednak VAR... Arbitrzy sprawdzają sytuację, bo piłka odbija się od ręki Pyrdoła. Było to jednak po wcześniejszym zagraniu Żyry

37' Ełkaesiacy zepsuli kontrę trzech na dwóch! Pyrdoł zagrał zbyt późno i Ramirez był już na spalonym

37' Kovacević pudłuje po dośrodkowaniu z narożnika

36' Kapitalnie broni Malarz! Strzelał głową Radin, po dośrodkowaniu Dziwniela z lewej strony. Rzut rożny dla Korony

34' Bardzo dobry powrót Srnicia, który wypchnął za linię końcową Jukicia

32' Kontra łodzian, Trąbka świetnie przepuścił piłkę, ale nie zdążył za akcją Ramirez!

Pyrdoł wbiegł z lewej strony w pole karne Korony i zagrał przed pustą bramkę do Kujawy, który podwyższył na 2:0

29' GOOOOOOLLL! 2:0! Rafał Kujawa!

29' Trąbka tym razem wpadł z lewej strony, ale obronił to Kozioł

Świetne rozegranie piłki Trąbki z Kujawą, po którym Trąbka wbiegł z boku pola karnego i sprzed linii końcowej wycofał do Ramireza, ten trącił piłkę, która trafiła pod nogę Kujawy. Napastnik ŁKS-u wbił ją do siatki z czterech metrów

27' GOOOOOOOLLLL! 1:0! Rafał Kujawa!

25' Kozioł czujny na przedpolu po dośrodkowaniu Ramireza

23' Rzut rożny dla gości

21' Guima fauluje Jukicia na własnej połowie, ale po dośrodkowaniu Pacindy kielczanie nie doszli do piłki

19' Ostre zagranie Grzesika, który ratował się po stracie piłki. Pierwsza żółta kartka w tym meczu

17' Trąbka zatrzymany na prawym skrzydle przez Pierzchałę

16' Guima "podcinką" zagrywał na wolne pole, ale za mocno dla swoich kolegów

15' Pyrdoł za mocno przyjął sobie piłkę, próbując wbiec w pole karne Korony

13' Kielczanie głęboko cofnięci, liczą na kontrataki i szybkiego Żyro, który jest jako jedyny ustawiony wysoko

11' Dziwniel zablokował Grzesika. Korner dla łodzian

8' Srnić znów faulowany na połowie kielczan. Dobry początek tego zawodnika

8' Kujawa nie miał jak dojść do wycofania Grzesika, po chwili złe przyjęcie Pyrdoła

7' Malarz faulowany w polu bramkowym

7' Teraz rzut rożny dla przyjezdnych

6' Kozioł czujny po strzale Ramireza z wolnego

5' Po krótko rozegranym rożnym Ramirez padł przed linią boczną pola karnego Korony, gwizdek sędziego milczy. Po chwili Srnić faulowany przy "górnym" narożniku pola karnego kielczan

5' Rzut rożny dla ŁKS-u po zablokowanym dośrodkowaniu Grzesika

3' Ełkaesiacy od początku narzucają swój styl gry. Wymieniają dużo podań i prawie cały czas utrzymują się na połowie rywali

1' Za wysokie dośrodkowanie do Kujawy

1' Punktualnie o godzinie 12.30 rozpoczęło się to spotkanie. Goście w żółto-czerwonych koszulkach oraz czerwonych spodenkach i getrach. Łodzianie na biało-czerwono-biało

12.28 Przypomnę tylko, że ŁKS ma serię ośmiu porażek ligowych z rzędu. Dzisiaj, zajmujący ostatnie miejsce łodzianie, podejmują przedostatnią Koronę

12.23 Rezerwowi w ŁKS-ie: D. Budzyński - K. Juraszek, A. Bogusz, B. Kalinkowski, A. Ratajczyk, Ł. Piątek, Pirulo, P. Bryła. Trenerem jest Kazimierz Moskal

Godzina 12.21 Na ławce rezerwowych Korony zasiądą dzisiaj: P. Sokół - U. Djuranović, M. Spychała, T. Tzimopoulos, J. Żubrowski, M. Cebula, V. Arveladze, O. Gnjatić, M. Papadopulos. Trenerem jest Mirosław Smyła

A. Malarz - J. Grzesik, M. Rozwandowicz, J. Sobociński, A. Klimczak, P. Pyrdoł (87. P. Bryła), Guima, D. Srnić, M. Trąbka (60. Ł. Piątek), D. Ramirez (81. Pirulo), R. Kujawa M. Kozioł - G. Szymusik, P. Pierzchała, I. Marquez, D. Dziwniel, M. Pucko, A. Kovacević, E. Pacinda (73. V. Arveladze), M. Radin (55. J. Żubrowski), I. Jukić (61. U. Djuranović), M. Żyro