Ligowa niemoc ŁKS-u trwa. Ósma porażka z rzędu

Piłkarze ŁKS-u Łódź przegrali na wyjeździe z Zagłębiem Lubin 1:3. To już ósma ligowa porażka łodzian z rzędu.

ZAGŁĘBIE LUBIN - ŁKS ŁÓDŹ [RELACJA NA ŻYWO]

Zagłębie Lubin - ŁKS Łódź
3:1 (2:0)

Bramki: 1:0 D. Bohar (16. minuta) 2:0 S. Żivec (20. minuta) 2:1 P. Pyrdoł (50. minuta) 3:1 D. Bohar (57. minuta)

Żółte kartki: Ramirez, Guima, Bryła (na ławce) (ŁKS)

Koniec! ŁKS przegrywa z Zagłębiem 1:3. To ósma z rzędu ligowa porażka łodzian

90'+5 Podsumowanie bezradności łodzian - Rozwandowicz zagrywa na prawo. Piłka przelatuje pomiędzy Grzesikiem a Trąbką

90'+4 Poręba zatrzymuje Starzyńskiego

90'+3 Kolejna strata obrońców ŁKS-u. Malarz wygrywa pojedynek z Żivcem. Sirk jest zły, że nie doczekał się podania zwrotnego

90'+2 Czerwiński wybija na rzut rożny

90'+1 Grzesik faulowany na połowie Zagłębia. Dobra okazja na dośrodkowanie dla łodzian

90'+1 Ełkaesiacy nie ryzykują zmasowanych ataków. W tyłach cały czas co najmniej trzech piłkarzy

90' Sędzia dolicza cztery minuty

89' Guima ogląda żółtą kartkę za faul taktyczny w środku pola

86' Niecelny strzał Slisza z dystansu

85' Ramirez stracił piłkę, Rozwandowicz zdołał zatrzymać Starzyńskiego w środku pola

84' Bogusz przegrał pojedynek główkowy po dośrodkowaniu Ramireza z narożnika. Po chwili fatalne przerzucenie piłki przez Pirulo do Ramireza

84' Kopacz blokuje dośrodkowanie Bogusza

83' Pomysłowo rozwiązanie rzutu rożnego przez lubinian, Oko zmylił uwagę ełkaesiaków i Guldan miał wolną pozycję na 13. metrze. Strzelił, ale nad poprzeczką!

82' Trąbka blokuje dośrodkowanie Sirka. Rzut rożny

81' Rozgrzewający się za linią końcową Bryła ogląda żółtą kartkę za dyskusje z arbitrem

81' Trąbka minął dwóch rywali, ale zatrzymał go przed własnym polem karnym Kopacz

78' Sirk zastępuje Szysza

78' Po strzale Pirulo piłka przelatuje nad poprzeczką, ale tam był chyba jeszcze rykoszet. Sędziowie uważają jednak inaczej

77' Pyrdoł dobrz wycofał piłkę na 18. metr przed bramką Zagłębia, ale Guima źle przyjął

77' Za mocne zgranie Kujawy do Pyrdoła

76' Hładun spokojnie łapie piłkę po strzale głową Rozwandowicza

75' Rzut rożny dla łodzian

74' Odrobinę za wysokie dośrodkowanie dla Pirulo!

73' Zablokowany strzał Kujawy z 18 metrów

73' Pirulo wchodzi w miejsce Piątka

72' Za krótkie wybicie Bogusza po dośrodkowaniu Żivca. Szysz jednak został "wypchnięty" na 16. metr. Strzelił z obrotu, jednak Malarz nie miał z tym problemu

71' Do wejścia szykuje się Pirulo

69' Ramirez dośrodkował z wolnego na dalszy słupek, gdzie nabiegł Sobociński, ale nie zdołał on skutecznie dograć do kolegów

69' Ramirez sprytnie wywalczył rzut wolny. Ok. 27 metrów od bramki Zagłębia ale bardziej z prawej strony Hładuna

68' Piłka po strzale Czerwińskiego przelatuje daleko od bramki Malarza

67' Sobociński wybija głową na rzut rożny

67' Bogusz fauluje Bohara na własnej połowie. Pozytyw tylko taki, że akcja Zagłębia została zatrzymana

65' Hładun efektownie złapał piłkę po strzale głową Kujawy

64' Ramirezowi piłka odskoczyła na linii pola karnego Zagłębia i próbując ją opanować sfaulował Tosika za co jeszcze obejrzał żółtą kartkę

63' Żivec dośrodkował w pole karne ŁKS-u, Szysz nie zdołał trącić piłki w stronę bramki Malarza!

62' Piątek w ostatniej chwili zdążył zatrzymać piłkę zagrywaną w pole karne ŁKS-u do Żivca! Lubinianie jednak znów wymienili między sobą kilka podań i z łatwością przedostali się ze swojej połowy przed pole karne ełkaesiaków

61' Guima ofiarnie gonił piłkę, ale nie zdołał dogonić

59' Sobociński poradził sobie teraz ze Sliszem

Fatalnie wyprowadzał piłkę sprzed własnego pola karnego Sobociński, futbolówkę przejął w polu karnym ŁKS-u Slisz, ale ze wślizgiem zdążył jeszcze Rozwandowicz. Podobnie jak w przypadku bramki dla łodzian, futbolówka trafiła jednak pod nogi atakującego zawodnika. Tym razem był to Bohar, który "położył" Malarza i ze stoickim spokojem umieścił piłkę w siatce ŁKS-u

57' GOL! 3:1! Damjan Bohar!

56' Guldan uprzedził Kujawę po dośrodkowaniu Grzesika

55' Zablokowany strzał Guimy. Tosik ofiarnie zatrzymał piłkę ciałem

55' Sobociński skutecznie zatrzymał zagranie Szysza do Bohara na wolne pole

54' Zablokowany strzał Pyrdoła z 14 metrów

53' Oko już zastępuje Balicia, który przy pomocy członków sztabu medycznego Zagłębia opuszcza murawę

52' Uraz Balicia. Potrzebna pomoc medyczna, ale nie wygląda na to, aby lewy obrońca Zagłębia mógł kontynuować grę

Pyrdoł podał przed pole karne do Ramireza, ten zagrał prostopadle do Kujawy, który źle sobie przyjął i Guldan zdążył mu wytrącić piłkę sprzed nóg, ale ta trafiła do Pyrdoła, który pewnym strzałem pokonał Hładuna!

50' GOOOOOL! 2:1! Piotr Pyrdoł!

47' Niecelny strzał Sobocińskiego głową po dośrodkowaniu Ramireza z narożnika

47' Dobre dośrodkowanie Trąbki z lewej strony, ale Kujawa był za plecami obrońców

46' Trzy minuty po godzinie 19 rozpoczęła się druga część gry. Trener Moskal wzmacnia ofensywę, wstawiając w miejsce Srnicia Piotra Pyrdoła

Koniec pierwszej połowy. Choć ełkaesiacy rozpoczęli z animuszem i mieli swoje sytuacje, to lubinianie prowadzą 2:0

45'+1 Po ostrym dośrodkowaniu Ramireza z wolnego Sobociński niespodziewanie znalazł się w dobrej okazji, ale wślizgiem spudłował z kilku metrów!

45' Ramirez faulowany na połowie Zagłębia. Sędzia pozwoli jeszcze rozegrać rzut wolny

45' Kujawie po raz kolejny piłka odbija się od ręki przy przyjęciu... Bezradność ełkaesiaków

44' Guima znów niedokładnie, tym razem za daleko wypuścił sobie piłkę w kontrze

44' Złe zagranie Guimy przy szybkim ataku gości

43' Niewiele wynika z rzutów rożnych ŁKS-u. Tak było i tym razem

42' Hładun po raz kolejny dzisiaj świetnie broni płaski strzał Piątka z ok. 18 metrów!

41' Malarz miał ogromne problemy ze strzałem Starzyńskiego, ale udało mu się złapać piłkę na raty, uprzedzając jeszcze nabiegającego do dobitki Żivca!

40' Rzut wolny dla lubinian. Ok. 22 metrów niemal na wprost bramki Malarza. Idealna okazja do strzału dla Starzyńskiego

39' Po zgraniu głową Rozwandowicza nikt z łodzian nie doszedł do piłki

39' Zablokowany strzał Ramireza z 17 metrów. Rzut rożny

38' Malarz nogami broni strzał Szysza, dobitka Starzyńskiego trafia w poprzeczkę! Malarz kręci głową z politowaniem na poczynania defensywne swoich kolegów...

37' Odskoczyła piłka Guldanowi w szesnastce ŁKS-u

37' Malarz broni strzał Bohara w sytuacji sam na sam! Kontra lubinian po rzucie rożnym łodzian, piłkę stracił Sobociński po złym przyjęciu, a Grzesik był fatalnie ustawiony jako ostatni obrońca

36' Zablokowany strzał Bogusza po zejściu z lewego skrzydła do środka

35' Lubinianie przejmują prawie za każdym razem piłkę wybijaną z szesnastki ŁKS-u. Na szczęście dla ełkaesiaków, nie udało im się teraz oddać strzału

34' Ełkaesiacy znów mieli problemy we własnym polu karnym, ale szczęśliwie wybili piłkę

32' Żivec próbował przelobować Malarza z kilkudziesięciu metrów, ale nie trafił w światło bramki

31' Brzydki faul Srnicia przy linii bocznej. Sędzia nadal nie pokazuje kartki

31' Hładun piąstkuje piłkę po centrze Piątka z narożnika. Później błąd w przyjęciu Kujawy, który trafił piłkę łokciem

30' Rzut rożny dla łodzian

29' Malarz przejął piłkę na 22. metrze od własnej bramki, uprzedzając Bohara

28' Zablokowany strzał Srnicia z 18 metrów!

28' Żivec znów dostał piłkę w polu bramkowym ŁKS-u, ale tym razem nie zdołał strzelić

27' Ełkaesiacy długo rozgrywają piłkę, ale akcja kończy się zagraniem Sobocińskiego na wolne pole, tylko tam nikogo nie było...

24' Guima ostro fauluje przy linii bocznej. Kończy się jeszcze na "pogadance" od sędziego

23' Trąbka nie przedarł się lewym skrzydłem

Wróciły "demony" przeszłości, kiedy to ŁKS tracił seryjnie bramki po wrzutach z autu rywali. Tym razem po takim stałym fragmencie piłkę w polu karnym łodzian przejął Kopacz, prostym zwodem zmylił Grzesika i wstrzelił piłkę wzdłuż pola bramkowego. Futbolówki nie potrafili zatrzymać ani Grzesik, ani Guima, ani Piątek, ani Sobociński i do siatki wpakował ją z czterech metrów Żivec

20' GOL! 2:0! Sasa Żivec!

20' Guldan nie dał rady strzelić po dośrodkowaniu Starzyńskiego z wolnego

18' Hładun świetnie broni po sprytnym, technicznym uderzeniu Trąbki! Po chwili bramkarz Zagłębia łapie jeszcze piłkę po strzale Ramireza z dystansu

17' Niecelny strzał Sliszsza

Bohar dobił piłkę do bramki ŁKS-u po wcześniejszym jej odbiciu od słupka. Znów nieco zaspali łodzianie

16' GOL! 1:0! Damjan Bohar!

15' Malarz paruje na rzut rożny piłkę po strzale Żivca!

15' Czerwiński wpadł w pole karne ŁKS-u, zagrał wzdłuż bramki, ale Bohar nie zdołał uderzyć, tam jeszcze utrudniał mu Grzesik!

14' Sobociński znów nieprzepisowo zatrzymał Szysza. Młodzieżowiec ŁKS-u pracuje powoli na żółtą kartkę

13' Piątek traci piłkę przy wyprowadzeniu kontrataku

12' Trąbka trafia w poprzeczkę!

11' Malarz wyszedł metr przed linię pola karnego i cofając się złapał piłkę. Gospodarze sygnalizowali, że złapał ją jeszcze za linią

11' Zbyt mocne podanie Bogusza do Kujawy

10' Sobociński w środku pola fauluje Szysza. Było blisko czystego przechwytu

8' Po mocnym początku ełkaesiaków, coraz dłużej przy piłce utrzymują się gospodarze

5' Zablokowane dośrodkowanie Guimy

4' Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, łodzianie znów strzelili w światło bramki, ale ponownie na posterunku Hładun

4' Bogusz przedarł się lewym skrzydłem, jego strzał zablokował jednak Tosik. Dobitkę Srnicia Hładun sparował do boku

1' Groźny strzał Ramireza z 20 metrów. Hładun broni

1' Dwie minuty po godzinie 18 rozpoczęło się to spotkanie. Łodzianie na czarno, lubinianie w pomarańczowych strojach

17.51 Rezerwowi w Zagłębiu to: K. Forenc - D. Jończy, D. Oko, M. Dąbrowski, Ł. Poręba, Ł. Soszyński, A. Suljić, P. Żyra, R. Sirk. Trenerem jest Martin Sevela

Godzina 17.50 Na ławce rezerwowych ŁKS-u zasiądą dzisiaj: D. Budzyński - K. Juraszek, K. Rozmus, B. Kalinkowski, P. Pyrdoł, P. Bryła, Pirulo. Trenerem jest Kazimierz Moskal

D. Hładun - S. Balić (53. D. Oko), D. Bohar, A. Czerwiński, L. Guldan, B. Kopacz, B. Slisz, F. Starzyński (90. Ł. Poręba), P. Szysz (78. R. Sirk), J. Tosik, S. Żivec   A. Malarz - J. Grzesik, M. Rozwandowicz, J. Sobociński, A. Bogusz, M. Trąbka, Guima, Ł. Piątek (73. Pirulo), D. Srnić (46. P. Pyrdoł), D. Ramirez, R. Kujawa