Polscy siatkarze z brązowymi medalami Mistrzostw Europy 2019

Siatkarze Reprezentacji Polski pokonali w Paryżu Francuzów 3:0 w meczu o trzecie miejsce Mistrzostw Europy 2019.

Mecz pocieszenia dla przegranych półfinalistów lepiej rozpoczęli gospodarze. Francuzi prowadzili już 8:4, ale w kolejnych minutach Polacy powoli odrabiali straty. Później przegrywali jeszcze 14:16, ale końcówka należała już zdecydowanie do nich. Podopieczni Vitala Heynena wygrali 26:24.

Druga partia rozpoczęła się podobnie. "Trójkolorowi" prowadzili 8:6 i 21:20. Końcówka to jednak znów lepsza gra "Biało-Czerwonych" i wygrana do 22.

Trzeci set układał się już od początku pod dyktando Polaków i był popisem Wilfredo Leona, który zdobył w tej partii dziewięć ze swoich 18 punktów. Polacy zwyciężyli ostatecznie 25:21 i całe spotkanie 3:0, zdobywając brązowe medale Mistrzostw Europy 2019.

W niedzielnym (29 września) finale Serbia zagra ze Słowenią.