Mundial 2014. Awans Kolumbii, Suarez załatwił Anglików

Kolumbia awansowała już do 1/8 finału Mundialu 2014. Pierwszą wygraną zanotował Urugwaj, a Japonia z Grecją zremisowały bezbramkowo.

Kolejna drużyna zapewniła sobie udział w 1/8 finału Mistrzostw Świata 2014 w piłce nożnej. Po reprezentacjach Holandii i Chile, uczyniła to Kolumbia. Podopieczni Jose Pekermana pokonali Wybrzeże Kości Słoniowej 2:1. Bramki dla zwycięzców zdobyli James Rodriguez (64. minuta) i Juan Quintero (70. minuta). Dla pokonanych w 73. minucie trafił Gervinho. Afrykanie do końca próbowali doprowadzić do remisu, jednak rywale umiejętnie się bronili.

W drugim spotkaniu tej grupy pierwsze punkty zdobyły Japonia i Grecja. Zdecydowaną przewagę mieli Azjaci. Oddali 16 strzałów, w tym 11 w światło bramki, a przy piłce utrzymywali się przez 68 procent czasu gry. Nic to nie dało. Podobnie jak czerwona kartka Kostasa Katsuranisa jeszcze w pierwszej połowie. Kibice goli nie zobaczyli.

Terminarz Mundialu 2014

Bramki padły natomiast w pojedynku Urugwaju z Anglią. Brytyjczycy przed tym meczem najbardziej obawiali się wracającego po kontuzji Luisa Suareza. Mieli rację. Król strzelców ostatniego sezonu Premiership trafił dwukrotnie (w 39. i 85. minucie), dając swojej drużynie zwycięstwo. Dla Anglików bramkę zdobył krytykowany ostatnio Wayne Rooney, wyrównując w 75. minucie.

W piątek odbędzie się drugie spotkanie tej grupy. Zmierzą się zwycięzcy z pierwszej kolejki: Włosi i Kostarykanie. Poza tym Szwajcaria zagra z Francją, a Honduras z Ekwadorem.