Piękny gol Mąki dał trzy punkty [ZDJĘCIA]

Piłkarze Widzewa Łódź wygrali u siebie z Górnikiem Polkowice 1:0. Jedynego gola strzałem z ok. 25 metrów z rzutu wolnego zdobył Daniel Mąka.

WIDZEW ŁÓDŹ - GÓRNIK POLKOWICE [RELACJA NA ŻYWO]

Widzew Łódź - Górnik Polkowice
1:0 (0:0)

Bramki: 1:0 D. Mąka (72. minuta)

Żółte kartki: Tanżyna, Poczobut (Widzew) Opałacz, Bancewicz, trener Dobi (poza boiskiem) (Górnik)

Koniec! Widzew po golu Daniela Mąki wygrywa z Górnikiem Polkowice i ma już na koncie 21 punktów

90'+2 Szuszkiewicz wbiegł w pole karne łodzian i pod naciskiem obrońcy strzelił po długim rogu... niewielkie pudło!

90'+1 Gutowski zbiegł z lewej strony, wpadł w pole karne, ale zamiast wycofać do Ameyawa, to strzelał... niecelnie

90' Sędzia dolicza co najmniej trzy minuty

90' Ameyaw zastępuje Mąkę, który schodzi przy wielkich brawach

89' Do wejścia gotowy Ameyaw

86' Na trybunach kibice świętują, a na murawie goście dążą do wyrównania. Widzewiacy nastawieni na kontrataki

83' Poczobut ogląda żółtą kartkę i od razu zastępuje go Rudol

81' Po dośrodkowaniu przeciwników z narożnika dobre piąstkowanie Pawłowskiego

81' Rzut rożny dla polkowiczan

80' Osiadły zastępuje Baranowskiego

78' Tanżyna bardzo dobrze przejął piłkę w środku pola i wyprowadził ją pod bramkę gości, ale później niedokładnie podał

78' Mucha zablokowany na 14. metrze od bramki Pawłowskiego, ale na zbyt wiele pozwalają teraz rywalom łodzianie!

76' Sobków pojawił się na murawie

76' 16817 kibiców jest dzisiaj na trybunach

75' Wolsztyński na spalonym

75' Widzewiacy faulują w polu karnym przyjezdnych

Mąka potężnie uderzył z wolnego z prawie 25 metrów, a piłka wpadła tuż przy lewym słupku Kopanieckiego!

72' GOOOOOOLLL! 1:0! Daniel Mąka!

71' Wolsztyński zastępuje Kitę

71' Rzut wolny dla gospodarzy. Ok. 24 metrów na wprost bramki Kopanieckiego

69' Za wysokie dośrodkowanie Mąki do Kosakiewicza!

68' Jeszcze jeden korner dla widzewiaków

68' Goście wybijają piłkę po dośrodkowaniu Kosakiewicza z narożnika

68' Rzut rożny dla łodzian

66' Radwański zastępuje Możdżenia

66' Teraz Robak nabił Szuszkiewicza, jednak sędzia tym razem uspokoił piłkarzy

64' Teraz pomocy potrzebuje już zawodnik gości, który ucierpiał przy linii bocznej boiska. To Fryzowicz. Na razie schodzi a linię

62' Mąka upadł po starciu z rywalem na własnej połowie i później leżał, choć wyglądało, że nic mu się nie stało. Sędzia przez to przerwał po chwili kontrę Widzewa, aby sprawdzić, co z Mąką

61' Kita nie zdążył do dośrodkowania Mąki!

61' Mąka nabił Bancewicza, próbując rozpocząć szybko grę z wolnego i sędzia pokazuje słuszną żółtą kartkę zawodnikowi Górnika

60' Zieleniecki strzela obok bramki

59' Zablokowany strzał Robaka z ok. ośmiu metrów. Widzewiacy domagali się rzutu karnego, ale sędzia pozostał niewzruszony na te "życzenia"

57' Pawłowski czujny przy słupku po głębokim dośrodkowaniu Bancewicza

57' Kita ucierpiał w przypadkowym starciu, ale obejdzie się bez pomocy medycznej

56' Szuszkiewicz pudłuje z 23 metrów!

53' Pawłowski tym razem dobrze piąstkował po dośrodkowaniu z narożnika, łodzianie wyprowadzili kontrę, ale Robak zagrał zbyt lekko na wolne pole do Kity i piłkę przejęli rywale

53' Pawłowski paruje piłkę nad poprzeczką po strzale Bancewicza z wolnego. Kibice skandują: "Wojtek Pawłowski!"

51' Żółta kartka dla Tanżyny za faul na 25. metrze od własnej bramki. Dobra okazja na strzał

51' Za wysokie dośrodkowanie Gutowskiego

50' Zderzenie głowami na połowie Widzewa. Leżą Tanżyna i Szuszkiewicz, ale sędzia pokazuje, że nie będzie potrzebna pomoc medyczna

49' Tanżyna i Robak minęli się z piłką dośrodkowaną przez Kordasa!

48' Robak świetnie zgrał na czwartym metrze do Kosakiewicza, ale ten został złapany na wykroku i nie zdołał oddać mocnego strzału

47' Bardzo ostry wślizg Bednarskiego, sędzia pokazał przywilej korzyści, ale później zapomniał chyba o kartce dla polkowiczana

46' O godzinie 20.12 rozpoczęła się druga część gry. Na razie bez zmian

Koniec pierwszej połowy. Choć okazji było sporo, na razie bez bramek

45' Sędzia dolicza minimum jedną minutę

42' Pudło widzewiaków po dośrodkowaniu z narożnika

41' Kosakiewicz zagrał wzdłuż linii bramkowej, ale Kita nie zdołał sięgnąć piłki!

37' Kordas nadepnięty przez Szuszkiewicza. Potrzebna pomoc medyczna

36' Gutowski faulowany przy narożniku boiska, ale sędzia liniowy pokazuje, że wcześniej piłka uciekła widzewiakowi

36' Kolejny rzut rożny dla polkowiczan, ale poradzili sobie ponownie widzewiacy

35' Widzewiacy znów na spalonym. To efekt wysoko ustawionej linii obrony rywali

34' Kopaniecki piąstkuje, zdejmując piłkę z głowy Kity

33' Znów Pawłowski czujny, tym razem na linii po dośrodkowaniu Azikiewicza z rzutu rożnego

32' Pawłowski kapitalnie paruje piłkę nad poprzeczką po strzale głową Szuszkiewicza!

32' Rzut wolny dla polkowiczan na połowie Widzewa. Dobra okazja na dośrodkowanie dla Azikiewicza

30' Górnik coraz częściej przejmuje kontrolę nad grą

27' Opałacz ogląda żółtą kartkę za odepchnięcie Kity, który już mu uciekał. Przed widzewiakiem byliby tylko bramkarz i Kowalski-Haberek

25' Fatalna strata widzewiaków na własnej połowie, Mąka w ostatniej chwili zdążył wybić piłkę sprzed nóg Bednarskiego, który składał się do strzału z 16 metrów!

21' Szuszkiewicz dograł na milimetry piłkę między obrońcami Widzewa do Bednarskiego, który wpadł już w pole karne Widzewa, ale jego strzał obronił Pawłowski!

19' Ależ pudło Poczobuta! Robak zagrał z lewej na prawą stronę do Mąki, ten uciekł do końcowej linii i wycofał na 8. metr do nabiegającego Poczobuta, przy którym nie było nikogo, ale pomocnik Widzewa uderzył technicznie obok prawego słupka bramki Górnika!

18' Pierwszy raz zatrudniony Pawłowski, który broni nogą uderzenie z ostrego kąta

17' Kopaniecki faulowany we własnym polu bramkowym

17' Jeszcze jeden rzut rożny dla gospodarzy

16' Korner dla łodzian

15' Robak znów nie dał rady uprzedzić Kopanieckiego, który wyszedł na 15. metr. To już jednak kolejna taka okazja łodzian. Bardzo wysoko ustawiona linia obrony Górnika, jest dużo miejsca między plecami defensorów a bramkarzem i w końcu takie zagranie prostopadłe może okazać się skuteczne

14' Świetny pomysł Mąki z prostopadłym podaniem do Robaka, ale tym razem bliżej miał  Kopaniecki

13' Kita na spalonym

10' Rzut rożny dla przyjezdnych

10' Kowalski-Haberek nieco chaotycznie, ale poradził sobie we własnym polu karnym z Robakiem

7' Robak ruszył do piłki zagranej na wolne pole, wystartował do niej też Kopaniecki, ale to kapitan Widzewa był szybszy i minął bramkarza Górnika. Robak jednak się poślizgnął, a po jego późniejszym lobie futbolówkę z linii bramkowej wybił jeden z obrońców!

7' Groźny strzał Gutowskiego z lewego skrzydła, piłka przeleciała niecałe dwa metry nad poprzeczką

6' Zablokowane dośrodkowanie Kosakiewicza po jego dobrej akcji z Mąką

5' Niebezpieczne zderzenie przy linii środkowej boiska. Bardziej ucierpiał Robak, który potrzebuje pomocy medycznej

3' Gutowski urwał się lewym skrzydłem, jednak zagrał w pole karne Górnika za plecy swoich kolegów

2' Mąka odważnie ruszył środkiem, zbiegł początkowo nieco na lewo, by później, przed polem karnym Górnika ściąć znów do środka i strzelić... bardzo niecelnie

1' Z minutowym opóźnieniem, czyli o 19.11 rozpoczęło się to spotkanie. Goście na czarno, gospodarze na czerwono

19.09 Sędziowie wyprowadzają pierwsze jedenastki. Kapitanami Kamil Wacławczyk i Marcin Robak

19.05 Jeszcze informacja dla fanów siatkówki, Polacy prowadzą z Francuzami 2:0 w meczu o trzecie miejsce Mistrzostw Europy 2019

18.59 Po 10 kolejkach II ligi widzewiacy zajmują czwarte miejsce, tracąc do liderującego Górnika Łęczna trzy punkty. Polkowiczanie są na 12. pozycji. Mają pięć punktów mniej od Widzewa

18.57 Rezerwowi w Widzewie: P. Wolański - Ł. Turzyniecki, S. Rudol, M. Pięczek, M. Gąsior, A. Radwański, M. Ameyaw, R. Wolsztyński. Trenerem jest Marcin Kaczmarek

18.54 Wracając do piłki nożnej, na ławce rezerwowych Górnika zasiądą dzisiaj: M. Furtak - M. Magdziak, K. Osiadły, W. Galas, J. Król, R. Karmelita, E. Sobków, M. Ekwueme, D. Małkowski. Trenerem jest Enkeleid Dobi

Godzina 18.50 Na murawie prezentacja koszykarek Widzewa, które w przyszły weekend rozpoczną nowy sezon

W. Pawłowski - Ł. Kosakiewicz, S. Zieleniecki, D. Tanżyna, K. Kordas, D. Mąka (90. M. Ameyaw), B. Poczobut (83. S. Rudol), M. Możdżeń (66. A. Radwański), K. Gutowski, P. Kita (71. R. Wolsztyński), M. Robak

J. Kopaniecki - M. Opałacz, M. Bancewicz, M. Kowalski-Haberek, F. Baranowski (80. K. Osiadły), K. Fryzowicz, M. Bednarski, P. Mucha, M. Szuszkiewicz, K. Wacławczyk, P. Azikiewicz

Godzina 18.42 Piłkarze obu drużyn na rozgrzewce, na trybunach na razie nieliczni kibice. Za chwilę składy