Polacy nie dali rady. Słowenia zagra w finale Mistrzostw Europy

Siatkarze Reprezentacji Polski przegrali ze Słowenią 1:3 w półfinale Mistrzostw Europy 2019.

Polacy bardzo dobrze rozpoczęli czwartkowe (26 września) spotkanie. Szybko prowadzili 8:3, ale później gospodarze tego pojedynku powrócili do rywalizacji i do końca partii trwała wyrównana walka. Ostatecznie "Biało-Czerwoni" zwyciężyli do 23.

Kolejne trzy sety były również niezwykle zacięte. U Słoweńców bardzo dobrze grało trio Tine Urnaut (18 punktów), Klemen Cebulj (15) i Toncek Stern (14). Naszą grę ciągnął Wilfredo Leon (22), którego wspierał kapitan Michał Kubiak (14). Problemy mieli nasi atakujący - Dawid Konarski już w pierwszym secie zastąpił Macieja Muzaja - jednak zdobył dziewięć punktów. Trzy dołożył Muzaj.

Polacy przegrali poszczególne sety 24:26, 22:25 i 23:25, a całe spotkanie 1:3. W paryskim finale zagrają więc Słoweńcy. Ich rywalami będzie zwycięzca drugiego półfinału, w którym Francuzi podejmą Serbów. Polacy powalczą o brąz z przegranymi z tej pary.

Zawiodły modlitwy, zaklęcia i zbielałe kciuki! Szkoda, ale to jest sport. Wygrał lepszy. Gratulacje dla Słoweńców 😃