Skierniewiczanie postraszyli Mistrzów Polski

Piłkarze Unii Skierniewice przegrali w 1/32 finału Pucharu Polski z Piastem Gliwice. Mistrzowie Polski wygrali 5:1, ale dopiero po dogrywce.

Gliwiczanie objęli prowadzenie już w piątej minucie po trafieniu Tiago Alvesa. Ku zaskoczeniu kibiców, gospodarze doprowadzili do remisu w 62. minucie. Bramkę dla Unii zdobył Dawid Przezak.

Trener Mistrzów Polski wprowadził później m.in. Gerarda Badię i Toma Hateley'a, ale nie przyniosło to rezultatu w postaci gola. W regulaminowym czasie gry był remis 1:1, a to oznaczało dogrywkę.

Na murawie pojawił się najlepszy strzelec gliwiczan - Piotr Parzyszek i to rozwiązało worek z bramkami. Zdobyli je kolejno Hateley, Jakub Holubek i dwukrotnie Badia.

Piast wygrał ostatecznie 5:1, ale gracze III-ligowej Unii nie mają się czego wstydzić.