Śląsk pokonany! Widzew pozostaje w Pucharze Polski [ZDJĘCIA]

Piłkarze Widzewa Łódź wygrali u siebie w 1/32 finału Totolotek Pucharu Polski ze Śląskiem Wrocław 2:0. Oba gole dla łodzian strzelił Marcin Robak.

Dla grających w II lidze piłkarzy Widzewa Łódź starcie ze Śląskiem Wrocław było okazją do zmierzenia się z ekstraklasowymi rywalami. Spotkanie niemal na samym początku zostało przerwane z powodu rozrób jakich dopuścili się pseudokibice Śląska.

Kiedy gra została wznowiona było widać większą dojrzałość w poczynaniach wrocławian. Okazji bramkowych jednak brakowało. W pierwszej połowie sędzia podyktował rzut karny dla widzewiaków, ale po analizie VAR cofnął tę decyzję. Co ciekawe, było to pierwsze spotkanie piłkarzy Widzewa z systemem VAR.

Goście atakowali groźniej, ale kiedy już udawało im się strzelać w światło bramki, na posterunku stał Wojciech Pawłowski. W 85. minucie piłkę na połowie przyjezdnych przejął Przemysław Kita, który błyskawicznie zagrał "krzyżakiem" do Marcina Robaka. Kapitana czerwono-biało-czerwonych zatrzymał Mariusz Pawelec, jednak wybił futbolówkę pod nogi Konrada Gutowskiego, który mimo, że się poślizgnął, strzelił w światło bramki. Tor lotu piłki zmienił udem Robak, co dało gospodarzom prowadzenie.

Już w doliczonym czasie gry po faulu na Kicie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał Pawelec. Wynik meczu chwilę później ustalił Robak, wykorzystując rzut karny podyktowany za faul na sobie.

Widzewiacy zagrają zatem w 1/16 Totolotek Pucharu Polski 2019/2020.