Mundial 2014. Mistrzowie Świata 2010 polegli

Hiszpania przegrała z Chile i żegna się z Mundialem 2014. Szansę na dalszą grę zachowali Chorwaci, a drugi mecz wygrali Holendrzy.

Czarny dzień dla Mistrzów Świata i Europy miał miejsce w środę (18 czerwca) w Brazylii. Hiszpanie przegrali z Chile 0:2 i pożegnali się z Mundialem 2014. Podopieczni Vicente del Bosque, niczym polscy piłkarze, zagrali mecz otwarcia, mecz o wszystko, a teraz pozostało im spotkanie o honor.

Z Chilijczykami Hiszpanie mieli przewagę, ale nie potrafili jej wykorzystać. Rywale trafili dwa razy przed przerwą. W 20. minucie gola strzelił Eduaro Vargas, a 23 minuty później Charles Aranguiz. Wiadomo już więc, że w Brazylii nie będzie takiego samego mistrza jak cztery lata temu.

Zobacz terminarz meczów Mundialu 2014

O tytuł na pewno powalczą Holendrzy. "Pomarańczowi" nie bez trudu pokonali 3:2 Australijczyków. "Kangury" prowadziły nawet 2:1, a przy 2:2 miały doskonałą okazję do zdobycia bramki. Ostatecznie górą byli jednak Europejczycy. Ozdobą meczu, ale i całych mistrzostw, był gola Tima Cahilla. Pomocnik Australii strzelił z powietrza z pierwszej piłki z ok. 15 metrów, po długim przerzucie Ryana McGowana, i futbolówka wpadła pod samą poprzeczkę. Trafienie to przypominało nieco uderzenie Zinedine'a Zidane'a w finale Ligi Mistrzów z Bayerem Leverkusen, ale wydaje się, że poziom trudności był większy.

W ostatnim środowym meczu Chorwaci rozbili Kamerun 4:0. Dwa gole strzelił Mario Mandżukić, który w pierwszym pojedynku z Brazylią musiał pauzować za kartki z eliminacji. Po jednej bramce zdobyli też Ivicia Olić oraz Ivan Perisić. Czerwoną kartkę obejrzał Alex Song.

Kameruńczycy, którzy przylecieli do Brazylii z opóźnieniem związanym z kłótnią o pieniądze, żegnają się tym samym z Mundialem.