Widzewiacy przegrywali tylko minutę i ostatecznie zdobyli trzy punkty

Piłkarze Widzewa Łódź wygrali we Wronkach z rezerwami Lecha Poznań 2:1. Gole dla łodzian strzelili Mateusz Możdżeń i Christopher Mandiangu.

LECH II POZNAŃ - WIDZEW ŁÓDŹ [RELACJA NA ŻYWO]

Lech II Poznań - Widzew Łódź
1:2 (0:0)

Bramki: 1:0 F. Marchwiński (55. minuta, karny) 1:1 M. Możdżeń (56. minuta) 1:2 Ch. Mandiangu (84. minuta)

Andrzejewski, Kryg, Wojtkowiak (Lech) Mąka, Kosakiewicz, Kordas (Widzew)

Widzewiacy radzą sobie z dośrodkowaniem lechitów z wolnego i to było ostatnie zagranie tego meczu! Widzew wygrywa z rezerwami Lecha 2:1! Po 10 kolejkach łodzianie mają 18 punktów na swoim koncie i zajmują teraz trzecie miejsce, tracąc do liderującego Górnika Łęczna trzy punkty

90'+4 Widzewiacy fauluje na własnej połowie. W pole karne łodzian biegną prawie wszyscy poznaniacy, łącznie z Szymańskim

90'+3 Szymański bez problemu broni po strzale Robaka z 17 metrów

90'+3 Niedokładne dośrodkowanie Mandiangu

90'+2 Poczobut faulowany na własnej połowie przy końcowej linii boiska

90'+2 Żółta kartka dla Kordasa

90' Sędzia dolicza jeszcze co najmniej cztery minuty

88' Tupaj zastępuje Kaczmarka

Mandiangu przedarł się prawym skrzydłem, ściął do środka i strzelił z narożnika pola karnego. Piłkę po drodze odbił jeszcze piętą Andrzejewski i wpadła ona do siatki przy dalszym słupku Szymańskiego

84' GOOOOLLL! 1:2! Christopher Mandiangu!

83' Wolsztyński pojawia się na murawie, zastępując Kitę

83' Zblokowane uderzenie Gutowskiego, Szymański broni bez problemu

81' Jacenko zastępuje Szymczaka

80' Zablokowane pierwsze dośrodkowanie Kosakiewicza, po drugim Szymański łapie piłkę w powietrzu

78' Wojtkowiak sprytnie uporał się z Kitą. Widać ogromne doświadczenie kapitana Lecha II

74' Opatrywany także Klupś

73' Wojtkowiak ogląda żółtą kartkę za faul na Kicie, który potrzebuje pomocy medycznej

72' Mandiangu zastępuje Mąkę

71' Zablokowany strzał Makuszewskiego, ale piłka jeszcze przelobowała Pawłowskiego i spadła na poprzeczkę!

70' Robak ucierpiał przy próbie strzału przewrotką, ale kilka sekund przerwy i z kapitanem Widzewa już wszystko dobrze

70' Mąka przejął piłkę na połowie Lecha i wyprowadził na wolne pole Kosakiewicza, którego strzał obronił nogą Szymański!

68' Instynktowne piąstkowanie Pawłowskiego po ostrym dośrodkowaniu Makuszewskiego z wolnego

67' Żółta kartka za zdecydowany faul Kosakiewicza na Niewiadomskim, który już uciekał wzdłuż linii końcowej

63' Szymański świetnie paruje po strzale Robaka z 14 metrów!

63' Zieleniecki nie zdołał zgrać piłki głową po dośrodkowaniu Kosakiewicza z wolnego

61' Kryg ogląda żółtą kartkę za taktyczny faul na Kicie

61' Letniowski zastępuje Marchwińskiego

61' Zieleniecki blokuje strzał Makuszewskiego

60' Piłka odskoczyła Robakowi w polu karnym rywali i Szymański zdołał ją przejąć!

Robak dośrodkował lewą nogą z prawej strony, Kita był powstrzymywany w polu bramkowym, ale piłka trafiła do zamykającego akcję Możdżenia, który głową doprowadził do wyrównania. Co ciekawe, Robak i Możdżeń to byli piłkarze Lecha Poznań

56' GOOOOLLL! 1:1! Mateusz Możdżeń!

Marchwiński wyczekał Pawłowskiego, który rzucił się w swoje prawo, a pomocnik Lecha posłał piłkę spokojnie w drugą stronę

55' GOL! 1:0! Filip Marchwiński!

54' Rzut karny dla rezerw Lecha! Marchwiński faulowany przez Pawłowskiego. Świetnie do Marchwińskiego, który ustawia piłkę na 11. metrze, podawał Klupś

53' Cywka wybija piłkę głową z własnego pola karnego po dośrodkowaniu widzewiaków

51' Pawłowski pewnie łapie na linii po płaskim strzale Szymczaka z 18 metrów

49' Mąka ogląda żółtą kartkę

46' Pięć minut po godzinie 18 rozpoczęła się druga część gry. Kordas zastąpił Pięczka w Widzewie, w Lechu Kryg za Modera

Koniec pierwszej połowy. Było to "żywe" 45 minut, choć bez koronkowych akcji. Obie drużyny miały kilka sytuacji, ale zdecydowanie bliżej gola byli poznaniacy

45' Szymczak tyłem głowy strzela i piłka trafia tylko w boczną siatkę!

45' Rzut rożny dla Lecha

44' Gutowski uciekł lewym skrzydłem po błędzie Cywki. Później zbiegł do środka wzdłuż linii pola karnego i strzelił prawą nogą z 16 metrów, ale w sam środek bramki

43' Kosakiewicz uprzedził Klupsia po dośrodkowaniu Makuszewskiego

42' Wolno rozegrali kontrę gospodarze i zdążyli wrócić łodzianie

40' Ostry wślizg Robaka. Kapitan Widzewa może się cieszyć, że nie zakończyło się to żółtą kartką

38' Znów widzewiacy faulowali w polu karnym gospodarzy

36' Wojtkowiak pudłuje po strzale głową z ośmiu metrów! Piłka przeleciała o pół metra od prawego słupka bramki Pawłowskiego

35' Skiksował Niewiadomski z 18 metró

34' Robak głową pakuje piłkę do siatki, ale wcześniej rozległ się gwizdek sędziego. Łodzianie faulowali

33' Po dośrodkowaniu Kosakiewicza z wolnego, poznaniacy wybili przed własną szesnastkę, gdzie Możdżeń uderzył z powietrza. Piłka leciała daleko od bramki, ale po drodze trafiła w jednego z rywali i mamy rzut rożny dla Widzewa

33' Gutowski faulowany przy linii bocznej. Dobra okazja na dośrodkowanie

32' Zablokowany strzał Możdżenia z 15 metrów! Zdążył wślizgiem Wojtkowiak i tylko rzut rożny dla łodzian

30' Robak zatrzymany w polu karnym poznaniaków

28' Złe dośrodkowanie Modera, który oskrzydlił akcję Makuszewskiego

27' Kita wszedł przed jednego z poznaniaków i upadł w polu karnym Lecha. Sędzie nie dopatrzył się jednak przewinienia

27' Makuszewski próbował minąć Pięczka, jednak zabrakło mu boiska

24' Fatalna strata Mąki na połowie poznaniaków, którzy wyszli z kontrą. Wydawało się, że sytuację wyjaśni wracający Poczobut, ale wybił on do boku, nie zauważając, że daleko ze swojej bramki wybiegł Pawłowski. Futbolówka trafiła do Szymczaka, który strzelił z ok. 35-40 metrów, jednak niecelnie. Na prawej stronie bardzo zdenerwowany był osamotniony Makuszewski

22' Mamy pierwszą żółtą kartkę w dzisiejszym spotkaniu. Ogląda ją Andrzejewski

20' Zblokowany strzał Robaka, Szymański łapie piłkę bez problemu

18' Ofensywnie usposobieni dzisiaj lechici, widzewiacy też nie zamierzają się bronić

15' Kita dobrze się zastawił na połowie gospodarzy. Rzut wolny. Dobra okazja na dośrodkowanie dla łodzian

13' Szymański instynktownie broni po strzale głową Robaka!

13' Rzut rożny dla Widzewa

11' Tym razem na murawie leży Kita. Obejdzie się bez pomocy medycznej

10' Nieudany strzał wślizgiem Mąki

7' Ależ kocioł w polu bramkowym Widzewa! Pawłowski kapitalnie obronił strzał główką Szymczaka z pięciu metrów, później we własnym polu bramkowym skutecznie zatrzymywali piłkę Zieleniecki, Rudol i Kosakiewicz

6' Poczobut po krótkiej interwencji medycznej schodzi jeszcze na chwilę za linię boczną, ale będzie mógł grać dalej

6' Leży we własnym polu karnym jeden z widzewiaków. Potrzebna pomoc medyczna

5' Mąka zatrzymał piłkę podawaną na wolne pole do Makuszewskiego

1' Pawłowski już musiał wykazać się refleksem, bo po błędzie swoich kolegów, piłka mogła się wtoczyć do bramki Widzewa po odbiciu od Marchwińskiego

1' Z małym opóźnieniem, bo o 17.03 rozpoczęło się to spotkanie. Łodzianie na czerwono, poznaniacy na biało

16.48 Rezerwowi w Lechu: Ł. Radliński - O. Jacenko, E. Kryg, K. Janiak, J. Pawlicki, J. Letniowski, K. Smajdor, B. Bartkowiak, P. Tupaj. Trenerem jest Rafał Ulatowski

Godzina 16.45 Na ławce rezerwowych Widzewa zasiądą dzisiaj: P. Wolański - K. Kordas, Ł. Turzyniecki, M. Gąsior, Ł. Zejdler, A. Radwański, M. Ameyaw, Ch. Mandiangu, R. Wolsztyński. Trenerem jest Marcin Kaczmarek

K. Szymański - A. Kaczmarek (88. P. Tupaj), G. Wojtkowiak, K. Andrzejewski, J. Niewiadomski, F. Marchwiński (61. J. Letniowski), T. Cywka, J. Moder (46. E. Kryg), F. Szymczak (81. O. Jacenko), M. Makuszewski, T. Klupś W. Pawłowski - Ł. Kosakiewicz, S. Zieleniecki, S. Rudol, M. Pięczek (46. K. Kordas), K. Gutowski, B. Poczobut, M. Możdżeń, D. Mąka (72. Ch. Mandiangu), P. Kita (83. R. Wolsztyński), M. Robak

Godzina 16.35 Piłkarze obu drużyn jeszcze na rozgrzewce. Za chwilę składy obu drużyn, w których roi się od zawodników mających duże doświadczenie na poziomie ekstraklasy