Niemoc ŁKS-u trwa. Siódma porażka z rzędu

Piłkarze ŁKS-u Łódź przegrali u siebie z Arką Gdynia 1:4. Łodzianie pozostają zatem na ostatnim miejscu w tabeli PKO Ekstraklasy.

ŁKS ŁÓDŹ - ARKA GDYNIA [RELACJA NA ŻYWO]

ŁKS Łódź - Arka Gdynia
1:4 (0:2)

Bramki: 0:1 D. Skhirtladze (21. minuta) 0:2 D. Skhirtladze (43. minuta) 1:2 R. Kujawa (52. minuta) 1:3 M. Nalepa (58. minuta) 1:4 M. Jankowski (72. minuta)

Grzesik, Juraszek (ŁKS) Skhirtladze, Wawszczyk, Marciniak (Arka)

Koniec! Fatalna passa łodzian trwa. To już siódma porażka z rzędu ŁKS-u. Na pewno do udanych debiutu nie zaliczy Arkadiusz Malarz, choć przy żadnym z goli nie miał większych szans

90'+3 Jeszcze ostatnia zmiana. Nando za Jankowskiego

90'+2 Pyrdoł ruszył od linii środkowej, minął kilku zawodników, ale na linii pola karnego skutecznym wślizgiem popisał się Marciniak, zatrzymując młodzieżowca ŁKS-u

90' Sędzia dolicza co najmniej cztery minuty

89' Pyrdoł pudłuje po dośrodkowaniu z narożnika

88' Steinbors końcami palców paruje piłkę nad poprzeczką po mocnym strzale Pirulo!

87' Na murawie melduje się Wilczyński. Zastępuje bohatera dzisiejszego spotkania - Skhirtladze

85' Minimalne pudło po strzale głową Kujawy! Steinbors stał jak zaczarowany. Na pewno by tego nie obronił. Zabrakło kilkunastu centymetrów!

85' Efektowna parada Steinborsa po strzale Bogusza z dystansu. Po chwili jeszcze korner dla łodzian

83' Sędzia pokazuje odłożoną żółtą kartkę Juraszkowi

81' "Gramy do końca! ŁKS gramy do końca!" - skandują kibice, a tymczasem Pyrdoł zmienia Ramireza, a Srnić wchodzi w miejsce Guimy

80' Zablokowana próba strzału Bogusza z ok. 22 metrów

78' Deja zastępuje Nalepę

78' Pirulo pudłuje z rzutu wolnego

77' Marciniak fauluje Pirulo i ogląda żółtą kartkę

76' Zablokowany strzał Ramireza z wolnego

75' Grzesik faulowany na połowie Arki. Ok. 30 metrów do bramki Steinborsa

Wyprowadzili kontrę goście. Skhirtladze zagrał prostopadle w "uliczkę" do Jankowskiego. Sobociński i Juraszek nie zdołali skutecznie przeciąć toru lotu piłki i Jankowski wyszedł sam na sam z Malarzem, pokonując dzisiejszego debiutanta w bramce ŁKS-u

72' GOL! 1:4! Maciej Jankowski!

70' Bardzo długa analiza VAR, ale ostatecznie sędzie pokazuje, że nic nie było. Gramy dalej! Bardzo kontrowersyjna decyzja

68' Widząc powtórki z Canal+, wydaje się, że sędzia powinien podyktować rzut karny. Czekamy...

67' Sędzia główny biegnie do monitora, mamy analizę VAR

67' Poradzili sobie przyjezdni z rzutem wolnym łodzian. Po chwili Pirulo znów pada w polu karnym i tutaj poczekamy na analizę...

66' Kujawa faulowany na połowie gdynian

65' Czekamy jednak na sprawdzenie, czy Pirulo nie był faulowany... nie był

64' Pirulo pada w polu karnym Arki. Sędzia pokazuje, że nie ma mowy o rzucie karnym

63' Niedokładne zagranie Bogusza pod bramką rywali

Wawszczyk uciekł lewym skrzydłem, dostał piłkę od Skhirtladze, a później wycofał sprzed linii końcowej do wbiegającego Nalepy, który strzelił po długim rogu, nie dając żadnych szans Malarzowi!

58' GOL! 1:3! Michał Nalepa!

55' Tym razem za mocne dośrodkowanie Grzesika!

Grzesik przejął piłkę w polu karnym Arki, był jeszcze faulowany, ale sędzia puścił grę, bo piłka trafiła do Kujawy, którego pierwszy strzał odbił Steinbors. Przy dobitce bramkarz Arki nie miał już szans

52' GOOOOOL! 1:2! Rafał Kujawa!

51' Skhirtladze blokuje strzał łodzian z kilku metrów

51' Steinbors paruje na rzut rożny

50' Wawszczyk ogląda żółtą kartkę za ten faul

49' Fatalne zderzenie przy linii bocznej Wawszczyka z Grzesikiem. Potrzebna pomoc medycnza dla obu graczy

47' Żółta kartka dla Skhirtladze

46' Trzy minuty po godzinie 16 rozpoczęła się druga część gry. Trąbka zastąpił Wolskiego. To jak na razie jedyna zmiana

Koniec pierwszej połowy. ŁKS przegrywa 0:2 i trudno powiedzieć, żeby to nie był sprawiedliwy wynik. Gwizdy żegnają piłkarzy biało-czerwono-białych. To pierwsze takie zdenerwowanie kibiców w tym sezonie

Vejinović ruszył środkiem, nikt z ełkaesiaków nie potrafił go powstrzymać, zagrał na 16. metr do obróconego tyłem do bramki Jankowskiego, który świetnym zagraniem "krzyżakiem" zmylił wszystkich obrońców i Vejinović wpadł w szesnastkę. Bogusz ostatkiem sił i końcem buta zdołał wybić mu piłkę sprzed nów, ale futbolówka trafiła do Skhirtladze, który nie miał najmniejszych szans z pokonaniem z kilku metrów Malarza, który leżał już na murawie

43' GOOL! 0:2! Davit Skhirtladze!

42' Piłkarze, trenerzy i kibice ŁKS-u domagają się odgwizdania ręki Nalepy. Sędzia pozostaje niewzruszony na ich protesty. Wcześniej zablokowany Kujawa

40' Poprzeczka! Trafił Pirulo z 18 metrów, po krótkim zwodzie z prawej na lewą nogę i uderzeniu po dalszym rogu

37' Nieco przypadkowo, ale trafiła piłka do Pirulo na 11. metr. Hiszpan miał ją w górze, jednak zdołał strzelić... daleko od celu!

35' Korner dla przyjezdnych

33' Grzesik pada w polu karnym Arki, ani nie było faulu, ani nie było w tym aktorskich umiejętności. Jest słuszna żółta kartka za symulowanie

31' Nieporozumienie Ramireza z Piątkiem przy próbie rozegrania wolnego. Łodzianie szybko stracili futbolówkę

30' Ostre wejście Marciniaka w środku pola. Faul, ale bez kartki

29' Malarz pewnie łapie piłkę po dośrodkowaniu

27' Bardzo dobry strzał Ramireza z rzutu wolnego, ale jeszcze lepsza interwencja Steinborsa!

26' Kapitalny rajd Ramireza lewym skrzydłem. Hiszpan przebiegł z piłką ok. 60 metrów, ograł trzech zawodników i został sfaulowany przed szesnastką Arki

23' Steinbors ucierpiał we własnym polu karnym. Potrzebna interwencja medyczna

Łodzianie wybili piłkę po dośrodkowaniu rywali z narożnika, ale futbolówkę na prawej stronie przejął Nalepa, prostym zwodem na zamach zmylił Wolskiego, wbiegł w pole karne ŁKS-u i wstrzelił piłkę wzdłuż linii bramkowej. Łodzianie odbili futbolówkę, ale ta trafiła pod nogi zupełnie osamotnionego na siódmym metrze Skhirtladze, który pewnym strzałem umieścił ją przy prawym słupku Malarza

21' GOL! 0:1! Davit Skhirtladze!

20' Kolejny korner dla Arki

20' Rzut rożny dla gdynian po błędach obrońców ŁKS-u

18' Wolski nie zdecydował się w pierwsze tempo na strzał z ostrego kąta, później chciał wycofać do Pirulo, ale zrobił to fatalnie!

16' Skhirtladze pudłuje z dystansu. Malarz ze spokojem odprowadził piłkę wzrokiem za linię końcową

15' Wolski upomniany przez sędziego za taktyczny faul na Nalepie. Na razie jeszcze tylko słownie, ale kolejny faul i to będzie już żółta kartka

14' Niecelny strzał Juraszka

13' Steinbors paruje na rzut rożny po strzale Ramireza z 20 metrów

11' Nieudany strzał Piątka z wolnego

10' Ramirez faulowany tuż przed linią pola karnego Arki. Dobra okazja na strzał dla Piątka lub samego poszkodowanego

8' Po rzucie rożnym ŁKS-u, strzelał z półwoleja Sobociński, ale zabrakło niecałych dwóch metrów!

7' Poradzili sobie ełkaesiacy z dośrodkowaniem rywali z narożnika

6' Chaos w poczynaniach obrońców ŁKS-u, Skhirtladze przedzierał się w polu karnym łodzian, jednak ostatecznie Juraszek wybił za linię końcową

5' Steinbors pewnie łapie po dośrodkowaniu Ramireza z lewej strony

3' Duży błąd Bogusza przy linii bocznej własnego pola karnego, Nalepa pudłuje z 16 metrów!

1' Dwie minuty po godzinie 15 rozpoczęło się to spotkanie. Goście na żółto-niebiesko-żółto. Gospodarze na biało-czerwono-biało

15.00 Minuta ciszy ku pamięci Romana Chojnackiego, związanego przez wiele lat z grupami młodzieżowymi ŁKS-u

14.57 Małą korekta. Awizowany w pierwszym składzie Kalinkowski rozpocznie na ławce. Od pierwszej minuty zobaczymy w ŁKS-ie Wolskiego

14.56 Jak zagrają obie drużyny? Czy będzie uważna gra i stawianie "autobusów" w bramkach? Czy może ofensywna gra? Stawka meczu wysoka, bo ŁKS zamyka tabelę z dorobkiem czterech punktów. Gdynianie mają punkt więcej i są o jedną pozycję wyżej

14.53 Mniej możliwości ma dzisiaj na ławce trener ŁKS-u Kazimierz Moskal. Wśród rezerwowych są: D. Budzyński - P. Pyrdoł, K. Rozmus, M. Rozwandowicz, D. Srnić, M. Trąbka, B. Kalinkowski. Ofensywni Wojciech Łuczak i Patryk Bryła zagrali w spotkaniu rezerw, podobnie jak powracający po kontuzji Adrian Klimczak. Kontuzjowani są z kolei Łukasz Sekulski i Jewhen Radionow

14.51 Na ławce rezerwowych Arki zasiądą dzisiaj: M. Staniszewski - A. Danch, J. Łoś, M. Olczyk, J. Wilczyński, A. Deja, Nando, F. Serrarens, R. Siemiaszko. Trenerem jest Jacek Zieliński

Godzina 14.50 Debiutantem oczywiście Malarz, który trenuje z zespołem od poniedziałku

A. Malarz - J. Grzesik, K. Juraszek, J. Sobociński, A. Bogusz, Pirulo, Ł. Piątek, Guima (81. D. Srnić), M. Wolski (46. M. Trąbka), D. Ramirez (81. P. Pyrdoł), R. Kujawa P. Steinbors - D. Zbozień, J. Wawszczyk, A. Marciniak, C. Maghoma, A. Busaladzić, M. Budziński, M. Nalepa (78. A. Deja), M. Vejinović, D. Skhirtladze (87. J. Wilczyński), M. Jankowski (90. Nando)

Godzina 14.43 Powoli kończy się rozgrzewka. U nas za chwilę składy. W ŁKS-ie mamy debiutanta