ŁKS wciąż na dnie ligowej tabeli. Kolejna porażka w Szczecinie

Piłkarze ŁKS-u Łódź przegrali na wyjeździe z Pogonią Szczecin. Nowy lider PKO BP Ekstraklasy zdobył jedyną bramkę spotkania po źle wykonanym rzucie wolnym, a łodzianie nie potrafili pomimo paru sytuacji strzelić gola. Przez to pozostaną na ostatnim miejscu w tabeli.

POGOŃ SZCZECIN - ŁKS ŁÓDŹ [RELACJA NA ŻYWO]

Pogoń Szczecin - ŁKS Łódź
1:0 (0:0)

Bramki: A. Buksa 1:0 (64. minuta)

Żółte kartki: Matynia (Pogoń), Ramirez, Bogusz (ŁKS)

90+5' Przedłużał to spotkanie sędzia Tomasz Musiał, ale teraz już zagwizdał po raz ostatni. ŁKS przegrywa 6. raz z rzędu pomimo braku znaczącej przewagi Pogoni - łodzianie mieli swoje sytuacje. Gol z rzutu wolnego ustalił jednak wynik tego spotkania i to Pogoń okazuje się lepsza, awansując tym samym na pozycję lidera PKO BP Ekstraklasy. Zawodnicy Kazimierza Moskala pozostają na ostatnim miejscu ligowej tabeli.

90+4' Ostatnie sekundy ŁKS spędza na własnej połowie. Faul Kujawy na Maniasie, który ponownie nie podnosi się z murawy. Będzie rzut wolny dla gospodarzy

Poza linią boczną także Pirulo, który nie może jeszcze wrócić do gry

90+2' Niecelny strzał Kozulja, który po starciu z Piątkiem doznał lekkiego urazu

90+1' W końcu dobry atak ŁKS-u, ale Łukasz Piątek zgrał piłkę ze skrzydła do nikogo. Łodzianie wywalczyli jednak rzut rożny, a w polu karnym zameldował się nawet Budzyński. Tej sytuacji zawodnicy z Łodzi nie wykorzystali, ale bramkarz zdążył wrócić pod własne pole karne

90' 4 minuty dolicza do regulaminowych 90 sędzia Tomasz Musiał

89' Manias zza pola karnego uderza nad poprzeczką

87' Spalony Kamila Juraszka. Pomimo złego dla siebie wyniku tak, jak dwa tygodnie temu w Płocku, drużyna Kazimierza Moskala nie potrafi naciskać na rywali, by wywalczyć ewentualny remis w końcówce, brakuje im determinacji

85' Kolejna roszada w składzie Kosty Runjaicia: za Listkowskiego pojawił się Guarrotxena

83' Trąbka uderza z daleka, ale Stipica spokojnie broni ten strzał

W składzie Pogoni natomiast w miejsce Matyni, który ma już na koncie żółtą kartkę, uzyskaną przed 5 minutami, wchodzi Łasicki

81' Zmiana w ŁKS-ie: w miejsce Kalinkowskiego pojawia się Pyrdoł

80' Listkowski przerzucił piłkę z prawego skrzydła na skraj pola karnego, gdzie zgrał ją tuż przed bramkę Budzyńskiego, ale nie została ona dotknięta przez któregoś z "portowców"

78' ŁKS przygotowuje oblężenie bramki Stipicy i zyskuje rzut rożny, który wykonali wycofując piłkę do... Budzyńskiego. Kazimierz Moskal szykuje kolejną zmianę, na boisko wejdzie Pyrdoł

76' Zmiana u gospodarzy: Manias za Hostikkę

Wykonanie stałego fragmentu niegroźne, a zbitą piłkę w pole karne dość słabo dośrodkowywał Pirulo

74' Wreszcie dobra wrzutka łodzian, którą niepewnie na rzut rożny wybija Matynia

73' Niecelne uderzenie Adama Buksy zza pola karnego

71' Uraz Huberta Matyni, ale lewy obrońca gospodarzy wróci do gry. Zmiana w ŁKS-ie: za Daniego Ramireza pojawia się Michał Trąbka

69' Piłka po wrzutce przeszła przez całe pole karne Pogoni i została zagarnięta przez łodzian, ale strzał na bramkę Stipicy nie stworzył zagrożenia

68' Znów rzut rożny i znów piłkę trąca Budzyński. Przy kolejnym kornerze nie musiał jednak nawet interweniować

Adam Buksa uderzył ze stałego fragmentu w słupek tuż obok rzucającego się do piłki Budzyńskiego. Bramkarz ŁKS-u nie miał szans sięgnąć piłki po tak precyzyjnym uderzeniu, a ta odbiła się od obramowania bramki i wpadła do siatki

64' GOOOOL! 1:0 dla Pogoni!

Zmiana w drużynie Kazmierza Moskala: Kujawa za Bryłę. Jest to zatem też zmiana taktyki łodzian - z gry bez napastnika przechodzą do ustawienia z "9"

63' Faul zawodnika ŁKS-u przed polem karnym, będzie dobra szansa dla "portowców"

Znów dobra interwencja Budzyńskiego, który odbił piłkę po wrzutce. Znów utrzymują się przy niej szczecinianie, grając nią na połowie ŁKS-u

62' Zablokowany strzał Kozulja sprzed pola karnego. Będzie kolejny rzut rożny dla szczecinian

Spokój nie trwał długo. Zaprzepaszczona szansa ŁKS-u na lewym skrzydle przerodziła się w potrzebę przerwania akcji rywali po drugiej stronie boiska. Nieprzepisowo robił to jednak Kalinkowski i został ukarany żółtą kartką, jako 3 zawodnik łodzian w tym meczu

60' Moment spokojniejszej gry, przy piłce wciąż częściej utrzymuje się Pogoń

55' Prawym skrzydłem przed momentem urywali się gospodarze. Tam faulował jednak Jurasze, a po wznowieniu gry tuż przed 16. metrem skiksował Buksa

54' Łatwa strata piłki gości, ale blokowani zawodnicy Pogoni nie stworzyli zagrożenia w polu karnym drużyny Kazimierza Moskala

53' Łodzianie zamknięci na własnej połowie nie potrafią z niej skutecznie wyjść. Sobociński fauluje Buksę z lewej strony boiska, ale wrzutka szczecinian po wykonaniu stałego fragmentu gry za długa i opuszcza boisko

52' W pole karne ŁKS-u weszło dwóch zawodników drużyny ze Szczecina, ale dobra asekuracja obrońców ŁKS-u sprawia, że Budzyński bez problemu wyłapuje piłkę

49' Kolejny korner dla gospodarzy i uderzenie głową Buksy blokuje.... Bartkowski. Po chwili ŁKS znów wybija piłkę za linię końcową za pośrednictwem Bryły. Jeszcze jeden rzut rożny i piłka wybita przez Budzyńskiego

47' Listkowski zgrywa piłkę w pole karne z lewego skrzydła, ale tam dobrze wybiją ją za linię końcową Bogusz. Rzut rożny rozegrany krótko przez szczecinian nie przyniósł im jednak dobrej sytuacji

45' Wracamy do gry. Na razie bez zmian w obu zespołach

Koniec pierwszej połowy meczu. Bez bramek, ale wyrównanie i z sytuacjami dla obu zespołów. Optycznie przewagę ma Pogoń, ale ŁKS też miał parę okazji do otwarcia wyniku w Szczecinie. Czekamy na kolejne 45 minut tego starcia.

45+1' Adam Buksa dostał podskakującą piłkę w polu karnym, ale przeniósł piłkę nad poprzeczką mocnym strzałem

45' Pierwsza połowa spotkania przedłużona o 1 minutę

Szybka kontra łodzian, ale niecelnie z daleka uderzał Łukasz Piątek

43' Dobrze wyszedł do groźnego dośrodkowania Pogoni Dominik Budzyński i wypiąstkował piłkę, a następnie wybronił dobitkę gospodarzy. Piłka wydostała się jeszcze z jego rękawic, ale to ŁKS wszedł w jej posiadanie

42' Ręka Artura Bogusza niedaleko pola karnego ŁKS-u. Rzut wolny z prawej strony boiska dla szczecinian

40' Znów lewą stroną w pole karne Pogoni wchodził Hostikka, ale źle kontrolował piłkę i pomimo słabego wślizgu Grzesika, nie było mowy o podyktowaniu rzutu karnego

38' Słupek po strzale łodzian! Bryła trafił w głowę Stipicy i piłka spadła na obramowanie bramki szczecinian

36' Sędzia Tomasz Musiał wstrzymał się z pokazaniem żółtej kartki za faul na Kowalczyku dla Bogusza, ale chwilę później po przerwaniu gry już zdecydował się ukarać lewego obrońcę zespołu Kazimierza Moskala

35' Pogoń wyprowadza kontrę po wybiciu piłki z własnego pola karnego, ale akcja zwolniła, a chwilę później drużyna Runjaicia nie była w stanie odpowiednio rozegrać jej na połowie ŁKS-u

34' Jan Grzesik wywalczył rzut rożny po dobrym wejściu z prawego skrzydła

33' Coraz śmielej atakują zawodnicy ŁKS-u. Łuczak przy przewadze 2 zawodników w ataku gości jednak zagrywa zupełnie niecelnie

32' Żołta kartka dla Daniego Ramireza po wejściu nakładką w środku pola

31' Parę dłuższych wymian podań Pogoni zaprocentowały zyskaniem rzutu rożnego. Po walce w polu karnym ŁKS zdołał wybić piłkę

30' Dobre podanie na lewe skrzydło dostał Patryk Bryła, ale zachłannie wypuścił sobie piłkę, która wyszła poza linię końcową boiska

28' Dłuższa akcja łodzian w obrębie "16" Pogoni, ale ostatecznie zbyt niedokładnie chciał dośrodkowywać piłkę Wojciech Łuczak

25' Rzut rożny dla Pogoni, ale piłka przeszła przez całe pole karne bez reakcji zawodników zespołu ze Szczecina

23' Pierwsza tak groźna sytuacja gospodarzy! Sebastian Kowalczyk przedostał się w pole karne rajdem z prawego skrzydła, uderzył tuż przy słupku, ale świetną obroną wykazał się Dominik Budzyński

20' Łodzianie starali się przedrzeć prawą stroną boiska, ale na spalonym złapany został Jan Grzesik

19' Piłkę w pole karne drużyny gospodarzy wrzucał Patryk Bryła, ale dzięki obrońcom Pogoni nie dotarła ona do Pirulo

17' Pogoń zmieniła stronę swoich ataków, z prawej strony popędził Bartkowski, ale został sfaulowany niedaleko 16. metra. Po rzucie wolnym nie pojawiło się jednak żadne zagrożenie przed bramką ŁKS-u

16' Kolejna dobra interwencja Budzyńskiego, który pewnie wyłapuje wrzutkę z lewego skrzydła

14' Dobre wejście w pole karne ŁKS-u Dąbrowskiego, ale przed oddaniem strzału ubiegli go obrońcy łodzian

Bezpośrednie uderzenie na bramkę autorstwa Wojciecha Łuczaka pewnie broni golkiper szczecinian

12' Dobre przejście pod pole karne rywali Kalinkowskiego, a tam Ramirez wywalczył już rzut wolny. Do bramki Stipicy nieco ponad 20 metrów

10' Akcja Adama Buksy na lewym skrzydle, ale w jej końcowej fazie to napastnik Pogoni popełnił przewinienie i piłka wróci do łodzian

9' Akcja Pogoni pod polem karnym, ale piłka dobrze wybita przez zawodników z Łodzi. Rzut rożny zakończył się niezbyt groźnym strzałem Triantafyllópoulosa na bramkę Budzyńskiego

7' Rzut wolny dla ŁKS-u już na połowie, ale Ramirez za głęboko dośrodkowywał jednak na głowę Jana Sobocińskiego i piłka opuściła pole gry

5' ŁKS zamknięty na własnej połowie chciał z niej wyjść, ale w środkowej strefie boiska faulowany był Patryk Bryła.

3' Dwie dobre akcje Pogoni z lewej strony boiska, napędzane przez Matynię. W obu przypadkach dobre interwencje defensywy gości w polu karnym. Rzut rożny po drugiej z nich niewykorzystany przez "portowców"

1' Pierwszy gwizdek wybrzmiał równo o godzinie 15.00. ŁKS w biało-czerwono-białych strojach, a Pogoń w bordowo-grantowych barwach

14.59 Zawodnicy zameldowali się już na murawie. Za chwilę początek tego spotkania

14.53 Rezerwowi w ŁKS-ie: D. Arndt, M. Wolski, K. Rozmus, Guima, P. Pyrdoł, M. Trąbka, M. Rozwandowicz, D. Srnić, R. Kujawa. Trenerem jest Kazimierz Moskal

Godzina 14.50 Ławka rezerwowych w Pogoni: J. Bursztyn, M. Manias, A. Frączczak, S. Benyamina, I. Guarrotxena, I. Łasicki, M. Wędrychowski. Trenerem jest Kosta Runjaić

D. Stipica - J. Bartkowski, K. Triantafyllópoulos, B. Zech, H. Matynia (81' I. Łasicki), S. Kowalczyk, S. Hostikka (76' S. Manias), Z. Kozulj, M. Listkowski (85. I. Guarrotxena), D. Dąbrowski, A.Buksa   D.Budzyński - J. Grzesik, K. Juraszek, J. Sobociński, A. Bogusz, P. Bryła (64' R. Kujawa), W. Łuczak, B. Kalinkowski (81' P. Pyrdoł), Ł. Piątek, D. Ramirez (71' M. Trąbka), Pirulo

14.35 Tak prezentuje się "11" desygnowana do gry przez Kazimierza Moskala

Godzina 14.30 Na boisku w Szczecinie trwa rozgrzewka, za moment przedstawimy składy obu drużyn

Relacja na żywo z meczu Pogoń Szczecin - ŁKS Łódź

Bogusław

Dominik Budzyński. Tu na stronie jest błąd.

Łodzianka

W składzie jest błąd Kołba nie gra za pozytywne wyniki badań dopingowych za niego gra Budzyński.