Widzew traci punkty po trudnym meczu u siebie. Remis z Garbarnią [ZDJĘCIA]

Piłkarze Widzewa Łódź zremisowali u siebie z Garbarnią 1:1. Łodzianie nie potrafili przekuć przewagi na boisku na wynik końcowy tego spotkania. Emocji dla kibiców jednak nie zabrakło.

WIDZEW ŁÓDŹ - GARBARNIA KRAKÓW [RELACJA NA ŻYWO]

Widzew Łódź - Garbarnia Kraków
1:1 (0:0)

Bramki: 1:0 Robak (56. minuta, karny), 1:1 Kuczak (61. minuta)

Żółte kartki: Tanżyna, Kita (Widzew), Feliks, Mruk, Słoma (Garbarnia)

Łodzianie tracą punkty u siebie, mając przewagę w strzałach i wyraźnie tworząc sobie więcej dogodnych sytuacji. Nie potrafili przekuć tego jednak w zdobyte bramki i obie drużyny ostatecznie zdobył tylko po jednej. Widzew w tabeli będzie 6., tracąc do 3. Garbarni 1 punkt.

90+4' Ostatnia szansa na gola dla Widzewa niewykorzystana. Wybita piłka po rzucie rożnym i mecz zakończył gwizdek arbitra. Widzew remisuje z Garbarnią 1:1

Pustą bramkę miał przed sobą po udanej wrzutce w pole karne i pomyłce bramkarza krakowian Przemysław Kita, ale nie trafił w piłkę.

90+3' Kolejny kartonik, tym razem dla gości, a konkretniej Słomy. Ważny rzut wolny dla Widzewa.

90+1' Żółta kartka dla Przemysława Kity, który źle zastawiał się, próbując utrzymać piłkę przy zawodnikach Widzewa.

Widzew wykorzystuje stały fragment gry, by zyskać... inny. Korner dla łodzian. Sędzia dolicza 4 minuty.

90' Garbarnia niemalże całą drużyną pod własnym polem karnym. Rzut wolny dla Widzewa z środkowej strefy boiska.

88' Piłka zgrana w pole karne krakowian, gdzie źle i dość agresywnie interweniował Kozioł, uderzając Tanżynę, który padł na murawę. Z obrońcą Widzewa już wszystko w porządku i to gospodarze wznowili grę

86' Jeszcze jeden nowy zawodnik w składzie łodzian: Ameyaw zmienia Wolsztyńskiego

85' Wolsztyński uderza ponad poprzeczką bramki Kozioła

84' Coraz groźniejsze akcje łodzian, którzy spychają pod własne pole karne krakowian. Widzew wywalczył właśnie rzut wolny tuż sprzed linii 16. metra

81' Kolejnych dwóch zawodników wymienia także Łukasz Surma. Szewczyk wejdzie w miejsce Wójcika, a Duda za Kołbana

80' Druga zmiana w Widzewie - Kita wchodzi na boisko za Mąkę

76' Ależ pudło Robaka! Świetne zagranie w pole karne posłał Radwański, piłkę przepuścił, będący na spalonym Mąka i dośrodkowywał ją zbiegający z prawej strony Kosakiewicz. Technicznym uderzeniem, lekko strącając piłkę z powietrza do bramki nie trafił jednak Marcin Robak

74' Parę niezłych sytuacji Garbarni, ale przecinanych przez łodzian. Widzew wyszedł do dobrej akcji lewą stroną, ale po zgraniu piłki do środka, źle przyjął ją Radwański i zanotował bolesną dla piłkarzy trenera Kaczmarka stratę

70' Mąka świetnie interweniuje przy szalejącym po wejściu do gry Wyjadłowskim

Roszada także w "11" Garbarni - wchodzi Wyjadłowski, a na boisku nie ma już Feliksa

69' Zmiana w Widzewie: z boiska zejdzie Mateusz Możdżeń, a za niego melduje się na murawie Adam Radwański

65' Świetny rajd pomiędzy obrońcami Gutowskiego po zejściu ze skrzydła, ale po jego strzale piłkę odbił jeden z obrońców zespołu z Krakowa. Rzut rożny dla gospodarzy nie przyniósł zagrożenia przy bramce Kozioła

63' Wolsztyński interweniował głową w polu karnym łodzian po dośrodkowaniu ze stałego fragmentu gry krakowian i pomimo utrzymania się przy piłce zawodnicy Łukasza Surmy nie stworzyli sobie sytuacji

62' Kolejna szansa dla gości. Tym razem strzał Szewczyka blokuje Tanżyna. Rzut rożny dla Garbarni

Kuczak dostał świetne dogranie od partnera w polu karnym i strzałem z powietrza pewnie pokonał Kozioła. Garbarnia szybko wyrównuje stan tego spotkania

61' GOOOL dla Garbarni! 1:1!

59' Uderzenie Poczobuta niecelne i ląduje poza linią końcową boiska

58' Odważnie Widzew ruszył po strzelonej bramce, zdobywając kolejny rzut rożny. Garbarnia wybiła piłkę poza własne pole karne, ale ich akcję bardzo spokojnie przerwali zawodnicy Marcina Kaczmarka

Napastnik Widzewa pewnie uderzył przy słupku bramki Kozioła, który wyczuł jego intencje, ale nie miał szans, żeby wybronić ten strzał

56' GOOOOL! Robak strzela w lewy róg i trafia! 1:0 dla Widzewa!

55' Rzut karny dla Widzewa! Faul na Marcinie Robaku, za chwilę szansa na prowadzenie dla gospodarzy.

54' Mateusz Możdżeń uderza zza pola karnego, ale dość pewnie, nad poprzeczką bramki przerzuca piłkę Kozioł.

52' Kolejne odgwizdane pozycje spalone Widzewa - kolejno 4. i 5. w tym spotkaniu. W drugiej z sytuacji szansę na strzał głową mógłby mieć Marcin Robak.

48' Groźne dośrodkowanie i strzał Tanżyny w słupek! Sędzia odgwizdał przewinienie na korzyść Garbarni, na murawie leży jeden z obrońców gości

47' Pierwsze akcje drugiej połowy to prowadzenie gry przez Garbarnię, ale teraz lewym skrzydłem przedzierał się Marcin Robak, który był faulowany. Rzut wolny dla Widzewa

45' Wracamy na boisko, gra wznowiona punktualnie o 20:14. Bez zmian w obu zespołach

Koniec pierwszej połowy tego spotkania. Widzew przeważa w sytuacjach tworzonych w polu karnym Garbarni, ale w prowadzeniu gry spotkanie wydaje się dość wyrównane. Brakuje najważniejszego, a więc strzelonych goli, ale na brak emocji na stadionie przy ul. Piłsudskiego 138 kibice na pewno nie mogą narzekać

45+1' Rzut rożny dla Widzewa i niecelny strzał głową Robaka z wysokości 4. metra

45' Sędzia tego spotkania przedłuża pierwszą połowę o 2 minuty

43' Świetny powrót we własne pole karne Konrada Gutowskiego, który wślizgiem wybija piłkę na rzut rożny dla zespołu z Krakowa. Tym stałem fragmentem gry Garbarnia nie stworzyła jednak zagrożenia pod bramką Pawłowskiego

41' Rzut rożny dla gospodarzy. Wrzutka w pole karne Garbarni niedokładnie wybita przez obrońców tej drużyny, ale po kilku sekundach niepokoju krakowianie opanowali sytuację i zaczęli wyprowadzać piłkę poza własną połowę

40' Długie akcje klubu z Krakowa, ale zawodnicy Łukasza Surmy od kilkunastu minut nie potrafią stworzyć dobrej sytuacji w polu karnym Widzewa

37' Możdżeń w słupek! Ogromna szansa dla Widzewa po świetnym strzale pomocnika łodzian, ale Garbarnię od straty gola ochroniło obramowanie bramki

35' Rajd Gutowskiego lewym skrzydłem, skąd próbował uderzyć po ziemi w kierunku prawego słupka bramki Garbarni, ale piłka minęła ją o kilkadziesiąt centymetrów

34' Ostry faul Poczobuta w środkowej części boiska

31' Strzał Marcina Robaka zablokowany przez obrońców, później próbował też Konrad Gutowski, ale przestrzelił i od bramki wznowił Kozioł

28' Dobrze wykonany aut przez zawodników Widzewa. Zieleniecki przedłużył podanie głową w polu karnym, ale Mąka, pod którego nogi dostała się piłka, uderzył niecelnie poza linię boczną boiska

25' Kolejna groźna akcja Widzewa, w polu karnym Garbarni sporo chaosu, ale ostatecznie piłka wybita przez rywali łodzian

23' Kartonik ogląda też zawodnik gości, Bartłomiej Mruk. Reprezentant Polski do lat 19 faulował w środku pola

22' Żółta kartka dla Daniela Tanżyny po brutalnym faulu przy wyprowadzaniu piłki na skrzydle przez Garbarnię. Dla obrońcy Widzewa to 4. upomnienie w sezonie i nie zagra w kolejnym spotkaniu

21' Sytuacja dla Widzewa, dwukrotnie uderzał w polu karnym Kosakiewicz, ale był powstrzymywany przez blokujących piłkę obrońców

19' Ależ sytuacja dla gości! Rzut wolny z głębi pola po faulu Robaka zamieniony został na wrzutkę w pole karne. Po wybiciu piłki przez Widzew, przeszła ona na lewe skrzydło, a po dośrodkowaniu minęło się z nią 3 zawodników z Krakowa

15' Przewinienie w polu karnym Garbarni. Zdaniem sędziego Marcin Robak przy podaniu przyjął piłkę ręką. Warto podkreślić świetne podanie Daniela Tanżyny, które rozpoczęło całą akcję w kierunku "16" krakowian i umożliwiło zgranie jej tam z lewego skrzydła

13' Chorągiewka sędziego liniowego znów poszła w górę, tym razem za linią obrony złapany został Wolsztyński. Z bramki wychodził już do tej sytuacji Kozioł

12' Kolejna piłka za plecy obrońców zespołu krakowskiego i znów Robak na spalonym. Podawał Konrad Gutowski. W ostatnich minutach przewagę w wymienianiu miała Garbarnia

11' Faul Daniela Tanżyny. Rzut wolny dla Garbarni na wysokości 30 metrów od bramki Pawłowskiego

8' Spalony Marcina Robaka po podaniu Gutowskiego. Delikatna przewaga w tworzonych sytuacjach po stronie Widzewa

2' Pierwsza żółta kartka tego spotkania. Feliks faulował Tanżynę i zawodnik drużyny z Krakowa ukarany przez arbitra tego spotkania

Dobry początek gości, którzy już zapracowali sobie na stały fragment gry. Strzał głową Feliksa wybronił Pawłowski

1' Rozpoczynamy to spotkanie! Goście w białych, a gospodarze w domowych, czerwonych trykotach

19.09
Minuta ciszy ku pamięci zmarłego w środę kibica klubu z Łodzi

19.06
Zawodnicy wychodzą już na murawę stadionu przy ul. Piłsudskiego 138, za chwilę początek spotkania

19.04 Rezerwowi Widzewa: P. Wolański, S. Rudol, K. Kordas, Ł. Turzyniecki, Ł. Zejdler, A. Radwański, M. Ameyaw, C. Mandiangu, P. Kita. Trenerem jest Marcin Kaczmarek

Godzina 18.59
 Na ławce rezerwowych Garbarni zasiądą dziś: D. Frątczak, R. Górecki, K. Włodyka, A. Wójcik, R. Surmiak, M. Duda, K. Kostrubała, M. Wyjadłowski. Trenerem jest Łukasz Surma

W. Pawłowski - Ł. Kosakiewicz, S. Zieleniecki, D. Tanżyna, M. Pięczek, D. Mąka (80. P. Kita), B. Poczobut, M. Możdżeń (69. A. Radwański), K. Gutowski, R. Wolsztyński (86. M. Ameyaw), M. Robak

A. Kozioł - K. Kujawa, B. Mruk, M. Masiuda, K. Kuczak, G. Marszalik, T. Kołbon (81. M. Duda), K. Słoma, K.Szewczyk (81. A. Wójcik), J.Kowalski, M.Feliks (69. M. Wyjadłowski)

Godzina 18.05 Początek meczu za nieco ponad godzinę. Poznaliśmy skład Widzewa na to spotkanie