Ostatni mecz MŚ Polacy zagrają z USA

Koszykarze Reprezentacji Polski przegrali z Czechami 84:94 i w ostatnim meczu Mistrzostw Świata 2019 powalczą o siódme miejsce z Amerykanami.

Czwartkowe (12 września) spotkanie Polski z Czechami rozpoczęło się bardzo dobrze dla naszych koszykarzy. Prowadzili już 15:6, ale później sprawy w swoje ręce wzięło trio Jaromir Bohacik (21 punktów), Vojtech Hruban (24 pkt., 12 zbiórek) i największa gwiazda rywali - Tomas Satoransky (22 pkt., 12 asyst).

Czesi pokazali świetną zespołową koszykówkę. Rozrzucali piłkę po obwodzie i trafiali znakomicie za trzy punkty. Nasi przeciwnicy mieli lepszą skuteczność w rzutach zza łuku (54,2 proc.) niż w próbach za dwa (50 proc.). Na przerwę "Biało-Czerwoni" schodzili przegrywając 35:43.

Polacy wyszli bardzo zmobilizowani na drugą połowę. Sygnał do ataku dał A.J. Slaughter, który czarował zwodami i świetnie rozdzielał piłkę, popisując się efektownymi asystami. Podawał m.in. za plecami i bez patrzenia w stronę adresata.

Podopieczni Mike Taylora kontynuowali dobrą grę w ostatniej części meczu. Na pięć minut przed końcem spotkania po "trójce" Aarona Cela nasi gracze objęli trzypunktowe prowadzenie (77:74).

Później zabrakło trochę szczęścia. W akcji obronnej Mateusz Ponitka przypadkowo przełożył palce od środka obręczy, a po chwili Adam Waczyński trafił za trzy, przekraczając jednak linię końcową. W ostatnich kilkudziesięciu sekundach Czesi dołożyli kolejne punkty rzutami osobistymi i wygrali ostatecznie 94:84 i z Serbami powalczą o piąte miejsce Mistrzostw Świata.

O naszej porażce zadecydowała też walka pod tablicami. Czesi zanotowali 41 zbiórek przy tylko 27 Polaków. "Biało-Czerwoni" zagrają na koniec turnieju z Amerykanami. Taki pojedynek to na pewno było marzenie i koszykarzy, i kibiców. Szkoda tylko, że stawką tego pojedynku będzie siódme miejsce MŚ. Ten mecz w sobotę (14 września).