Bezbramkowy remis Polaków na Stadionie Narodowym

Piłkarze Reprezentacji Polski zremisowali z Austrią 0:0. "Biało-Czerwoni" utrzymali prowadzenie w grupie G eliminacji do EURO 2020.

Mecz od początku prowadzony był w szybkim tempie. Duża przewagę mieli jednak goście. Dobrze między słupkami naszej bramki prezentował się Łukasz Fabiański. Co kilka minut Polacy wyprowadzali groźne kontrataki, a po jednym z nich doskonałej okazji nie wykorzystał Robert Lewandowski.

Napastnik Bayernu Monachium spudłował głową z ok. ośmiu metrów. Dobrze w środku pola spisywał się Krystian Bielik, który po raz pierwszy otrzymał okazję gry od pierwszej minuty.

Austriacy mieli również przewagę po zmianie stron, ale nie potrafili pokonać Fabiańskiego. "Biało-Czerwoni" też nie byli w stanie zdobyć bramki i spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.

Ten wynik daje utrzymanie pozycji lidera grupy G eliminacji EURO 2020 przez Polaków. Austriacy tracą do nas trzy punkty, ale mają gorszy bilans w bezpośredniej rywalizacji. Na drugie miejsce wskoczyła Słowenia, która pokonała Izrael 3:2. Słoweńcy tracą do nas dwa punkty.