Włoszki za mocne. Polski bez medalu ME

Siatkarki Reprezentacji Polski przegrały z Włoszkami 0:3 w meczu o trzecie miejsce Mistrzostw Europy 2019.

Polki z Włoszkami zagrały walecznie. Mimo że przegrywały w pierwszym secie 12:16 i 17:21, w końcówce zmusiły rywalki do wysiłku. Uległy jednak do 23.

W drugiej partii rywalki dominowały od początku. Prowadziły już 8:2 i 16:8. W końcówce podopieczne Jacka Nawrockiego znów odrobiły kilka punktów, ale przegrały 20:25.

Najlepiej "Biało-Czerwone" zagrały w trzecim secie. Miały nawet piłki, aby przedłużyć tę rywalizację. W decydujących chwilach dała o sobie znać największa gwiazda Italii - Paola Egonu. To głównie dzięki niej Włoszki wygrały 26:24 i całe spotkanie 3:0. Egonu w meczu zdobyła 23 punkty. U nas najwięcej miała Malwina Smarzek-Godek (15).

W finale Turczynki zmierzą się z Serbią.