Polki w ćwierćfinale Mistrzostw Europy [ZDJĘCIA]

Siatkarki Reprezentacji Polski wygrały w Atlas Arenie z Hiszpanią 3:0 w 1/8 finału Mistrzostw Europy 2019.

Polki dobrze rozpoczęły niedzielne (1 września) spotkanie. Szybko wyszły na prowadzenie (9:7, 11:8) i do końca seta kontrolowały grę. Zwyciężyły do 20.

Inny przebieg miał początek drugiej partii. To Hiszpanki prowadziły już 5:1. "Biało-Czerwone" odrobiły straty (9:9), ale ponownie to zawodniczki z Półwyspu Iberyjskiego prezentowały się lepiej. Znów miały cztery punkty więcej (16:12). Wtedy podopieczne Jacka Nawrockiego podniosły poziom. Dobre zmiany dały Agnieszka Kąkolewska i Martyna Grajber, dzięki czemu to Polki ponownie wygrały 25:20.

Trzeci set był wyrównany tylko do wyniku 11:11. Wtedy punkt zdobyły gospodynie, a na zagrywkę poszła Magdalena Stysiak. Była przyjmująca Grot Budowlanych Łódź dała sygnał do ataku. Polki objęły prowadzenie 15:11 i nie oddały go już do końca. Wygrały 25:19 i cały mecz 3:0. W zespole polskim grały siatkarki ŁKS-u Commercecon (Klaudia Alagierska) i Grot Budowlanych (Maria Stenzel).

W ćwierćfinale "Biało-Czerwone" zmierzą się z Niemkami.