Bardzo dobre widowisko w Łodzi. Widzew lepszy od Stali [ZDJĘCIA]

Piłkarze Widzewa Łódź wygrali u siebie ze Stalą Rzeszów 3:1. Mecz był toczony w bardzo szybkim tempie, nie brakowało walki, emocji i zwrotów akcji.

WIDZEW ŁÓDŹ - STAL RZESZÓW [RELACJA NA ŻYWO]

Widzew Łódź - Stal Rzeszów
3:1 (1:1)

Bramki: 0:1 A. Pląskowski (25. minuta) 1:1 R. Wolsztyński (36. minuta) 2:1 D. Mąka (68. minuta) 3:1 M. Robak (84. minuta, karny)

Żółte kartki: Robak, Mąka, Kosakiewicz, Pawłowski (Widzew) Ligienza, Głowacki, Goncerz, Kostkowki (Stal)

Koniec! Widzew wygrywa ze Stalą 3:1. To był zdecydowanie najlepszy mecz łodzian w tym sezonie, a nawet w tym roku. Rzeszowianie też prezentowali się dobrze, ale mieli długi przestój w środkowej części gry. Przypomnę, że z wysokości trybun to spotkanie oglądał były trener Widzewa - Władysław Żmuda

90'+6 Jeszcze jeden korner dla widzewiaków

90'+6 Zablokowane dośrodkowanie Robaka po kontrze łodzian

90'+5 Mandiangu nie doszedł do prostopadle zagranej piłki

90'+3 Mandiangu popędził prawym skrzydłem, nie wiedział jednak czy dogrywać w pole bramkowe, czy samemu strzelać, ostatecznie "oddał" piłkę Kaczorowskiemu

90'+3 Kaczorowski już gra niemal na środku boiska. Mają okazję do kontra widzewiacy

90'+2 Tanżyna wygrał walkę o górną piłkę po rzucie rożnym gości, a Robak po chwili wybił piłkę na aut

90'+2 Kordas zastępuje Gutowskiego

90' Sierant poślizgnął się, uciekając prawym skrzydłem, a sędzia dolicza jeszcze co najmniej sześć minut. Przypomnę, że gra była trzykrotnie przerywana z powodu kontuzji Szeligi, był jeszcze rzut karny dla łodzian i zamieszanie z nieuznaną bramką Gutowskiego

90' Żółta kartka dla Pawłowskiego za grę na czas

89' Reiman strzela mocno z wolnego, ale niecelnie

89' Rzut wolny dla rzeszowian. Ok. 25 metrów do bramki Pawłowskiego

88' Kostkowski fauluje Tanżynę w polu karnym Widzewa. Prawie 17 tysięcy kibiców ogląda dzisiejsze spotkanie z wysokości trybun

87' Mandiangu nie przejął piłki po wybiciu widzewiaków z szesnastki!

86' Zablokowany strzał z dystansu jednego z rzeszowian. Rzut rożny. Wbiega w pole karne łodzian nawet Kaczorowski

86' Doskonała parada Pawłowskiego po strzale głową Pląskowskiego!

Robak pewnie strzela w prawą stronę Kaczorowskiego, który rzucił się w swoje lewo. Trzeci karny wykorzystany przez Robaka w tym sezonie. Już chyba wszyscy zapomnieli o pudłach z 11 metrów, które były zmorą łodzian w poprzednim sezonie

84' GOOL! 3:1! Marcin Robak!

82' Tanżyna faulowany w polu karnym Stali. Po chwili zastanowienia, sędzia dyktuje karnego!

82' Mandiangu zmienia Wolsztyńskiego. Gdyby ta zmiana była dwie minuty wcześniej, mogło już być 3:1

81' Wolsztyński z Robakiem przeszkodzili sobie na siódmym metrze przed PUSTĄ bramką Stali! Nie ma trzeciego gola dla Widzewa, tylko rzut rożny

81' Turzyniecki traci piłkę, choć widzewiacy wychodzili z kontrą pięciu na trzech

80' Na trybunach trwa wyśmienita zabawa

79' Kostkowski blokuje strzał Gutowskiego i ogląda jeszcze żółtą kartkę

78' Nawrot zablokowany

77' Turzyniecki zastępuje Mąkę. Druga zmiana w Widzewie i druga wzmacniająca obronę

76' Do wejścia szykuje się Turzyniecki

75' Zejdler zastępuje Możdżenia

74' Pawłowski spokojnie łapie piłkę po strzale Szczepanka z 18 metrów

71' Fatalne zachowanie Kosakiewicza. Ogląda tylko żółtą kartkę, taka również dla Goncerza

70' Zieleniecki pudłuje po dośrodkowaniu Kosakiewicza z wolnego

70' Szczepanek zastępuje Olejarkę

70' Żółtą kartkę ogląda Głowacki

Kosakiewicz tym razem miękko podciął do Mąki, który jednak skiksował, ale po odbiciu od obrońców piłka wróciła do niego. Mąką zdecydował się uderzyć ponownie, bez przyjęcia i zmieścił piłkę między krótkim słupkiem a rękami Kaczorowskiego!

68' GOOOOOOLLL! 2:1! Daniel Mąka!

68' Goncerz wchodzi w miejsce Ligienzy, a sędzia pokazuje tym razem żółtą kartkę w stronę ławki rezerwowych Stali

67' Wolsztyński faulowany na prawym skrzydle. Dobra okazja do dośrodkowania

66' Możdżeń zagrał prostopadle na wolne pole do Robaka, ale ten przegrał pojedynek bark w bark z Kostkowskim

65' Żółta kartka dla kogoś ze sztabu trenerskiego Widzewa, ale chyba nie dla trenera Kaczmarka, tylko dla kierownika drużyny Marcina Pipczyńskiego

64' Robak przypadkowo dostał piłkę, ale zatrzymali go obrońcy

62' Chromiński siada już na ławce. Na murawie melduje się Nawrot

62' Zablokowane dośrodkowanie Kosakiewicza

60' Kaczorowski niepewnie, ale na raty łapie piłkę

59' Żółta kartka dla Ligienzy

57' Cyfert zmienia Szeligę

57' Szeliga pada na murawę po raz trzeci

56' Mąka ogląda żółtą kartkę za symulowanie. Słuszna decyzja arbitra. Mąka takim zachowaniem nie tylko nakręca w negatywny sposób kibiców

56' Kostkowski zatrzymuje Robaka

55' Gra wznowiona

54' Szeliga znów opatrywany na murawie

53' Mąka zabrał piłkę Szelidze. Robak jednak zablokowany na 14. metrze przed bramką Stali

52' Ostateczna decyzja. Nie ma bramki. Sędziowie uznali, że Mąka, który był na pewno na pozycji spalonej, absorbował uwagę bramkarza. Żółta kartka dla Robaka za protesty

Trwa jeszcze narada sędziów

50' Gol po strzale Gutowskiego z dystansu. Radość piłkarzy i kibiców nie była długa, bo arbitrzy uznali, że na spalonym był Mąka!

49' Zablokowany strzał Tanżyny

48' Pięczek wywalczył rzut rożny. Szeliga wraca do gry

48' Gra wznowiona, ale Szeliga jeszcze opatrywany za linią boczną

46' Już przerwa w grze. Szeliga ucierpiał na własnej połowie. Jest opatrywany przez masażystów Stali

46' O godzinie 20.14 rozpoczęła się druga część gry. Na razie bez zmian

Koniec pierwszej połowy. Chyba najlepszej w tym sezonie w meczach Widzewa. Bardzo dobrze grają obie drużyny. Tempo jest szybkie, dużo strzałów, rzutów rożnych. Kibice na pewno nie mogą narzekać

45' Co najmniej jedną minutę dłużej potrwa gra w pierwszej połowie

43' Chromiński ucierpiał na połowie Widzewa. Obejdzie się jednak bez interwencji medycznej

41' Wolsztyński na spalonym po podaniu Mąki na wolne pole. Była okazja na wyjście sam na sam z bramkarzem

41' Pawłowski czujny po strzale Olejarki

41' Żaden z łodzian nie przeciął toru lotu piłki dośrodkowanej przez Kosakiewicza

40' Gutowski faulowany przy linii końcowej boiska na połowie gości

39' Po dośrodkowaniu Maki z rzutu rożnego, Tanżyna zgrał piłkę, Wolsztyński wycofał na 16. metr skąd strzelił Możdżeń, ale bardzo niecelnie

39' Kaczorowski zdołał wypiąstkować po ostrym dośrodkowaniu Kosakiewicza, później zablokowany strzał Mąki

38' Szeliga blokuje dośrodkowanie widzewiaków. Kolejny rzut rożny

Można już powiedzieć, że to była sztandarowa akcja widzewiaków. Kosakiewicz ruszył prawym skrzydłem, Mąka zagrał mu na wolne pole, a później obrońca Widzewa dośrodkował idealnie na głowę nabiegającego Wolsztyńskiego, który mocnym strzałem głową doprowadził do wyrównania

36' GOOOOLLL! 1:1! Rafał Wolsztyński!

36' Możdżeń doskonale wypatrzył Robaka na 14. metrze od bramki Stali, ale kapitan Widzewa nie opanował piłki!

35' Poczobut faulował ostro w środku pola. Przeprosił rywala i udał się na rozmowę wychowawczą z arbitrem. Na razie jeszcze bez kartki

34' Robak osaczony w polu karnym Stali. Poradził sobie z trzema rywalami, ale z czwartym już nie dał rady

33' Niecelny strzał Pląskowskiego z dystansu

32' Mąka przedarł się prawym skrzydłem, ale nie miał pomysłu na dogranie do nabiegających kolegów. Zagrał mocno wszerz boiska, jednak czujny był Kostkowski

30' Łodzianie domagają się rzutu karnego, ale arbiter boczny pokazuje, że będzie tylko korner

29' Reiman ma ogromne pretensje do arbitra o odgwizdanie rzutu wolnego dla Widzewa. Sędzie ze spokojem wysłuchuje wątpliwości kapitana Stali

27' Nowe rozwiązanie przy rzucie rożnym widzewiaków. Niemal wszyscy przesunęli się początkowo za dalszy słupek i stamtąd się rozbiegali, ale po dośrodkowaniu Kosakiewicza piłka łukiem minęła linię końcową...

27' Kosakiewicz walczył do końca i ofiarnością wywalczył rzut rożny

Bardzo ładny, techniczny strzał Pląskowskiego z ok. 16 metrów zaskoczył zasłoniętego Pawłowskiego. To na pewno nie ostatnia bramka w tym spotkaniu

25' GOOL! 0:1! Artur Pląskowski!

25' Pawłowski pod pressingiem wybija nogą ze spokojem do Pięczka

23' Faul Kostkowskiego w polu karnym Widzewa. Robak ma pretensje do obrońcy Stali. Sędzia próbuje uspokoić obu graczy

23' Pawłowski znów kapitalnie paruje za linię końcową po potężnym uderzeniu Głowackiego z 25 metrów!

22' Rzut rożny dla Stali

22' Kosakiewicz w ostatniej chwili zatrzymał, wpadającego w pole karne Widzewa, Pląskowskiego

21' Za słaby strzał Możdżenia z 18 metrów, do tego zdążył zablokować Kostkowski

20' Rzut rożny dla Widzewa po zablokowanym strzale Gutowskiego

20' Kaczorowski broni po strzale Mąki, nikt nie zdążył z dobitką!

19' Możdżeń zgubił piłkę na połowie Stali, ale szybko odzyskali łodzianie

18' Zbyt głębokie dośrodkowanie Gutowskiego. Kaczorowski na posterunku

18' Kostkowksi i Ligenza poradzili sobie z dośrodkowaniem Kosakiewicza z narożnika

17' I kolejny korner dla gospodarzy

17' Rzut rożny dla widzewiaków

16' Zablokowany strzał Robaka z 16 metrów! Mąki przy dobitce też zblokowany, ale gola i tak by nie było, był spalony

13' Świetna parada Pawłowskiego! Bramkarz Widzewa sparował na rzut rożny piłkę po strzale Kostkowskiego

11' Niecelny strzał Robaka

9' Gutowski faulowany przy linii bocznej pola karnego Stali

7' Kosakiewicz przedarł się prawym skrzydłem po zagraniu Mąki, dośrodkował na krótki słupek, ale Robak spudłował po strzale głową!

5' Teraz rzut rożny dla Widzewa. Bardzo ofensywne spotkanie od początku

3' Chromiński z wolnego dośrodkował zbyt mocno

3' Faul Kosakiewicza. Dobra okazja do dośrodkowania dla gości

2' Pawłowski wybija głową z 16. metra od własnej bramki

1' Kostkowski zablokowany przez Zielenieckiego. Jeszcze jeden korner

1' Już pierwszy rzut rożny dla gości

1' Punktualnie o godzinie 19.10 rozpoczęło się to spotkanie. Goście w biało-błękitnych strojach, gospodarze na czerwono

19.07 Losowanie stron. W Stali kilku byłych widzewiaków - Sławomir Szeliga, Damian Kostkowski i Radosław Sylwestrzak

19.05 Debiuty w Widzewie zaliczą dzisiaj Wojciech Pawłowski i Mateusz Możdżeń. To bardzo doświadczeni gracze, z którymi kibice mogą wiązać duże nadzieje. Czy poprawią oni grę drużyny?

19.03 Rezerwowi w Widzewie: P. Wolański - S. Rudol, Ł. Turzyniecki, K. Kordas, Ł. Zejdler, Ch. Mandiangu, M. Ameyaw. Trenerem jest Marcin Kaczmarek

19.01 Na ławce rezerwowych Stali zasiądą dzisiaj: G. Bieszczad - R. Sylwestrzak, D. Jarecki, B. Szczepanek, J. Kądziołka, B. Cyfert, M. Nawrot, D. Michalik, G. Goncerz. Trenerem jest Janusz Niedźwiedź

Godzina 18.58 Przed spotkaniem pamiątkowa koszulka dla byłego, legendarnego trenera Widzewa, Władysława Żmudy. W latach 80. poprowadził on Widzew do mistrzostwa Polski, dwóch wicemistrzostw i półfinału Pucharu Europy

W. Pawłowski - Ł. Kosakiewicz, S. Zieleniecki, D. Tanżyna, M. Pięczek, D. Mąka (77. Ł. Turzyniecki), B. Poczobut, M. Możdżeń (75. Ł. Zejdler), K. Gutowski (90. K. Kordas), R. Wolsztyński (82. Ch. Mandiangu), M. Robak

W. Kaczorowski - D. Sierant, D. Kostkowski, S. Szeliga (57. B. Cyfert), P. Głowacki, M. Olejarka (70. B. Szczepanek), W. Reiman, A. Ligienza (68. G. Goncerz), D. Chromiński (62. M. Nawrot), Ł. Mozler, A. Pląskowski

Godzina 18.48 Piłkarze obu drużyn na rozgrzewce. Warunki do gry na pewno trudne. Prawie 30 stopni, jest też duszno. Kto wytrzyma lepiej w takich warunkach? Zobaczymy, a już za chwilę składy

Relacja na żywo z meczu Widzew Łódź - Stal Rzeszów

Bogusław

Czy informatycy nie mogą tak przerobić tej strony, żeby się odświeżała automatycznie ? Co chwilę trzeba klikać ręcznie, żeby ją odświeżyć. Technika informatyczna jest trochę w tyle. Podobnie sytuacja wygląda z odbiorem programu przez internet. Cały czas technologia oparta na flash playerze, a przecież przeglądarki zaczynają już go automatycznie wyłączać, a w przyszłym roku zostanie on już całkowicie porzucony.