Rogi Wisły zadecydowały. ŁKS przegrywa piąty raz z rzędu

Piłkarze ŁKS-u Łódź przegrali na wyjeździe z Wisłą Płock 1:2. To piąty przegrany mecz łodzian z rzędu. Teraz czeka ich przerwa na mecze reprezentacji.

WISŁA PŁOCK - ŁKS ŁÓDŹ [RELACJA NA ŻYWO]

Wisła Płock - ŁKS Łódź
2:1 (1:1)

Bramki: G. Kuświk (3. minuta) 1:1 Ł. Sekulski (18. minuta) 2:1 (75. minuta) G. Merebashvili (75. minuta)

Żółte kartki: Rasak (Wisła) Juraszek, Sobociński, Guima (ŁKS)

Koniec! ŁKS przegrywa piąty raz z rzędu. Do przerwy małą przewagę miała Wisła, jednak był remis 1:1. Od ok. 55. minuty zdecydowaną przewagę przejęli łodzianie. Doskonałej okazji nie wykorzystał Sekulski, ale trafieniem popisał się Giorgi Merebashvili. Ełkaesiacy nie potrafili się już podnieść po tym ciosie. Teraz czeka ich dwa tygodnie przerwy na mecze reprezentacyjne. Trener Kazimierz Moskal i jego sztab musi znaleźć pomysł, jak pozbierać swoich piłkarzy i wrócić do zdobywania punktów

90'+4 Dahne pewnie łapie na szóstym metrze po dalekim podaniu Juraszka do Kujawy

90'+3 Dahne na trzy raty łapie piłkę po centrze Ramireza z narożnika. Zdecydowanie dużo groźniejsze są stałe fragmenty gry gospodarzy

90'+3 Pirulo już w parterze wywalczył rzut rożny

90'+2 Grzesik przedarł się prawym skrzydłem, wpadł w szesnastkę, ale niedokładnie wycofał!

90'+2 Teraz Merebashvili zatrzymał Grzesika. Bronią całą drużyną wiślacy

90'+2 Ricardinho wrócił za Wolskim i odebrał mu piłkę już na połowie Wisły

90' Druga połowa potrwa minimum cztery minuty dłużej

89' Kołba broni niemal na linii bramkowej po centrze Furmana z narożnika!

89' Kołba kapitalnie broni po silnym strzale Ricardinho głową. Dośrodkowywał tradycyjnie Furman

88' Piątek uprzedził Sahitiego po dośrodkowaniu Tomasika. Później Juraszek wyprzedził Ricardinho

85' Wolski nie zdecydował się na strzał z pierwszej piłki po prostopadłym podaniu Ramireza. Później jeszcze przewrócił się w polu karny Wisły, ale nie było mowy o rzucie karnym

84' Zaprzepaszczona okazja na kontrę przez łodzian. Pogubili się w środku pola ełkaesiacy

84' Sekulski wybija piłkę z własnej szesnastki po dośrodkowaniu Furmana z rzutu rożnego

83' Sobociński blokuje dośrodkowanie Sahitiego

82' Tomasik zastępuje Michalskiego

81' Ramirez nie opanował piłki po podaniu Wolskiego

80' Nerwowa interwencja Kołby, ale udało się złapać piłkę

80' Kołba faulowany w polu karnym po dośrodkowaniu Furmana z narożnika

80' Korner dla płocczan

79' Kujawa zmienia Kalinkowskiego

76' Ambrosiewicz wchodzi w miejsce Rasaka. Chwilę wcześniej Wolski zastąpił Guimę

Chyba po raz pierwszy łodzianie wygrali walkę o górną piłkę po dośrodkowaniu z narożnika w wykonaniu Furmana, ale piłkę na 22. metrze od bramki Kołby przejął Rasak. Uderzył, ale piłka nie leciała w światło bramki. Sobociński jednak nerwowo wybił futbolówkę do przodu, gdzie przejął ją Merebashvili. Gruzin strzelił technicznie, z blokiem nie zdążyli Piątek i Grzesik, a piłkę minęła Sobocińskiego i wpadła przy lewym słupku Kołby

75' GOOL! 2:1! Giorgi Merebashvili!

74' Juraszek wybija na róg, uprzedzając rozpędzającego się Sahitiego

71' Sahiti wchodzi w miejsce Kuświka

70' Guima musiał ratować sytuację i wślizgiem zatrzymał kontrę gospodarzy. Ogląda żółtą kartkę, żółta także dla Sobocińskiego, ale chyba za protesty

70' Fojut wybija piłkę po dośrodkowaniu Ramireza

69' Rzut rożny dla łodzian

68' Fatalne dośrodkowanie Guimy z prawej strony. Jednak coraz szybciej grają ełkaesiacy, coraz więcej miejsca zostawiają rywale

67' Pirulo zastępuje Bryłę

67' Bryła po zejściu z prawej strony do środka huknął lewą nogą... daleko od celu. Lepiej Bryle wychodzą strzały zewnętrzną częścią prawej nogi

66' Robi się coraz więcej miejsca w środku. Tym razem ełkaesiacy nie wiedzieli jak rozegrać przed polem karnym rywali

65' Dobry pressing Bryły na połowie Wisły. Fojut stracił piłkę, ta trafiła do Kalinkowskiego, który zagrał na wolne pole do Sekulskiego, ale ten został zatrzymany po wbiegnięciu w pole karne gospodarzy

64' Kołba łapie po dośrodkowaniu Ricardinho

63' Fatalne pudłu Sekulskiego! Ramirez z 23 metrów dorzucił na piąty metr, Sekulski nabiegł, uprzedził Dahnego, ale posłał piłkę nad poprzeczką!

61' Dobra akcja Grzesika prawym skrzydłem, ale Sekulski nie doszedł do dośrodkowania

60' Gra wznowiona

59' Gra przerwana. Kibice gospodarzy odpalili środki pirotechniczne i niebieski dym przeszkadza w grze

58' Kalinkowski najpierw dobrze przyblokował Furmana, a po chwili zabrał piłkę Merebashviliemu

56' Dobrze przeszli z piłką pod pole karne Wisły łodzianie, jednak ostatecznie piłka na 18. metrze odskoczyła Sekulskiemu

55' Spóźniony Guima nadepnął Stefańczyka. To wszystko przy linii bocznej boiska

54' Nieporozumienie Ramireza z Rozmusem

52' Trwa walka w środku pola

50' Dośrodkowanie Szwocha z lewego skrzydła, piłka przeleciała między nogami i Kuświka i Juraszka, i Kołba mógł ją złapać

48' Niecelny strzał Fojuta

47' Ramirez nie opanował piłki przy wyjściu z kontrą. Łodzianie mogli wyjść czterech na jednego!

47' Juraszek zblokował piłkę przy walce o górną piłkę z Urygą

46' Grzesik już musiał faulować Furmana blisko swojego pola karnego. Doskonała okazja na dośrodkowanie

46' Pięć minut po godzinie 16 rozpoczęła się druga część gry. Na razie bez zmian

Koniec pierwszej połowy. Po dwóch błędach indywidualnych, mamy dwie bramki i remis 1:1

45'+3 Po dośrodkowaniu Furmana z narożnika Fojut niecelnie strzela głową

45'+2 Rozmus czujny przy linii końcowej. Zatrzymał Ricardinho, ale rzut rożny dla gospodarzy

45'+1 Dobry przerzut Sobocińskiego na prawo, ale Bryła na spalonym

45' Sędzia dolicza do pierwszej minuty co najmniej dwie minuty

44' Kołba pewnie łapie po słabym strzale Merebashviliego

43' Złe rozpoczęcie gry z ziemi przez Kołbę

42' Furman trafia z wolnego w słupek!

41' Teraz Furman faulowany przez Guimę. Ok. 22 metrów do bramki Kołby. Na wprost bramki. Doskonała okazja do strzału dla Furmana

40' Rasak ogląda żółtą kartkę za protesty

39' Guima z Ramirezem najpierw chcieli razem strzelać z 14 metrów, ale ostatecznie obaj odpuścili

39' Gramy dalej. Sędziowie uznali, że Juraszek nie faulował Kuświka

38' Mamy przerwę. Trwa analiza... Na pewno Kuświk nie był na spalonym, bo tę linię złamał Rozmus

37' Kuświk pada w polu karnym ŁKS-u. Sędzia puszcza grę, ale jeszcze może być analiza VAR...

36' Znów krótko rozegrali korner łodzianie, zakończony płaskim strzałem Ramireza. Dahne złapał bez problemu

35' Michalski wybija piłkę na rzut rożny, po tym jak do końca naciskał go Kalinkowski

35' Zablokowane dośrodkowanie Grzesika z prawej strony

33' Po krótko rozegranym rzucie rożnym ełkaesiacy wypchnięci przed pole karne Wisły, ale tam świetnie wymienili kilkanaście szybkich podań i Rozmus został wypuszczony na wolne pole na lewym skrzydle, jednak dośrodkował wprost w ręce Dahnego

32' Kolejny błąd Dahne. Złe wprowadzenie piłki, tę przejął Bryła, przebiegł kilkadziesiąt metrów i strzelał technicznie... tylko rzut rożny!

30' Nieporozumienie Bryły z Sekulskim po przechwycie w środku pola

29' Gra wznowiona

28' Przerwa na wodę

27' Troszkę nerwowo na linii pola karnego łodzian. Sobociński jednak faulowany przez Kuświka

26' Guima zbyt nonszalancko chciał podać na wolne pole do Bryły i piłka została zatrzymana przez rywali

25' Juraszek wybija piłkę po dośrodkowaniu Merebashviliego

23' Merebashvili w jednej akcji kilka razy oszukał Grzesika, ale nie zaskoczył Kołby

22' Juraszek ogląda żółtą kartkę po zatrzymaniu, uwalniającego się w środku pola, Kuświka

22' Akcja dobrze znana z poprzedniego sezonu. Sobociński zagrał prostopadle do zbiegającego z prawej strony Bryły, ten przyjął i odwracając się dośrodkował, ale za daleko od Sekulskiego

20' Faul łodzian po ich dośrodkowaniu po rzucie rożnym

Po akcji wyprowadzonej od własnej bramki, piłkę dostał na prawej stronie Bryła. Ruszył do przodu, obrońcy go nie naciskali, więc "Bryłka" zbiegł do środka i strzelił zewnętrzną częścią prawej stopy, a Dahne wypuścił piłkę z rąk. Sekulski dobił z kilku metrów

18' GOOOOL! 1:1! Łukasz Sekulski!

16' Sekulski znów był blisko przechwytu na połowie Wisły. Gdyby mu się udało, tym razem stanąłby oko w oko z Dahne

15' Sekulski zabrał piłkę Rasakowi na połowie Wisły, wypuścił lewą stroną Ramireza, którego strzał obronił Dahne, a dobitkę Kalinkowskiego zblokował Rasak!

11' Do piłki dośrodkowanej przez Furmana znów najwyżej wyskakują gospodarze. Tym razem Fojut nie zdołał jej skutecznie wybić, ale było małe zamieszanie w polu karnym ełkaesiaków

10' Furman faulowany przez Piątka na połowie ŁKS-u. Dobra okazja na dośrodkowanie. Furman ustawia piłkę

8' Po akcji Guimy z Ramirezem z lewej strony dośrodkował Bryła, ale Fojut lepszy w powietrzu

6' Teraz Sobociński źle wyprowadzał piłkę z własnej połowy, Ricardinho ruszył środkiem i strzelił z 18 metrów... obok prawego słupka bramki Kołby

6' Cofnęli się teraz płocczanie, łodzianie mają dużo miejsca

Furman doskonale dośrodkował z narożnika, najwyżej wyskoczył Michalski, który strzelił silnie głową, ale piłkę instynktownie odbił Kołba. Bramkarz ŁKS-u był jeszcze blisko zatrzymania dobitki Kuświka z trzech metrów, ale zabrakło mu odrobinę szczęścia. Fatalny początek łodzian

3' GOL! 1:0! Grzegorz Kuświk!

2' Niedokładne wycofanie Rozmusa, kontra gospodarzy zakończona zablokowaniem Merebashviliego przez Grzesika. Rzut rożny

1' Minutę po godzinie 15 rozpoczęło się to spotkanie. Łodzianie na biało-czerwono-biało, płocczanie w niebieskich koszulkach i getrach oraz niebiesko-białych koszulkach

14.58 Miłe powitanie szkoleniowców. Poza uściskiem dłoni, uściśnięcie "na misia"

14.56 Dzisiaj z kolei w PKO Ekstraklasie zadebiutuje Kamil Rozmus, który w wyjściowym składzie zastąpił Artura Bogusza

14.54 I jeszcze jedna ciekawostka. Cezary Stefańczyk, który zagra dzisiaj od pierwszej minuty, debiutował w polskiej ekstraklasie w barwach... ŁKS-u. Była to pamiętna, dla kibiców, porażka 0:5 z Lechem Poznań. Łodzianie grali wówczas jako gospodarze na stadionie w Bełchatowie i był to ostatni ich sezon ekstraklasowy przed późniejszym upadkiem, odrodzeniem i tegorocznym powrotem na najwyższy poziom rozgrywkowy w kraju

14.50 Spotkanie jest również ciekawe z uwagi na trenerów. Zarówno Moskal, jak i Sobolewski przez lata byli ostojami w środku pomocy Wisły Kraków, choć jako piłkarze razem nie grali. Spotkali się w Krakowie dopiero, kiedy Moskal był najpierw asystentem, a później trenerem "Białe Gwiazdy", a Sobolewski grał w tym klubie

14.41 Mecz jest bardzo ważny dla obu drużyn, które do tej pory zgromadziły po cztery punkty. Trzeba jednak pamiętać, że wiślacy mają rozegrane jedno spotkanie mniej

14.34 Rezerwowi w Wiśle: J. Wrąbel - M. Ambrosiewicz, B. Sielewski, P. Tomasik, A. Garcia, M. Marcjanik, S. Sahiti, O. Zawada, O. Nowak. Trenerem jest Radosław Sobolewski.

Godzina 14.33 Na ławce rezerwowych ŁKS-u zasiądą dzisiaj: D. Budzyński - A. Bogusz, M. Rozwandowicz, D. Srnić, M. Wolski, W. Łuczak, Pirulo, P. Pyrdoł, R. Kujawa. Trenerem jest Kazimierz Moskal

T. Dahne - C. Stefańczyk, D. Michalski (82. P. Tomasik), J. Fojut, A. Uryga, Ricardinho, D. Rasak (76. M. Ambrosiewicz), D. Furman, M. Szwoch, G. Merebashvili, G. Kuświk (71. S. Sahiti)   M. Kołba - J. Grzesik, K. Juraszek, J. Sobociński, K. Rozmus, P. Bryła (67. Pirulo), Guima (76. M. Wolski), B. Kalinkowski (79. R. Kujawa), Ł. Piątek, D. Ramirez, Ł. Sekulski

Godzina 14.25 Piłkarze się rozgrzewają, chociaż dzisiaj to na pewno najchętniej by się chłodzili w zimnej wodzie. Temperatura idealna na wypoczynek, do aktywności fizycznej już niekoniecznie. Za chwilę składy

Relacja na żywo z meczu Wisła Płock - ŁKS Łódź

Bogusław

Trzeba sobie jasno powiedzieć. ŁKS jest obecnie na ekstraklasę za słaby. Trzeba było sobie ekstraklasę odpuścić jeszcze na jakiś rok czy dwa lata, okrzepnąć i dopiero wtedy awansować. A tak, czeka nas spadek z wielkim hukiem, zawodnicy odejdą do innych klubów i za następny rok druga liga.