Mundial 2014. Remis gospodarzy, Belgowie wrócili do gry

Belgia przegrywała z Algierią, ale wygrała 2:1. Brazylia zremisowała z Meksykiem, a Rosjanie z Koreą Południową. Sprawdź co działo się we wtorek na Mundialu 2014.

Ostatnie mecze 1. kolejki grupowej na Mistrzostwach Świata 2014 rozgrywały Belgia z Algierią i Rosja z Koreą Południową. W pierwszym spotkaniu długo utrzymywał się wynik niespodziewany. Zawodnicy z Afryki po golu Sofiane Feghouli z rzutu karnego w 25. minucie prowadzili 1:0.

"Czerwone Diabły", typowane na "Czarnego Konia" turnieju, długo biły głową w mur, jakim był bramkarz rywali - Adi M'Bolhi. Losy spotkania zmienili rezerwowi. W 70. minucie do siatki trafił Marouane Fellaini, a dziesięć minut później Dries Mertens.

Mundial 2014. Terminarz meczów Mistrzostw Świata

W drugim spotkaniu tej grupy Rosjanie zremisowali z Koreą Południową 1:1. Obie bramki padły po przerwie. Na prowadzenie w 68. minucie wyszli Koreańczycy. Gola strzelił Lee Keunho. Sześć minut później wyrównał Alexander Kerzhakov.

Brazylia z Meksykiem zainaugurowały również 2. kolejkę. Mecz był otwarty. Obie drużyny oddały w sumie 27 strzałów, w tym 11 w światło bramki. Kibice goli jednak nie zobaczyli. Bohaterem został golkiper "Azteków" - Guillermo Ochoa, któremu z końcem czerwca wygasa umowa z dotychczasowym klubem, AC Ajaccio.

W środę odbędą się kolejne trzy mecze. W Grupie A zmierzą się Kamerun z Chorwacją, z kolei Australia spróbuje zatrzymać rozpędzoną Holandię, a Hiszpanie pokazać w spotkaniu z Chile, że to jeszcze nie jest ich koniec. To dwa spotkania Grupy B.