Świetna walka Polek w Atlas Arenie. Włoszki pokonane! [ZDJĘCIA]

Siatkarki Reprezentacji Polski wygrały z Włochami 3:2 w ostatnim meczu fazy grupowej EuroVolley 2019. W 1/8 "Biało-Czerwone" zmierzą się z Hiszpankami.

"Biało-Czerwone" wyśmienicie rozpoczęły czwartkowy (29 sierpnia) mecz. Z każdą minutą powiększały przewagę i wygrały 25:14.

Faworyzowane Włoszki przebudziły się w drugim secie. Nie do zatrzymania była Paola Egonu, która poprowadziła koleżanki do zwycięstwa 25:19. Przyjezdne poszły za ciosem i w kolejnej partii pozwoliły podopiecznym Jacka Nawrockiego na zdobycie jedynie 13 "oczek".

To jednak nie był koniec emocji. Bardzo zmobilizowane Polki dawały z siebie wszystko. Prawdziwą liderką była Malwina Smarzek-Godek. Nasza atakująca i Magdalena Stysiak straszyły przeciwniczki na zagrywce. W bloku skuteczna była Agnieszka Kąkolewska, a świetnie w obronie prezentowała się Maria Stenzel. To pozwoliło wygrać 25:21 i doprowadzić do tie-breaka.

Decydującą partię lepiej rozpoczęły Włoszki. Prowadziły 6:3, ale później rozkręciły się ponownie "Biało-Czerwone". To gospodynie prowadziły na zmianie stron. Ostatecznie Polki dopięły swego. Wygrały 15:12 i zapewniły sobie awans z drugiego miejsca w grupie, a to oznacza rywalizację w 1/8 EuroVolley 2019 z Reprezentacją Hiszpanii.