Majchrzak w trzeciej rundzie US Open

Kamil Majchrzak pokonał Pablo Cuevasa 3:2 w meczu drugiej rundy wielkoszlemowego US Open.

Z powodu opadów deszczu, na swoje spotkanie Polak i Urugwajczyk musieli czekać ponad dobę. Małym faworytem według bukmacherów był przed tym pojedynkiem Pablo Cuevas.

Mecz od początku był bardzo wyrównany. W pierwszym secie była tylko jedna okazja na przełamanie. Kamil Majchrzak nie wykorzystał jej w szóstym gemie. W tie-breaku lepiej spisał się bardziej doświadczony Cuevas, zwyciężając 7-3.

W drugim secie piotrkowianin wzmocnił obronę. Lepiej też returnował. To pozwoliło mu dwukrotnie przełamać rywala. Sam stracił swoje podanie raz i dzięki temu wygrał 6:4.

Trzeci set rozpoczął się po myśli Urugwajczyka, który już na początku obronił dwa breakpointy, by po chwili przełamać Polaka. Majchrzak w tej partii miał duże problemy z pierwszym serwisem. Trafiał tylko co drugą zagrywkę i przegrał 2:6.

To nie był koniec słabości tenisisty AZS-u Łódź. Ta przydarzyła się jeszcze w drugim gemie czwartego seta. Przegrane własne podanie oznaczało, że jeśli Cuevas będzie wygrywał swoje gemy serwisowe, zwycięży w tym spotkaniu.

Tak się nie stało. Majchrzak odrobił straty błyskawicznie. Później obronił jeszcze dwa breakpointy i przejął kontrolę nad grą. Przełamał przeciwnika ponownie na 4:3 i nie dał sobie wydrzeć wygranej (6:4).

Przed decydującym setem dłuższej przerwy potrzebował Urugwajczyk, który zniknął na kilka minut w szatni. Długie oczekiwanie nie zdekoncentrowało Majchrzaka. Od razu przełamał rywala dwukrotnie i szybko prowadził już 4:0. Pozwolił jeszcze Urugwajczykowi na zwyciężenie jednego gema, ale mecz zakończył przy serwisie przeciwnika, wygrywając 6:1.

Tym samym, po raz pierwszy w karierze Majchrzak zagra w trzeciej rundzie turnieju wielkoszlemowego. Jego przeciwnikiem będzie Grigor Dimitrov.

Brawo Kamilu, lucky-looser'rze. Do boju, odważnie i nie odpuszczaj żadnej piłki w meczu trzeciej rundy z Grigorijem Dimitrovem 😀💪🎾