Nowy Sącz dalej niezdobyty przez bełchatowian

Piłkarze PGE GKS-u Bełchatów przegrali na wyjeździe z Sandecją Nowy Sącz 1:2. "Brunatni" jeszcze nigdy na tym terenie nie zdobyli nawet punktu.

Od początku starcia przewagę mieli gospodarze. Najwięcej zagrożenia przed bramką Pawła Lenarcika stwarzali... byli giekaesiacy. Bramkarza "Brunatnych" nie mogli jednak pokonać Grzegorz Baran, Marcin Flis, ani Maciej Korzym.

Podopieczni Artura Derbina byli nastawieni na kontrataki. Po jednym z nich Krzysztof Wołkowicz wypatrzył Mateusza Marca, a ten pokonał tuż przed przerwą Daniela Bielicę.

Po zmianie stron obraz gry się nie zmienił. Nacierali gospodarze. Tym razem byli jednak skuteczniejsi. W 63. minucie gola strzelił Michal Piter-Bucko, a kwadrans później wygraną Sandecji dał Baran.

Po sześciu kolejkach Fortuna I Ligi PGE GKS jest trzeci z dorobkiem 10 punktów. O trzy więcej ma liderująca Warta Poznań.