Skra wygrywa. Widzew znów zawiódł

Piłkarze Widzewa Łódź przegrali na wyjeździe ze Skrą Częstochowa 0:1. Jedynego gola strzelił Piotr Nocoń.

SKRA CZĘSTOCHOWA - WIDZEW ŁÓDŹ [RELACJA NA ŻYWO]

Skra Częstochowa - Widzew Łódź
1:0 (0:0)

Bramki: 1:0 P. Nocoń (59. minuta)

Niedbała (Skra) Robak, Zejdler (Widzew)

Koniec! Skra wygrywa z Widzewem 1:0. Łodzianie mieli swoje sytuacje, ale brakowało im dokładności. Porażka jednak chyba zasłużona, bowiem Skra nie tylko strzeliła gola, ale miała też karnego, którego obronił Patryk Wolański. Kibice czerwono-biało-czerwonych są bardzo niezadowoleni z takiego wyniku

90'+5 Jelonek wychodził sam na sam z Wolańskim, Radwański przewraca go i ogląda czerwoną kartkę. Pomocnik Widzewa popełnił wcześniej błąd, wybijając za krótko

90'+1 Holik bez problemu wybija głową po dośrodkowaniu łodzian

90'+1 Jelonek zastępuje Niedojada

90' Sędzia dolicza co najmniej cztery minuty

90' Każda próba wyprowadzenia akcji przez łodzian kończy się tuż za kołem środkowym na połowie Skry

87' Nocoń nie pozwala łodzianom na spokojne wyprowadzenie piłki z własnej połowy

85' Widzewiacy nie mogą przejąć inicjatywy. Gospodarze grają bardzo mądrze

83' Tanżyna fauluje w środku pola. Zdenerwowany Robak, ryzykuje drugą żółtą kartką

82' Napora pudłuje z 20 metrów. Gdyby piłka dokręcała się do bramki, a nie odkręcała, Wolański nie miałby szans!

82' Zablokowane dośrodkowanie Radwańskiego

80' Kos piąstkuje po dośrodkowaniu Mąki

77' Gramy dalej

76' Przerwa na wodę

75' Napora zmienia Niedbałę

74' Wolański pewnie łapie piłkę na 14. metrze od własnej bramki

73' Kos powoli zaczyna od własnej bramki po niecelnym strzale Mąki

72' Rzut rożny dla łodzian

71' Mandiangu zamykał akcję, ale nie zdecydował się na strzał, a późniejsze dogranie wprost w Kosa

69' To było ostatnie nieudane zagranie Wolsztyńskiego, którego zastępuje Mandiangu. Ameyaw wchodzi za Gutowskiego

68' Nieporozumienie Gutowskiego z Wolsztyńskim

67' Tanżyna z trudem zatrzymał Niedojada. Po chwili jeszcze spudłował Niedbała z 18 metrów

65' Gutowski pudłuje z półwoleja

64' Wolsztyński uspokoił, wymuszając rzut wolny dla łodzian w środku pola

61' Poczobut zmienia Zejdlera

Tanżyna wycofał do Wolańskiego, ten wybił zbyt krótko i piłka trafiła do Noconia, który "dziubnięciem" piłki minął Zielenieckiego, wyszedł sam na sam z bramkarzem i huknął nad Patrykiem Wolańskim

59' GOL! 1:0! Piotr Nocoń!

59' Wolański piąstkował po dośrodkowaniu z narożnika, widzewiacy wyprowadzili kontrę, ale podawali sobie bardzo niedokładnie i ostatecznie Gutowski stracił piłkę

58' Gospodarze wywalczyli rzut rożny, choć - gdyby nie niezdecydowanie Zalewskiego - Wolański byłby w opałach

57' Zejdler ogląda żółtą kartkę za taktyczny faul

55' Pawlas uderza z wolnego mocno, ale daleko nad poprzeczką

54' Żółta kartka dla jednego z asystentów trenera Skry

53' Kosa łapie piłkę po zbyt mocnym dośrodkowaniu Gutowskiego

52' Zalewski i Brusiło zatrzymani w polu karnym Widzewa

50' Wolański czujny na linii po uderzeniu Olejnika

49' Gutowski nie zrozumiał się z Robakiem. Piłkę na linii własnego pola karnego przejęli częstochowianie

46' Minutę po godzinie 17 rozpoczęła się druga część gry. Na razie bez zmian

Koniec pierwszej połowy. Na razie bez bramek

45'+2 Zablokowany strzał Gutowskiego, który zamykał akcję po dośrodkowaniu Kosakiewicza z narożnika

45'+1 Kosakiewicz wywalczył rzut rożny

45' Robak skutecznie wypchnięty przez rywali z pola karnego Skry

44' Zejdler na rozmowie wychowawczej u sędziego

43' Wolsztyński nie doskoczył do piłki dośrodkowanej przez Kosakiewicza. Bondarenko później uprzedził Robaka

42' Holik ucierpiał, blokując Tanżynę. Obejdzie się jednak bez interwencji medycznej

41' Tanżyna znów zablokowany przy strzale głową. Po chwili udane piąstkowanie Kosa

40' Mąka pada przy linii bocznej. Sędzia boczny nie reaguje, ale główny wstrzymuje grę i wyciąga jeszcze żółtą kartkę w stronę Niedbały

38' Robak na spalonym! Gdyby nie to, byłoby 0:1, bo piłka wpadła do siatki Skry

36' Wolański znów czujny na linii bramkowej!

36' Wolsztyński wybił piłkę z własnego pola karnego

35' Wolański kapitalnie broni dwa razy! Najpierw wyczuł strzał Holika z rzutu karnego, a po chwili odbił na róg też jego dobitkę!

35' Trwają jeszcze dyskusje widzewiaków z arbitrem. Ale VAR-u w II lidze nie ma i nie ma mowy o zmianie decyzji

34' Rzut karny dla Skry! Faulował Tanżyna

32' Gra wznowiona

31' Przerwa na wodę

30' Robak strzela z główki... wprost w Kosa!

28' Zablokowany strzał Tanżyny głową, po chwili Mąka poprawił z 18 metrów, ale wprost, w czujnego na linii, Kosa!

28' Rzut rożny dla łodzian. Dzisiaj dośrodkowują z narożników Kosakiewicz i Zejdler

27' Radwański strzela metr obok bramki Kosa

26' Pawlas z łatwością minął Pięczka, wpadł w pole karne Widzewa i próbował zaskoczyć Wolańskiego uderzeniem po dalszym rogu, ale spudłował!

23' Nocoń z wolnego trafia w boczną siatkę

22' Nocoń znów wywalczył rzut wolny na połowie łodzian

21' Piłka po strzale głową Robaka trafia wprost w ręce Kosa

20' Gutowski nie zdążył opanować piłki po zagraniu piętą Robaka

19' Zatrzymany strzał Radwańskiego

19' Wolański zgubił na chwilę piłkę we własnym polu bramkowym! Rywale się nie zorientowali

16' Zablokowany strzał Mąki sprzed pola karnego

13' Zieleniecki zatrzymuje Noconia

11' Dośrodkowanie Mąki z prawej strony, ani Robak, ani Wolsztyński nie zdołali jej skutecznie uderzyć!

10' Dobra akcja na prawym skrzydle między Mąką i Kosakiewiczem, jednak niedokładne dośrodkowanie

9' Pięczek ruszył lewym skrzydłem, wypatrzył go Gutowski, ale piłkę po dośrodkowaniu lewego obrońcy Widzewa przejął Holik

6' Zakotłowało się polu karnym Widzewa. Strzelać próbował m.in. Holik, łodzianie wybili jednak piłkę w ostatniej chwili

5' Nocoń faulowany na połowie Widzewa. Dobra okazja do dośrodkowania dla gospodarzy

4' Gospodarze wybili piłkę po rzucie rożnym łodzian, ta trafiła do Kosakiewicza, który zdecydował się na uderzenie z ok. 23 metrów... niecelnie

3' Zablokowany strzał głową Tanżyny po dośrodkowaniu Kosakiewicza

3' Pierwszy rzut rożny. Dla Widzewa

1' O godzinie 16.01 rozpoczęło się to spotkanie. Widzewiacy na czerwono, częstochowianie w niebiesko-granatowych strojach

16.00 Rezerwowi Skry: M. Biegański - A. JElonek, K. Gerega, K. Napora, P. Mońka, A. Błaszkiewicz, M. Borycka, S. Rogala. Trenerem jest Paweł Ściebura

Godzina 15.58 Na ławce rezerwowych Widzewa zasiądą dzisiaj: W. Pawłowski - S. Rudol, Ł. Turzyniecki, K. Kordas, B. Poczobut, M. Stefaniak, Ch. Mandiandu, M. Ameyaw. Trenerem jest Marcin Kaczmarek

M. Kos - M. Bondarenko, M. Holik, O. Obuchowski, D. Niedbała (75. K. Napora), R. Brusiło, A. Olejnik, K. Zalewski, D. Pawlas, P. Nocoń, D. Niedojad P. Wolański - Ł. Kosakiewicz, S. Zieleniecki, D. Tanżyna, M. Pięczek, K. Gutowski (69. M. Ameyaw), A. Radwański, Ł. Zejdler (61. B. Poczobut), D. Mąka, R. Wolsztyński (69. Ch. Mandiangu), M. Robak