ŁKS prowadził dwa razy, ale wygrała Legia [ZDJĘCIA]

Piłkarze ŁKS-u Łódź przegrali u siebie z Legią Warszawa 2:3. To czwarta z rzędu przegrana ełkaesiaków.

ŁKS ŁÓDŹ - LEGIA WARSZAWA [RELACJA NA ŻYWO]

ŁKS Łódź - Legia Warszawa
2:3 (1:0)

Bramki: 1:0 Ł. Sekulski (4. minuta) 1:1 D. Nagy (51. minuta) 2:1 Ł. Sekulski (60. minuta, karny) 2:2 J. Niezgoda (72. minuta) 2:3 J. Niezgoda (81. minuta)

Agra (Legia)

Kibice dodają otuchy piłkarzom, którzy naprawdę dobrze się dzisiaj zaprezentowali. W kolejnym meczu zagrają z Wisłą Płock

Koniec! ŁKS dwa razy prowadził, ale nie zdobył nawet punktu w starciu z wicemistrzem Polski

90'+5 Łuczak huknął z ok. 10 metrów z ostrego kąta, z powietrza... nad poprzeczką!

90'+2 Ramirez dośrodkował na dalszy słupek. Majecki pewnie złapał piłkę

90'+2 Zablokowane dośrodkowanie Grzesika

90' Sędzia dolicza co najmniej cztery minuty

90' Bogusz ucierpiał w starciu z Karbownikiem. Leży też legionista. Wzywane są zespoły medyczne obu ekip

89' Zbyt wysokie dośrodkowanie Łuczaka do Sekulskiego

88' Sekulski po dośrodkowaniu Ramireza próbował przedłużać piłkę, ale się to nie udało

88' Rzut wolny dla łodzian na połowie Legii. Okazja na dośrodkowanie...

87' Zablokowane dośrodkowanie Grzesika. Łuczak zmienia Kalinkowskiego

86' Niecelny strzał Ramireza

84' 5452 kibiców ogląda dzisiejsze spotkanie na obiekcie przy al. Unii Lubelskiej 2

Gvilia wpadł w pole karne ŁKS-u i podał do Niezgody. Jego strzał obronił Kołba, ale przy dobitce łodzianie byli już bezradni

81' GOL! 2:3! Jarosław Niezgoda!

80' Piątek zatrzymany w polu karnym Legii przez Astiza

79' Pirulo wchodzi w miejsce Bryły. Dobry występ skrzydłowego, który wrócił do pierwszego składu. Kibice skandują "Patryk! Bryła!". Dzisiaj ten zawodnik kończy z asystę przy pierwszy golu. Z kolei przy drugim podawał do Ramireza, który został sfaulowany

78' Niecelny strzał Wolskiego z dystansu

77' Gra wznowiona

76' Mamy mocno utrudnione pole widzenia, to przez dym z rac odpalonych przez kibiców ŁKS-u. Sędzia wstrzymał spotkanie

75' Grzesik zatrzymany na prawym skrzydle

Nagy został zatrzymany przez Kołbę, ale piłka odbiła się tak niefortunnie od bramkarza ŁKS-u, że trafiła z powrotem pod nogi Węgra, który dorzucił niemal na linię bramkową, a tam Niezgoda, nabiegając, wygrał pojedynek główkowy z Sobocińskim i wpakował piłkę do siatki

72' GOL! 2:2! Jarosław Niezgoda!

69' Techniczny strzał Ramireza z 16 metrów, piłka przelatuje obok bramki. Hiszpan uderzał prawą nogą, gdyby to była lewa, futbolówka pewnie zatrzepotałaby w siatce Legii

68' Nagy z podobnej pozycji, z jakiej zdobył bramkę, znów strzelił... ale teraz niecelnie

68' Na lewej stronie ucierpiał Bryła. Obejdzie się jednak bez pomocy medycznej

67' Kołba pewnie łapie piłkę na przedpolu

64' Astiz uprzedził Piątka, który strzeliłby z pięciu metrów po podaniu Sekulskiego

62' Wolski zastępuje Guimę

61' Gvilia wchodzi w miejsce Praszelika, Rocha zastąpił Stolarskiego

Majecki rzucił się w lewą stronę, Sekulski pewnym strzałem posłał piłkę przy drugim słupku

60' GOOOOOLLL! 2:1! Łukasz Sekulski!

59' Rzut karny dla ŁKS-u! Faulowany Ramirez po akcji z Bryłą. Faulował Agra, który obejrzał jeszcze za to żółtą kartkę

58' Ramirez znów zbyt długo przetrzymywał piłkę, później Kalinkowski zagrał przez to niedokładnie, bo już naciskał go rywal

56' Ramirez zbiegł z prawej strony do środka i strzelił technicznie z 19 metrów... piłka przeleciała obok dalszego słupka bramki Majeckiego!

55' Szarżujący Niezgoda zatrzymany w ostatniej chwili w polu karnym łodzian

55' "Marek Saganowski" - skandują kibice ŁKS-u

54' Majecki uprzedził Sekulskiego po zagraniu Bryły

Po rzucie rożnym dla Legii, ełkaesiacy wybili z własnej szesnastki. Nagy przejął piłkę na 25. metrze od bramki Kołby, zamarkował strzał, myląc Bryłę i podciągnął z piłką kilka metrów, uderzając póniej w długi róg. Futbolówka odbiła się jeszcze chyba od Bogusza i dopiero wpadła do siatki

51' GOL! 1:1! Dominik Nagy!

50' Brak komunikacji w ŁKS-ie. Bogusz wybił piłkę za linię końcową, choć spokojnie mógł przyjąć, ale nikt mu nie krzyknął

49' Sędzia uspokaja Vukovicia, który wbiegł kilkanaście metrów na murawę, aby podać swoim piłkarzom piłkę

48' Ramirez rozegrał w środku z Piątkiem, ten podał na lewo do Bryły, który jednak nie dośrodkowywał, a wycofał do wbiegającego Ramireza. Jego strzał prawą nogą został jednak zablokowany

46' O godzinie 18.33 rozpoczęła się druga część gry. Na razie bez zmian

Koniec pierwszej połowy. Po bramce Łukasza Sekulskiego ŁKS prowadzi z Legią 1:0

45'+1 Guima pudłuje z 22 metrów!

45' Bogusz ograł Nagy'a, ale piłka zbyt mocno odbiła mu się od nogi

44' Bryła próbował zagrać na wolne pole do Ramireza, ale trafił w biodro Astiza

42' Ramirez niepotrzebnie chciał dryblować w kontrze, zamiast zagrać "w uliczkę" do wybiegającego Sekulskiego

41' Łodzianie domagają się rzutu rożnego, sędzia ignoruje ich prośby

40' Nagy opatrywany za linią boczną. Część piłkarzy wykorzystuje ten czas, aby napić się trochę wody

39' Nagy ograł łatwo Sobocińskiego i zagrał na wolne pole do Praszelika, z którym pojedynek sam na sam świetnie wygrał Kołba. Kapitan łodzian wyczekał rywala do ostatniej chwili

38' Słupek po technicznym strzale Agry z 18 metrów!

36' Sekulski nie dał rady strzelić po obrocie, później skiksował Bryła lewą nogą. Nie miał jednak miejsca na swoje ulubione zagranie zewnętrzną częścią prawej stopy

36' Astiz w ostatniej chwili trącił piłkę czubkiem buta, uprzedzając wbiegającego Guimę!

35' Bogusz próbował zaskoczyć Majeckiego strzałem po dalszym słupku, ale uderzył zbyt lekko i czytelnie dla bramkarza Legii

34' Zablokowane dośrodkowanie Ramireza

32' Ramirez pada na linii pola karnego Legii po tym jak na jego drodze stanął Wieteska. Nie ma faulu

29' Jodłowiec próbował przedrzeć się środkiem, ale "siła złego na jednego", w końcu został zatrzymany

28' Praszelik strzela z 20 metrów nad poprzeczką

27' Kołba wygrywa pojedynek z Niezgodą, który strzelał z pięciu metrów

27' Sekulski strzelał po obrocie... wprost w Majeckiego!

25' Zbyt mocne dośrodkowanie Agry

24' Kołba znów pofrunął, zatrzymując piłkę zagraną w stronę swojego dalszego słupka

23' Ramirez z ostrego kąta trafia w boczną siatkę!

20' Rzut rożny dla warszawian

18' Kapitalna interwencja Kołby! Wieteska strzelił z główki z ok. pięciu metrów, a bramkarz ŁKS-u wyśmienicie zatrzymał futbolówkę na linii bramkowej!

17' Korner dla legionistów

16' Kalinkowskiego poniosła fantazja. Uderzył z ok. 30 metrów, ale bardzo niecelnie

15' Było groźnie w polu bramkowym Legii po centrze Ramireza z narożnika. Żaden z łodzian nie zdołał jednak przeciąć toru lotu piłki

14' Guima padł w polu bramkowym Legii, ale nie było faulu. Tylko rzut rożny dla ełkaesiaków

13' Kołba wyjściem na szósty metr uprzedził Praszelika

12' Bryła ucierpiał w środku pola, próbując zabrać piłkę Jodłowcowi

12' Bryła dośrodkował zewnętrzną częścią prawej stopy, jednak zbyt głęboko i Majecki łapie bez problemu

10' Nagy przedarł się w pole karne łodzian, huknął z ostrego kąta, ale nad poprzeczką!

10' Ełkaesiacy utrzymują się długo przy piłce, ale w końcu traci Guima. Kontra Legii, Niezgoda w pojedynku jeden na jednego z Juraszkiem... kapitalny wślizg obrońcy ŁKS-u!

8' Niecelny strzał Bryły z 18 metrów

7' Ponownie rozegrali krótko łodzianie. Teraz jednak Juraszek uprzedził Sekulskiego i uderzył głową obok bramki!

6' Ramirez nie zdecydował się w kontrze na strzał prawą nogą, wycofał do Piątka, którego uderzenie zblokował Antolić. Korner

5' Teraz korner dla warszawian

Krótko rozegrali rzut rożny łodzianie. Bryła dośrodkował na dalszy słupek, skąd Sekulski wpakował piłkę do siatki uderzeniem głową

4' GOOOOOLLL! 1:0! Łukasz Sekulski!

4' Bogusz zatrzymany przez Stolarskiego, który dobrze wiedział, że obrońca ŁKS-u będzie zbiegał do środka, szukając prawej nogi, ale później jeszcze odzyskał Guima. Portugalczyk rozegrał z Ramirezem i skończyło się na rzucie rożnym

2' Bogusz dośrodkował na piąty metr, Sekulski nie miał szans w pojedynku z bramkarzem Legii, ale walczył do końca. Majecki jednak udanie piąstkował

1' Punktualnie o godzinie 17.30 rozpoczęło się to spotkanie. Goście w zielonych koszulkach i czarnych spodenkach oraz getrach, łodzianie na biało-czerwono-biało

17.28 Losowanie stron. Sędzią głównym dzisiejszego spotkania jest Jarosław Przybył z Kluczborka

17.18 Rozgrzewka zakończona. Piłkarze obu drużyn schodzą do szatni na ostatnie ustalenia z trenerami

17.08 Rezerwowi w ŁKS-ie: D. Budzyński - K. Rozmus, M. Rozwandowicz, D. Srnić, M. Wolski, W. Łuczak, P. Pyrdoł, M. Trąbka, Pirulo. Trenerem jest Kazimierz Moskal

Godzina 17.04 Na ławce rezerwowych Legii zasiądą dzisiaj: R. Cierzniak - I. Lewczuk, L. Rocha, Cafu, Luquinhas, S. Kulenović. Trenerem jest Aleksandar Vuković, a jego asystentem Marek Saganowski, który został mile przywitany przez kibiców ŁKS-u, którzy śpiewali: "Sagan, Sagan, Sagan gol!"

M. Kołba - J. Grzesik, K. Juraszek, J. Sobociński, A. Bogusz, P. Bryła (79. Pirulo), Ł. Piątek, Guima (62. M. Wolski), B. Kalinkowski (87. W. Łuczak), D. Ramirez, Ł. Sekulski R. Majecki - P. Stolarski (61. L. Rocha), I. Astiz, M. Wieteska, S. Agra, D. Nagy, M. Karbownik, T. Jodłowiec, D. Antolić, M. Praszelik (61. V. Gvilia), J. Niezgoda

Godzina 16.53 Przed chwilą na rozgrzewkę wybiegli piłkarze ŁKS-u. Z Legii na razie tylko bramkarze. Za chwilę składy, ale zgodnie z oczekiwaniami, trener Vuković zdecydował się postawić na nominalnych rezerwowych