Rezerwowe dały radę. Polki zdecydowanie lepsze od Portugalek [ZDJĘCIA]

Siatkarki Reprezentacji Polski bez problemu wygrały z Portugalkami 3:0 w meczu drugiej kolejki fazy grupowej Mistrzostw Europy.

Polki były zdecydowanymi faworytkami sobotniego (24 sierpnia) spotkania. Trener Jacek Nawrocki w tej sytuacji dał odpocząć liderkom drużyny. Rezerwowe sobie poradziły.

"Biało-Czerwone" pozwoliły Portugalkom na zdobycie odpowiednio 14, 16 i 11 punktów. Polki w łódzkiej Atlas Arenie dominowały przede wszystkim w bloku, zatrzymując przeciwniczki aż 11 razy.

Trzy punkty zdobyła środkowa ŁKS-u Commercecon Łódź - Klaudia Alagierska. MVP meczu została Katarzyna Zaroślińska-Król. Była atakująca m.in. Grot Budowlanych Łódź zakończyła spotkanie z dorobkiem 18 punktów. Mecz na żywo obserwowało prawie osiem tysięcy kibiców.

Po dwóch kolejkach Polki mają komplet zwycięstw i jeszcze nie straciły seta. W niedzielę (25 sierpnia) dla nich dzień przerwy.