Widzew odrobił straty i zremisował w kontrowersyjnych okolicznościach [ZDJĘCIA]

Piłkarze Widzewa Łódź zremisowali u siebie z Górnikiem Łęczna 2:2. Wyrównujący gol dla łodzian padł po tym, jak bramkarz rywali wypuścił piłkę z rąk na linii bramkowej. Sędziowie uznali, że futbolówka przekroczyła linię.

WIDZEW ŁÓDŹ - GÓRNIK ŁĘCZNA [RELACJA NA ŻYWO]

Widzew Łódź - Górnik Łęczna
2:2 (0:1)

Bramki: 0:1 P. Wojciechowski (40. minuta) 0:2 P. Wojciechowski (58. minuta, karny) 1:2 M. Robak (79. minuta) 2:2 P. Rojek (80. minuta, samobój)

Żółte kartki: Zejdler (Widzew) Tymosiak, Stromecki (Górnik)

Koniec! Po słabym meczu, ale zrywie w końcówce, widzewiacy zdobywają jeden punkt. Warto jednak dodać, że wyrównująca bramka łodzian padła w kontrowersyjnych okolicznościach. Sędziowie uznali, że piłka przekroczyła linię bramkową, ale można mieć co do tego duże wątpliwości

90'+4 Mąka sprytnie zagrał w pole karne Górnika, ale Gutowski był spóźniony

90'+3 Robak na spalonym

90'+3 Robak zgrywał z 14 metrów głową, ale żaden z kolegów nie zaatakował piłki

90'+2 Gutowski faulowany na połowie gości. Będzie okazja na dośrodkowanie w pole karne Górnika

90'+2 Spieszy się łodzianom, a pośpiech jest złym doradcą. Tak jest tym razem

90' Sędzia dolicza co najmniej cztery minuty

90' Wolański na posterunku po stracie Rudola i strzale z powietrza Banaszaka!

88' Za głębokie dośrodkowanie Radwańskiego. Tym razem Rojek pewnie złapał

87' Rojek wyszedł przed własne pole karne i niemal stracił piłkę! Robak za późno się w tym połapał!

86' Lewandowski wchodzi w miejsce Golińskiego

85' Mąka blokuje strzał Leandro

84' Banaszak, który w poprzednim sezonie grał w Widzewie, zastępuje Wojciechowskiego

83' Wójcik zmienia Korczakowskiego

Gutowski mocno dośrodkował, piłka odbiła się od głowy jednego z łęcznian i wysokim łukiem poleciała w stronę bramki Górnika. Rojek skoczył, żeby ją złapał, do piłki ruszył też Robak, który nie faulował, ale i tak bramkarz Górnika popełnił błąd, wypuszczając piłkę z rąk. Na linii bramkowej futbolówkę próbował jeszcze zatrzymać Baranowski, ale zdaniem sędziów, ta przekroczyła linię całym obwodem

80' GOL?! Jeszcze nie wiemy... Trwa konsultacja sędziów... GOL! Samobój bramkarza Górnika!

Radwański zagrał prostopadle do Wolsztyńskiego, a ten podał dalej do Robaka, który zwodem na zamach zmylił Baranowskiego i ze spokojem pokonał Rojka

79' GOOOOL! 1:2! Marcin Robak!

77' Rojek czubkami palców broni po strzale Mąki z 13 metrów! Doskonała okazja dla łodzian po akcji lewym skrzydłem Pięczka. Za mało takich akcji lewego obrońcy Widzewa

76' Stromecki ogląda żółtą kartkę

75' Turek wchodzi za Stasiaka

74' Zablokowane dośrodkowanie Gutowskiego z lewego skrzydła

73' Gutowski zastępuje Ameyawa, a chwilę wcześniej żółta kartka dla Tymosiaka

72' Za wysokie dośrodkowanie Golińskiego z prawej strony

70' Wolsztyński pudłuje głową z 11 metrów po dośrodkowaniu Ameyawa z lewej strony!

69' "Co wy robicie?! RTS, co wy robicie?!" - skandują kibice

68' Od kilku minut aktywniej grają widzewiacy, ale na razie nie ma z tego sytuacji bramkowych

65' Wolsztyński nie trafia z 18 metrów!

64' Zejdler ogląda żółtą kartkę. To pierwsze takie upomnienie w tym spotkaniu

62' Zejdler zmienia Poczobuta

59' Mąka zastępuje Mandiangu

Wojciechowski pewnym strzałem z 11 metrów pokonał Wolańskiego, któremu przed strzałem podpowiadał coś jeszcze Kosakiewicz

58' GOL! 0:2! Paweł Wojciechowski!

57' Rzut karny dla Górnika! Rudol sfaulował jednego z łęcznian, a dokładnie Golińskiego

56' Radwański pudłuje z 18 metrów!

55' Pajanowski niemal stracił piłkę jako ostatni obrońca. Uratował się w ostatniej chwili!

53' Robak walczył w polu karnym Górnika, ale koledzy nie ryzykowali strzałami z pierwszej piłki

52' Mandiangu wywalczył rzut rożny, ale nic z tego stałego fragmentu gry później nie wynikło

51' Baranowski strzela głową, piłka trafia w poprzeczkę! Były gracz m.in. PGE GKS-u Bełchatów, który obecnie prowadzi w meczu I ligi z Odrą Opole, był bliski zaskoczenia bramkarza Widzea

51' Rykoszet po strzale Stromeckiego. Piłka uderza w boczną siatkę. Kibice Widzewa się niecierpliwią

50' Mandiangu za mocno do Wolsztyńskiego

49' Mandiangu zdecydowanie przesadził, wypuszczając sobie piłkę na kilkanaście metrów. Dużo lepiej ten zawodnik prezentuje się wchodząc ok. 70 minuty spotkania, niż grając od początku

48' Zablokowany strzał Wojciechowskiego z 25 metrów

48' Ameyaw na wolne pole do Wolsztyńskiego... ten był na spalonym

46' O godzinie 18.53 rozpoczęła się druga część gry. Na razie bez zmian

Koniec pierwszej połowy. Po bezbarwnej połowie prowadzi Górnik, czyli zespół który grał bardziej konsekwentnie i zdecydowanie

45' Poczobut dobrze wrócił i zatrzymał kontrę gości

42' Faul Tanżyny w polu karnym Górnika

Pięczek źle podawał do Radwańskiego, Korczakowski przejął piłkę i błyskawicznie zagrał na wolne pole do Wojciechowskiego. Napastnik Górnika podbiegł z futbolówką kilkanaście metrów i huknął lewą nogą z ok. 20 metrów, zaskakując Wolańskiego. Wojciechowski pokazał dlaczego kilka lat temu był uznawany za bardzo utalentowanego napastnika, który zbierał doświadczenie m.in. w holenderskiej Eredivisie

40' GOOOL! 0:1! Paweł Wojciechowski!

38' Przyjezdni bez problemu poradzili sobie z rzutem wolnym łodzian i wyprowadzili kontrę, ale nie udało im się zakończyć akcji celnym strzałem

37' Goście cofnęli się naw własną połowę. Czekają na okazje do kontrataków

34' Rojek faulowany we własnym polu bramkowym przez Robaka

34' Teraz dobrze rozegrali Mandiangu i Wolsztyński. Niemiec uciekł lewym skrzydłem i wywalczył rzut rożny

32' Nieporozumienie Mandiangu z Wolsztyńskim, który zagrał koledze za plecy

31' Rzut rożny dla łęcznian, a tymczasem w sektorze gości pojawiają się kibice Górnika

29' Stromecki fauluje po raz kolejny Radwańskiego i jeszcze wdaje się w dyskusję z arbitrem

27' Wolne tempo jak na razie. Piłka krąży głównie w środku pola

25' Wolański bez problemu łapie piłkę po dośrodkowaniu Leandro z wolnego

25' Będzie niezła okazja dla łęcznian na dośrodkowanie w pole karne Widzewa

23' Rudol zagrywa prostopadle... za linię końcową

21' Wolański na raty łapie piłkę po strzale Baranowskiego!

20' Rzut rożny dla przyjezdnych po wybiciu Radwańskiego

20' Trwa walka w środku pola

17' Nieudane dośrodkowanie Kosakiewicza z narożnika

17' Kosakiewicz szukał w polu karnym gości Ameyawa, ale rywale zdążyli wybić na rzut rożny

16' Mandiangu ma uwagi do sędziego

15' Wolsztyński dograł w pole karne łęcznian... wprost do bramkarza gości

13' Wolsztyński przepuścił piłkę po podaniu Radwańskiego, ale Robak się nie połapał

11' Ameyaw za mocno na wolne pole do Kosakiewicza

9' Złe zagranie Rudola

7' Robak świetnie zgrał piłkę w polu karnym Górnika. Ameyaw nie uwolnił się spod opieki obrońcy gości, a Kosakiewicz znalazł się na spalonym

6' Stasiak próbował zaskoczyć Wolańskiego płaskim strzałem po dłuższym rogu. Na posterunku bramkarz Widzewa

5' Było małe zamieszanie w polu karnym Widzewa po centrze górników z narożnika

5' Jest też korner dla przyjezdnych

2' Robak strzela głową po dośrodkowaniu z narożnika... piłka przelatuje nad poprzeczką

2' Baranowski nerwowo na rzut rożny

1' O godzinie 18.52 rozpoczęło się to spotkanie. Goście w zielonych koszulkach i getrach oraz czarnych spodenkach. Gospodarze na czerwono

18.41 Rezerwowi w Widzewie: W. Pawłowski - Ł. Turzyniecki, S. Zieleniecki, K. Kordas, M. Stefaniak, D. Mąka, Ł. Zejdler, K. Gutowski. Trenerem jest Marcin Kaczmarek

Godzina 18.40 Na ławce rezerwowych Górnika zasiądą dzisiaj: A. Kostrzewski - T. Midzierski, K. Wójcik, D. Dzięgielewski, P. Banaszak, J. Zagórski, D. Lewandowski, D. Nakrosius, K. Turek. Trenerem jest Kamil Kiereś

P. Wolański - Ł. Kosakiewicz, S. Rudol, D. Tanżyna, M. Pięczek, Ch. Mandiangu (59. D. Mąka), B. Poczobut (62. Ł. Zejdler), A. Radwański, M. Ameyaw (73. K. Gutowski), R. Wolsztyński, M. Robak

P. Rojek - M. Orłowski, P. Baranowski, K. Pajanowski, Leandro, M. Goliński, I. Korczakowski, T. Tymosiak, P. Wojciechowski, M. Stromecki, A. Stasiak (75. K. Turek)