Bełchatowianie po raz pierwszy wrócili z Jastrzębia z punktem

Piłkarze PGE GKS-u Bełchatów zremisowali na wyjeździe z GKS-em 1962 Jastrzębie 1:1. Obie bramki padły w drugiej połowie.

Mateusz Marzec strzelił wyrównującego gola

Od początku rywalizacji w Jastrzębiu nie brakowało walki. W całym meczu arbiter pokazał po cztery żółte kartki zawodnikom obu drużyn. Z urazami boisko opuszczali też bramkarz gospodarzy Grzegorz Drazik i pomocnik bełchatowian - Mateusz Marzec. Ten drugi, z powodu zawrotów głowy, trafił nawet na obserwację do szpitala.

Zanim jednak Marzec opuścił boisko, cztery minuty wcześniej, w 79. minucie wpisał się na listę strzelców. Pomocnik "Brunatnych" po podaniu Bartosza Biela przebiegł z piłką kilka metrów i strzelił z ok. 20 metrów. Broniący już wtedy u gospodarzy Mariusz Pawełek nie miał żadnych szans.

Był to jednak gol tylko na wagę remisu. Jastrzębianie prowadzili bowiem od 49. minuty. Wtedy to Dawid Gojny wykorzystał rzut karny podyktowany za faul Artura Golańskiego na Łukaszu Norkowskim.

Remis oznaczał dla bełchatowian zdobycie pierwszego punktu w historii ich występów na stadionie w Jastrzębiu. Trzeba jednak przyznać, że to krótka historia, bowiem był to dopiero trzeci pojedynek "Brunatnych" na tym obiekcie. Trener Artur Derbin przyznał, że to był ciężko wywalczony remis. - Nie powiem, że to tylko jeden punkt, ale to punkt, który kosztował nas dużo zdrowia. W pierwszej połowie, tak jak zakładaliśmy, byliśmy skoncentrowani w defensywie i straszyliśmy kontrami. W drugiej połowie od rzutu karnego gra się zaostrzyła. Mecz się otworzył. Były sytuacje z obu stron. Mogło się skończyć różnie. Ogromne słowa uznania dla moich zawodników, że stracona bramka nie podcięła im skrzydeł - przyznał szkoleniowiec PGE GKS-u.

Kolejny mecz bełchatowianie rozegrają w środę (21 sierpnia). O godzinie 19 podejmą Odrę Opole.