Widzew zremisował "wygrany" mecz

Piłkarze Widzewa Łódź zremisowali na wyjeździe z Olimpią Elbląg 1:1. Łodzianie prowadzili do przerwy, przez 40 minut grali w przewadze, ale trzech punktów nie udało im się zdobyć.

OLIMPIA ELBLĄG - WIDZEW ŁÓDŹ [RELACJA NA ŻYWO]

Olimpia Elbląg - Widzew Łódź
1:1 (0:1)

Bramki: 0:1 M. Robak (42. minuta) 1:1 P. Brychlik (89. minuta)

Czerwona kartka: Kuczałek (Olimpia)
Miller, Żołądź (Olimpia) Poczobut, Radwański (Widzew)

Żołądź uprzedza Mąkę po zagraniu Robaka. Sędzia nie pozwoli już rozegrać rzutu rożnego. Koniec! Widzew prowadził 1:0 do przerwy, od 52. minuty grał z przewagę rywala, ale w końcówce stracił bramkę po błędach obrońców i bramkarza. Olimpia remisuje z Widzewem i pozostaje niepokonana w tym sezonie II ligi

90'+4 Madejski pewnym wyjściem łapie piłkę na 14. metrze od własnej bramki po wrzucie z autu widzewiaków

90'+4 Zablokowane dośrodkowanie Zejdlera z lewego skrzydła

90'+2 Żołądź ogląda żółtą kartkę za faul na połowie Widzewa

90' Sędzia dolicza co najmniej cztery minuty

Pięczek stracił piłkę przy linii bocznej boiska. Szuprytowski przejął i zagrał w pole karne Widzewa. Brychlik uprzedził Rudola i strzałem sprzed linii końcowej, z bardzo ostrego kąta, pokonał Wolańskiego

89' GOOL! 1:1! Przemysław Brychlik!

89' Wolański łapie piłkę na 15. metrze po zgraniu głową od jednego z kolegów

88' Demianiuk w walce powietrznej fauluje Rudola. Trenerzy Widzewa domagają się kartki dla zawodnika Olimpii

87' Widzewiacy dwukrotnie faulowani w środku pola

86' Za wysokie dośrodkowanie Demianiuka. Widzewiacy cofnięci w rejon własnego pola karnego

84' Po dośrodkowaniu Kosakiewicza z wolnego żaden z widzewiaków nie dał rady strzelić w stronę bramki. Po chwili, po dośrodkowaniu Mąki z drugiej strony, Madejski wygrywa walkę w powietrzu

84' Żołądź najpierw zatrzymał Wolsztyńskiego, po chwili jednak go sfaulował

81' Mąka bez trudu zatrzymany w polu karnym elblążan. Nieudana kontra łodzian

80' Mąka wchodzi za Mandiangu

79' Po dośrodkowaniu Szuprytowskiego z wolnego i zgraniu głową Wengera, w polu bramkowym Widzewa padł Lewandowski, ale gwizdek sędziego milczy. Tylko po chwili arbiter przerywa grę, żeby zobaczyć czy wszystko w porządku z kapitanem Olimpii

78' Niepotrzebny faul Robaka przed własnym polem karnym. Groźna sytuacja

77' Zejdler wchodzi w miejsce Radwańskiego. To jego debiut w Widzewie

76' Gutowski nie zdołał strzelić po dograniu Mandiangu w kontrze

75' Widzewiacy długo rozgrywają piłkę, głównie na własnej połowie i w środku boiska

74' Radwański zatrzymuje kontrę gospodarzy. Żółta kartka

72' Wolański pewnie łapie piłkę na 13. metrze od własnej bramki po dalekim dośrodkowaniu z wolnego w wykonaniu Szuprytowskiego

72' Zbyt nonszalanckie zagranie Kosakiewicza. Piłka wylatuje za linię boczną boiska

71' Brychlik zastępuje Millera

71' Robak uprzedzony przez Lewandowskiego w walce o górną piłkę

70' Po dośrodkowaniu Kosakiewicza z wolnego Wenger wybija na rzut rożny

69' Radwański faulowany. Ok. 28 metrów do bramki Madejskiego

68' Wolsztyński przejął piłkę w środku pola, Radwański wyprowadził piłkę środkiem, zagrał przed pole karne do Gutowskiego, który zagrał na wolne pole do obiegającego go Kosakiewicza. Podanie obrońcy Widzewa w pole bramkowe Olimpii zablokował w ostatniej chwili Żołądź

68' Łodzianie starają się utrzymywać przy piłce jak najdłużej

66' Tanżyna pudłuje głową po dośrodkowaniu Kosakiewicza z narożnika

66' Robak zablokowany w ostatniej chwili!

64' Gutowski zastępuje jednak Ameyawa

63' Mandiangu próbował jeszcze strzelić po kontrze Widzewa, zdążył z blokiem Lewandowski, w po chwili Wolsztyński sfaulował Madejskiego

63' Wolański pewnie łapie na przedpolu

61' Gutowski szykuje się do wejścia. Zmieni chyba Mandiangu, który już zdecydowanie nie miał sił biegać

60' Demianiuk po zbiegnięciu z lewej strony do środka uderzył lewą nogą... na wiwat

57' Świetna "ruletka" Ameyawa, a później dośrodkowanie w pole karne, Robak nie zdążył trafić w piłkę!

56' Radwański wraca do gry w niebieskim "czepku"

54' Gra wznowiona, Radwański opatrywany jeszcze za linią boczną, ale nie wygląda tak źle, jak początkowo

52' Przypadkowy faul Kuczałka w środku pola. Jest jednak czerwona kartka dla zawodnika Olimpii! Kuczałek zaatakował piłkę wysoko podniesioną nogą, a Radwański próbował zagrać głową. Rozcięta głowa widzewiaka. Na murawie jakieś kłótnie, w rolach głównych Miller i Robak

49' Ameyaw drugi raz w drugiej połowie lepszy w starciu jeden na jednego z Szuprytowskim

48' Ależ walka Kosakiewicza z Demianiukiem w polu karnym Widzewa. Zawodnik czerwono-biało-czerwonych wypchnął skutecznie rywala z własnej szesnastki

47' Zamieszanie w polu bramkowym Widzewa. Gospodarze domagają się rzutu karnego, sędzia jest niewzruszony

46' Kosakiewicz wybija za linię boczną z własnego pola karnego

46' Punktualnie o 20 zaczęła się druga część gry. Jedna zmiana w Olimpii. Krasa zastąpił Ryka

Koniec pierwszej połowy. Choć jak na razie był to mecz na remis, dzięki dobrej akcji Pięczka, Robak strzelił gola i Widzew prowadzi w Elblągu 1:0

45' Mandiangu okiwał na lewej stronie Sedlewskiego i zagrał na piąty metr przed bramkę Olimpii. Robak się spóźnił, a Ameyaw został uprzedzony przez rywala

44' Rudol zdecydowanym wślizgiem zatrzymał rozpędzającego się lewą stroną Demianiuka

Pięczek urwał się lewym skrzydłem, dośrodkował na dalszy słupek, skąd Ameyaw głową zgrał w stronę bramki, a Robak wyprzedził Madejskiego i głową z metra wpakował piłkę do siatki!

42' GOOOOLLL! 0:1! Marcin Robak!

39' Bardzo dobrze dopada do środkowych pomocników Widzewa Żóładź. Robi to wtedy, kiedy ci otrzymują piłkę. Taki pressing wymusza na widzewiakach szybkie wycofania w szeregi obronne

38' Ameyaw próbował przedrzeć się prawym skrzydłem, ale rywale bez problemu go zatrzymali

36' Madejski pewnie łapie piłkę po dośrodkowaniu Kosakiewicza, uprzedzając Robaka

35' Prawie 2-metrowy Lewandowski przewrócony przez Wolsztyńskiego

34' Kosakiewicz ponownie jak profesor. Widać jego ekstraklasowe doświadczenie

33' Elblążanie atakują widzewiaków pressingiem równo z linią środkową boiska. Jak na razie robią to bardzo dobrze

32' Tanżyna ciałem zastawia piłce drogę do bramki Widzewa! Kontra po stracie Radwańskiego

31' Kosakiewicz sprytnie wstawił nogę przed Demianiuka, który próbował wywalczyć rzut karny. Sędzia jednak odgwizdał faul na obrońcy Widzewa

30' Żółądź okręcił się wokół Wolsztyńskiego z wielką gracją. Wolsztyński stał jak zaczarowany

29' Łodzianie radzą sobie z dośrodkowaniem Szuprytowskiego z wolnego

28' Taktyczny faul Poczobuta na własnej połowie i żółtą kartkę ogląda pomocnik Widzewa

26' Tanżyna wślizgiem blokuje strzał Demianiuka z 17 metrów

25' Radwański wrzuca w pole karne Olimpii... do nikogo

23' Poczobut skutecznie przyblokowany, nie zdążył dorzucić sprzed linii końcowej

20' Za mocne zagranie Radwańskiego na prawe skrzydło, chociaż Ameyaw też za długo czekał, aby ruszyć

19' Znów faulowali łodzianie po dośrodkowaniu z wolnego

18' Miller jako pierwszy ogląda dzisiaj żółtą kartkę. Za faul na Tanżynie, który ruszył do przodu z piłką. Trzeba jednak przyznać, że to było przewinienie, które ze wszystkich najmniej nadawało się na napomnienie, ale były napastnik Widzewa miał też jakieś uwagi do sędziego, więc być może otrzymał "żółtko" za dyskusje

15' Radwański czujny przy próbie krótkiego rozegrania rzutu wolnego przez gospodarzy. W kontrze faulowany Mandiangu. Znów bez kartki

13' Rudol strzela głową obok bramki po zamieszaniu w polu karnym Olimpii

12' Kosakiewicz uciekł prawym skrzydłem, dośrodkował sprzed końcowej linii, ale Seldewski wybija za linię końcową

11' Szuprytowski faulował w środku pola Radwańskiego. Sędzia uspokaja graczy Olimpii

10' Robak faulował Kuczałka przy próbie strzału przewrotką

9' Mandiangu wywalczył rzut rożny. Od początku do wrzutek ze stałych fragmentów gry podchodzi Kosakiewicz

7' Lewandowski wybija z własnej szesnastki po dośrodkowaniu Mandiangu

5' Radwański szybko odzyskał straconą przez kolegów piłkę, zatrzymując kontrę Olimpii i jeszcze wywalczył po chwili rzut rożny

4' Teraz na połowie gospodarzy faulowany Ameyaw. Elblążanie od początku grają bardzo twardo. Widać, że są bojowo nastawieni

3' Robak faulowany w środku pola przy próbie wyprowadzenia kontry. Jeszcze bez kartki

3' Rudol czujny we własnym polu karnym. Wybija po dośrodkowaniu

2' Choć zaczęli widzewiacy, szybko piłkę przejęli gospodarze i to oni prowadzą grę

1' Punktualnie o godzinie 19 rozpoczęło się to spotkanie. Łodzianie na czerwono, elblążanie na biało

18.58 Marcin Robak i Tomasz Lewandowski wyprowadzili pierwsze jedenastki obu drużyn

18.57 Piłkarze rezerwowi udali się już na ławki. Pierwsze jedenastki gotowe do wyjścia

18.49 Na ławce Widzewa dzisiaj o jednego piłkarza mniej, bo w składzie nie znalazł się jednak Przemysław Kita, który pojechał z drużyną do Elbląga. Uraz kolana, jakiego napastnik doznał w poprzednim spotkaniu z Błękitnymi Stargard nie został jeszcze zaleczony

18.46 Rezerwowi Olimpii: P. Rutkowski - E. Filipczyk, Ł. Sarnowski, M. Bednarski, K. Krasa, D. Wierzba, O. Kordykiewicz, O. Prytulak, P. Brychlik. Trenerem jest Adam Nocoń

Godzina 18.44 Na ławce rezerwowych Widzewa zasiądą dzisiaj: W. Pawłowski - Ł. Turzyniecki, K. Kordas, S. Zieleniecki, Ł. Zejdler, M. Stefaniak, D. Mąka, K. Gutowski. Trenerem jest Marcin Kaczmarek

S. Madejski - T. Sedlewski, T. Lewandowski, K. Wenger, M. Balewski, M. Kuczałek, B. Żołądź, O. Ryk (46. K. Krasa), C. Demianiuk, D. Szuprytowski, M. Miller (71. P. Brychlik) P. Wolański - Ł. Kosakiewicz, S. Rudol, D. Tanżyna, M. Pięczek, M. Ameyaw (64. K. Gutowski), B. Poczobut, A. Radwański (77. Ł. Zejdler), Ch. Mandiangu (80. D. Mąka), R. Wolsztyński, M. Robak