ŁKS rozbity w Krakowie

Piłkarze ŁKS-u Łódź przegrali na wyjeździe z Wisłą Kraków 0:4. To trzecia porażka z rzędu podopiecznych Kazimierza Moskala.

WISŁA KRAKÓW - ŁKS ŁÓDŹ [RELACJA NA ŻYWO]

Wisła Kraków - ŁKS Łódź
4:0 (2:0)

Bramki: 1:0 P. Brożek (23. minuta) 2:0 D. Niepsuj (44. minuta) 3:0 V. Savićević (61. minuta) 4:0 P. Brożek (90. minuta)

Żółte kartki: Niepsuj, Buksa (Wisła)

Koniec! Wisła rozbiła ŁKS 4:0. Dwa gole strzelił Paweł Brożek, a po jednym David Niepsuj i Vukan Savićević, który popisał się przepięknym uderzeniem z dystansu. Łodzianie mieli dobre chwile, ale grali zbyt nerwowo i zbyt mało konsekwentnie. Poza tym, popełnili za dużo indywidualnych błędów

Źle piłkę zagrał Rozwandowicz, przed polem karnym ŁKS-u przejął ją Savićević i podał na prawo do Błaszczykowskiego, a ten z chirurgiczną precyzją dośrodkował na głowę do Brożka, który bez problemu pokonał po raz drugi dzisiaj Michała Kołbę

90+1 GOL! 4:0! Paweł Brożek!

90' Sędzia dolicza co najmniej trzy minuty

89' Błaszczykowski ofiarnie na twarz przyjmuje piłkę, którą Kujawa próbował mocno przerzucić na drugie skrzydło

89' Guima świetnie zabrał piłkę Savićeviciowi, ale później przeszkodzili sobie Kujawa z Ramirezem

86' Ramirez pudłuje z wolnego

85' Buksa ogląda żółtą kartkę za faul na Ramirezie. Rzut wolny dla łodzian. Ok. 23 metrów do bramki Wisły

85' Wasilewski blokuje ciałem strzał Ramireza

83' Kołba broni strzał Sadloka, dobitka Błaszczykowskiego trafia w Brożka, a poprawka Savićevicia bardzo niecelna

83' Sekulski na spalonym i zmienia go Kujawa

82' Niezłe dośrodkowanie Bryły sprzed linii końcowej, ale Sekulski nie powalczył o piłkę z Wasilewskim

81' Buksa strzela z 18 metrów po dalszym rogu... słupek!

80' Ełkaesiacy faulowali po swoim rzucie rożnym

79' Zblokowany strzał Grzesika. Rzut rożny

78' Bryła zwija się z bólu po faulu Błaszczykowskiego. Obejdzie się jednak bez interwencji medycznej

77' Za wysokie dośrodkowanie Bryły

77' Buksa wchodzi w miejsce Wojtkowskiego

75' Ramirez górą do Bryły, ten zgrywał głową, jednak Ramirez nie poszedł za akcją

74' Bryła zagrał z prawej strony w pole karne Wisły do Ramireza. Hiszpan nie zdołał się skutecznie obrócić i stracił piłkę

73' Guima nie zdążył do podania na wolne pole od Bogusza

72' Zablokowany strzał Sekulskiego z 22 metrów

72' Ramirez wstrzymał kontratak łodzian

71' Piątek zastępuje Wolskiego

70' Wolski zatrzymany przez Sadloka w polu karnym Wisły

69' Faul Wolskiego w środku pola

66' Kołba górą w pojedynku z Wojtkowskim!

65' Kołba instynktownie broni nogą strzał Boguskiego z kilku metrów! Kontra krakowian po kolejnych błędach łodzian

63' Bryła zastępuje Pirulo

63' Sekulskiemu zabrakło kilku centymetrów, żeby opanować piłkę zagrywaną w "uliczkę" przez Ramireza

Błaszczykowski zakręcił Boguszem przy narożniku boiska i dośrodkował w pole karne. Sobociński wybił piłkę klatką piersiową, ale ta spadła przed pole karne, gdzie był niepilnowany Savićević, który huknął jak z armaty, a piłka wpadła tuż przy lewym słupku Kołby!

61' GOOOOLLL! 3:0! Vukan Savićević!

60' Błaszczykowski zastępuje Chucę

59' Grzesik uprzedził Chucę po dośrodkowaniu Niepsuja!

59' Buchalik broni strzał Ramireza z ok. 20 metrów

58' Rozwandowicz zatrzymuje piłkę dogrywaną przez Brożka w kontrze czterech na dwóch!

57' Niewiele wynika z rzutu rożnego łodzian. Ostatecznie piłka trafiła przed szesnastkę do Guimy, który został zablokowany

57' Ramirez zakręcił trójką rywali i huknął z dystansu... Buchalik z najwyższym trudem na rzut rożny!

56' Grzesik z bocznej strefy pola karnego strzela w Buchalika

55' Bogusz znalazł w polu karnym Wisły Guimę, ten nie zdołał się obrócić w stronę bramki, ale wycofał do Pirulo, którego strzał zablokowali rywale

54' Bogusz wybił teraz piłkę po dośrodkowaniu Savićevicia z wolnego

53' Było groźnie w polu karnym łodzian po centrze Savićevicia z narożnika. Sadlok jednak nie zdecydował się na strzał

53' Bogusz dał się nabić Savićeviciowi. Rzut rożny

52' Niepsuj świetnym prostopadłym podaniem obsłużył Boguskiego, a ten trafił w słupek!

51' Brożek zgrywał, ale udało się wybronić łodzianom. Po chwili Wasilewski fauluje Sekulskiego i jest uspokajany przez sędziego

50' Teraz Boguszowi zabrakło centymetrów, aby opanować futbolówkę po podaniu Guimy

48' Ramirez za mocno na lewe skrzydło. Nie zdążył Kalinkowski

48' Sadlok uderza z wolnego nad poprzeczką

47' Pirulo sfaulował swojego rodaka Chucę. Ok. 22 metrów do bramki Kołby

47' Buchalik broni po strzale z kilku metrów Ramireza! Hiszpan miał jednak bardzo mało miejsca

46' O godzinie 21.35 rozpoczęła się druga część gry. Jedna zmiana - Wasilewski zastąpił Klemenza, który doznał urazu już w pierwszej połowie

Koniec pierwszej połowy. Wisła prowadzi z ŁKS-em 2:0

45' Sędzia Marciniak dolicza co najmniej jedną minutę do pierwszej połowy

Sadlok dośrodkował z rzutu rożnego na ok. siódmy metr, Rozwandowicz i Bogusz przeszkodzili sobie w próbie przecięcia piłki głowami, a Niepsuj mocnym strzałem w dalszy róg pokonał Kołbę

44' GOOOL! 2:0! David Niepsuj!

43' Sadlok wywalczył rzut rożny

42' Sekulski za mocno do Ramireza! Łodzianie przejęli piłkę przed polem karnym Wisły, a Hiszpan mógł stanąć oko w oko z Buchalikiem!

42' Bogusz ruszył lewym skrzydłem, ale Pirulo zagrał mu za mocno

41' Mocny strzał Sobocińskiego z ok. 35 metrów... metr od lewego słupka Buchalika!

41' Dośrodkowanie Grzesika na szósty metr, tam był jednak tylko Klemenz

39' Po niezłym początku spotkania, teraz nerwowo w szeregach ŁKS-u

37' Sobociński za bardzo wbiegł pod piłkę i spudłował w doskonałej okazji z 10 metrów! Gola jednak i tak by nie było - był spalony

36' Ramirez za mocno dogrywa na lewo do Pirulo

35' Dobry powrót Pirulo, który zatrzymał wiślaków, krótko rozgrywających rzut rożny

34' Kalinkowski na własnej połowie fauluje Wojtkowskiego

32' Nieudane dośrodkowanie Sadloka z rzutu rożnego

32' Sobociński ryzykownie wybija na rzut rożny. Gol Brożka był jego piątym trafieniem w spotkaniach przeciwko ŁKS-owi

31' Ramirez pilnowany indywidualnie przez Silvę. Rozwandowicz huknął z dystansu, ale bardzo niecelnie

30' Wraca Klemenz

29' Klemenz opatrywany za linią końcową, a tymczasem gra wznowiona

28' Klemenz doznał jakiegoś urazu. Potrzebna pomoc medyczna

27' Ełkaesiacy powoli konstruują kolejne akcje

Wiślacy szybko wyprowadzili piłkę po dalszym zagraniu Sobocińskiego, który początkowo nie zdążył wrócić na swoją pozycję. Później piłka się od niego przypadkowo odbiła i trafiła pod nogi Savićevića. Czarnogórzec dośrodkował sprzed pola karnego, Bogusz nie zdążył doskoczyć do Brożka, który uderzył głową. Futbolówka jeszcze odbiła się od Bogusza i Kołba nie miał najmniejszych szans!

23' GOOOLLL! 1:0! Paweł Brożek!

22' Grzesik przedarł się w rejon pola karnego Wisły, ale w decydującym momencie zgubił piłkę!

21' Kalinkowski za mocno na prawą stronę, jednak Grzesik sfaulowany przez Sadloka

20' Ramirez ucierpiał w starciu z Silvą. Medycy ŁKS-u nie musieli jednak interweniować

19' Kontra łodzian po przejęciu piłki w środku pola. Akcję strzałem lewą nogą zakończył Wolski. Za słabo by zaskoczyć Buchalika

18' Sobociński jak profesor w pojedynku z Brożkiem przy linii końcowej. Piłka dla łodzian

17' Rzut rożny dla Wisły. Jakiś problem Sekulskiego, ale chyba tylko z butem

16' Kalinkowski fauluje na prawym skrzydle Wojtkowskiego. Upiekło się ełkaesiakowi, bo mógł za to obejrzeć żółtą kartkę

15' Janicki dobrze blokował Wolskiego

14' Guima sprytnie obrócił się z piłką w środku pola i Niepsuj ogląda żółtą kartkę za faul na Portugalczyku

14' Buchalik łapie na raty

13' Sekulski nie zdążył do piłki zagranej na 4. metr przez Grzesika!

12' Fatalny błąd Rozwandowicza, który potknął się, próbując przyjąć piłkę zagraną przez Ramireza! Piłkę przejął Brożek, ale Sobociński go naciskał, a Kołba był dobrze ustawiony. Bramkarz ŁKS-u pokrzykuje na Rozwandowicza, żeby ten był bardziej skoncentrowany

11' Savićević ucierpiał w polu karnym ŁKS-u. Obyło się bez pomocy medycznej

10' Krótko rozegrali wiślacy, ale Sadlok stracił futbolówkę

10' Sobociński wygrywa walkę w powietrzu, później jeden z ełkaesiaków blokuje strzał sprzed pola karnego, a ostatecznie Guima fauluje przy linii bocznej pola karnego Sadloka. Doskonała okazja dla gospodarzy na dorzucenie w "szesnastkę" ŁKS-u

8' Silva świetnie wrócił za Ramirezem i zabrał mu piłkę

7' Zablokowany strzał Sekulskiego z kilku metrów! Podawał Bogusz

6' Wolski nie doszedł do prostopadłego podania od Sobocińskiego

5' Nic nie wyszło z krótko rozegranego rzutu rożnego przez łodzian

5' Pirulo zatrzymany na 16. metrze od bramki Buchalika, ale piłka trafiła jeszcze do Grzesika, który strzelił prostym podbiciem z ok. 20 metrów... Buchalik na rzut rożny!

3' Klemenz strzelał głową po dośrodkowaniu z wolnego Savićevicia... pudło

3' Rzut wolny dla wiślaków na połowie łodzian

1' Z 2-minutowym opóźnieniem rozpoczęło się to spotkanie. Łodzianie dzisiaj w czarnych strojach, krakowianie w czerwonych koszulkach oraz białych spodenkach i getrach