Niewykorzystane karny i gra w przewadze. PGE GKS przegrywa

Piłkarze PGE GKS-u Bełchatów przegrali w Grodzisku Wielkopolskim z Wartą Poznań 0:1. Artur Golański nie wykorzystał rzutu karnego. W końcówce gospodarze grali jeszcze w dziesiątkę.

Bełchatowianie po wygranej w pierwszej kolejce ze Stomilem Olsztyn 3:0, chcieli kontynuować dobry początek sezonu 2019/2020 Fortuna I ligi. W drugiej kolejce rywalizowali z Wartą Poznań, a mecz został rozegrany w Grodzisku Wielkopolskim.

Przewagę w pierwszej części gry mieli poznaniacy, którzy dłużej utrzymywali się przy piłce i oddali więcej strzałów. Paweł Lenarcik nie dał się jednak zaskoczyć.

Najlepszą okazję na zdobycie bramki mieli jednak bełchatowianie. W 23. minucie Artur Golański ustawił piłkę na 11. metrze, ale bramkarz Warty - Adrian Lis - obronił jego strzał.

Po zmianie stron niewiele się zmieniło, jeśli chodzi o obraz gry. Tym razem jednak poznaniacy wykorzystali sytuację. W 71. minucie Lenarcika pokonał Tomasz Boczek.

W końcówce jeszcze bełchatowianie mieli szansę, żeby odrobić straty. Po drugiej żółtej kartce i w konsekwencji czerwonej dla Wiktora Długosza, grali przez kilka minut w przewadze. Nie potrafili jej wykorzystać i ponieśli pierwszą przegraną w tym sezonie Fortuna I Ligi.