San Antonio Spurs Mistrzem NBA 2014

Koszykarze San Antonio Spurs wygrali z Miami Heat 104:87 i zostali Mistrzami NBA sezonu 2013/2014.

San Antonio Spurs po raz piąty, a nie Miami Heat po raz czwarty, zostało Mistrzem NBA. Koszykarze z Teksasu rozprawili się z przeciwnikami w pięciu meczach (4-1). Przegrali tylko drugie spotkanie u siebie. Na Florydzie wygrali dwukrotnie. Decydująca wiktoria miała miejsce w San Antonio.

W pierwszej kwarcie prowadzili jeszcze goście (29:22), ale z każdą kolejną minutą to się zmieniało. Do przerwy lepsi byli już gospodarze (47:40), którzy po zmianie stron podwyższyli prowadzenie. Ostatecznie wygrali 104:87.

MVP Finałów został wybrany Kawhi Leonard. 23-latek zdobywał średnio prawie 18 punktu na mecz i notował 6,4 zbiórki. Dzięki temu został drugim, za Ervinem "Magiciem" Johnsonem, najmłodszym MPV finałów.