Rezerwowi dali wygraną Widzewowi

Piłkarze RTS Widzewa Łódź wygrali na wyjeździe z Gryfem Wejherowo 2:1. Zawodnikiem meczu został Przemysław Kita, który wchodząc z ławki wywalczył rzut karny i strzelił decydującego gola.

(Fot. Łukasz Czuku)

GRYF WEJHEROWO - WIDZEW ŁÓDŹ [RELACJA NA ŻYWO]

Gryf Wejherowo - Widzew Łódź
1:2 (0:0)

Bramki: 1:0 M. Hebel (46. minuta) 1:1 M. Robak (85. minuta) 1:2 P. Kita (87. minuta)

Żółte kartki: Czychowski, Koprowski, Prusinowski (Gryf) Mandiangu (Widzew)

Koniec! Widzew przegrywał 0:1 po katastrofalnym błędzie Radwańskiego, wygrywa w Wejherowie z miejscowym Gryfem 2:1. W głównej mierze za sprawą rezerwowych. Przemysław Kita strzelił gola i zaliczył asystę, a decydującym podaniem popisał się też Christopher Mandiangu. Pierwszą bramkę po powrocie do Widzewa zdobył też z rzutu karnego Marcin Robak

90'+4 Mandiangu ogląda żółtą kartkę za grę na czas

90'+3 Poczobut faulowany na połowie Gryfa. Żółta kartka dla Koprowskiego

90'+2 Kita trafia "nożycami" w słupek!

90+2' Kita pokazał właśnie Robakowi, jak należy utrzymywać się przy piłce w końcówce. PRzed chwilą kapitan Widzewa łatwo stracił futbolówkę w narożniku, a teraz Kita oszukał dwóch rywali i dał się sfaulować

90' Sędzia dolicza co najmniej pięć minut

90' Mandiangu wywalczył rzut rożny

89' Leleń odbija przed siebie piłkę po strzale Gutowskiego z ok. 30 metrów. Kita był za daleko, żeby dobiec do dobitki

89' Pek zastępuje Prusinowskiego

Mandiangu szybkim zwodem zmylił rywala, przedarł się lewym skrzydłem i zagrał w pole bramkowe, gdzie na krótki słupek zbiegł Kita i z bliska wpakował piłkę do siatki

87' GOOOOOLLL! 1:2! Przemysław Kita!

Robak uderzył w prawą stronę Lelenia, a ten rzucił się w lewo. Pewny strzał kapitana, który powrócił do Widzewa

85' GOOOL! 1:1! Marcin Robak!

84' Kita faulowany w polu karnym Gryfa! Piłkę ustawia na 11. metrze Robak

83' Gospodarze dobrze utrzymują się na piłce na połowie Widzewa, do tego dają się faulować

81' Wolański łapie piłkę prawie na linii własnego pola karnego

80' Leleń potrzebuje pomocy medycznej. Robak się denerwuje, że bramkarz Gryfa gra na czas. Robi się nerwowo w Widzewie

79' Leleń bez problemu łapie piłkę po wrzucie z autu w wykonaniu Rudola

79' Hebel może już odpocząć. Zastępuje go Wojcinowicz

77' Sikorski strzałem z ponad 35 metrów próbował zaskoczyć Wolańskiego, ale zdążył złapać bramkarz Widzewa

76' Mandiangu zmienia Wolsztyńskiego

74' Koprowski blokuje strzał Turzynieckiego z dystansu. Po chwili faul Kity

74' Gutowski wywalczył rzut rożny

73' Kita zatrzymany na prawym skrzydle

69' Gutowski zmienił Ameyawa

68' Ameyaw faulowany przy narożniku

66' Czychowski ogląda żółtą kartkę

63' Czychowski za Majewskiego wchodzi w zespole Gryfa

62' Szewczyk zmienia Kolusa. Kita wchodzi za Mąkę

59' Robak osaczony przez kilku obrońców. Jak na razie twarde zderzenie Robaka z II-ligową rzeczywistością. Przypomnę tylko, że napastnik Widzewa jeszcze wiosną strzelał gole w polskiej ekstraklasie

57' Robak na spalonym po dośrodkowaniu Radwańskiego, który miał jednak dużo miejsca na strzał z ok. 18 metrów

56' Goerke wybija na rzut rożny, ale Robak później przegrywa walkę powietrzną

55' Nieporozumienie Poczobuta z Wolsztyńskim. Obaj przeszkodzili sobie w strzale z ok. 10 metrów po zgraniu głową Ameyawa

54' Pięczek skutecznie powstrzymał Biedrzyckiego na skrzydle. Od własnej bramki zaczyna Wolański

53' Gospodarze ustawili mur na 14. metrze od własnej bramki. Odbili się od niego widzewiacy

51' Ameyaw wygrał pojedynek biegowy z rywalem, ale później chcąc zagrać do Robaka, podał lekko, pod nogi Biedrzyckiego

49' Korner dla łodzian, ale nic z niego nie wynika

Nieprawdopodobny początek drugiej połowy! Zarazem katastrofalny w wykonaniu Radwańskiego, który poślizgnął się, próbując przyjąć piłkę po podaniu Poczobuta. Futbolówkę przejęli gospodarze i Helbik z kilkunastu metrów pokonał Wolańskiego

46' GOL! Maksymilian Hebel! 1:0!

46' Dwie minuty po godzinie 19 rozpoczęła się druga część gry

Koniec pierwszej połowy. Na razie 0:0. Nie było stuprocentowych okazji, ale m.in. głową z kilku metrów spudłował Robak

45'+1 Prusinowski ogląda żółtą kartkę

45' Sędzia dolicza trzy minuty do pierwszej połowy

43' Koprowski wyszedł do przodu, ale zakończył akcję faulem na Mące

41' Radwański zatrzymany na 20. metrze od bramki Lelenia

40' Niedokładne dośrodkowanie Mąki z wolnego

39' Faulowany Pięczek na lewej stronie

35' Wejherowianie rozbijają kolejne ataki widzewiaków tak na 25.-30. metrze od własnej bramki

31' Łodzianie zwolnili ataki. Częściej przy piłce gospodarze

27' Sędzia przerywa spotkanie. Odsyła piłkarzy na wodę, ale powodem jest bardziej dym z rac, jakie odpalili kibice gospodarzy

25' Robak pudłuje głową po dośrodkowaniu z narożnika

24' Korner dla łodzian

23' Kolus poturbowany na połowie Widzewa. Potrzebna pomoc medyczna

21' Wolański bez problemu łapie piłkę po strzale z dystansu

18' Robak zatrzymany w polu karnym gospodarzy

17' Radwański przewracał się w polu karnym Gryfa, ale sędzia nie zdecydował się na podyktowanie rzutu karnego

16' Leleń czujny na linii po strzale Mąki z 22 metrów

14' Mąka wpadł w szesnastkę Gryfa, minął jednego rywala zwodem na zamach, ale później został zablokowany

13' Pięczek ucierpiał na własnej połowie. Obyło się jednak bez pomocy medycznej

12' Robak osaczony przez dwóch rywali, nie dał rady przedrzeć się prawym skrzydłem

10' Niecelny strzał Pięczka z 23 metrów

8' Mąka zatrzymany w polu karnym Gryfa

7' Poczobut z dystansu trafił w środek bramki

6' Widzewiacy od początku starają się konstruować dłuższe ataki

3' Gospodarze poradzili sobie z centrą Mąki z narożnika

3' Zablokowany strzał Wolsztyńskiego z wolnego

2' Robak faulowany. Około 23 metrów do bramki Lelenia

1' Minutę po godzinie 18 rozpoczęło się to spotkanie. Widzewiacy na czerwono, gospodarze w żółtych koszulkach oraz czarnych spodenkach i getrach

17.57 Przypomnę, że po godzinie 18 na naszej antenie rozpocznie się specjalna Strefa Kibica, gdzie będą relacje i z Widzewa, i ŁKS-u Łódź w Krakowie, a później także PGE GKS-u Bełchatów ze Stomilem Olsztyn. Do wygrania będzie także koszulka meczowa Widzewa

17.51 Rezerwowi w Gryfie: W. Ferra, T. Wojcinowicz, P. Czychowski, J. Poręba, M. Gabor, D. Szewczyk, J. Pek, K. Małolepszy. Trenerem jest Łukasz Kowalski

Godzina 17.50 Na ławce rezerwowych Widzewa zasiądą: W. Pawłowski - Ł. Zajdle, K. Gutowski, M. Stefaniak, S. Zieleniecki, Ch. Mandiangu, P. Kita. Trenerem jest Marcin Kaczmarek

D. Leleń - I. Biedrzycki, O. Koprowski, O. Sikorski, M. Goerke, M. Prusinowski (89. J. Pek), Sz. Nowicki, B. Gęsior, M. Hebel, T. Kolus (62. D. Szewczyk), M. Majewski (63. P. Czychowski) P. Wolański -  Ł. Turzyniecki, S. Rudol, D. Tanżyna, M. Pięczek, D. Mąka (62. P. Kita), B. Poczobut, A. Radwański, M. Ameyaw (69. K. Gutowski), R. Wolsztyński (76. Ch. Mandiangu), M. Robak