Festiwal strzelecki w Sieradzu. Widzew rozbił Wartę [WIDEO]

Piłkarze Widzewa Łódź pokonali na wyjeździe Wartę Sieradz 9:2. Cztery gole dla zwycięzców strzelił Przemysław Kita.

Widzewiacy w swoim ostatnim sparingu przed sezonem 2019/2020 II ligi pierwszą bramkę zdobyli już w trzeciej minucie. Daniel Mąka z bliska wpakował piłkę do siatki po podaniu Marcina Robaka. Kapitan Widzewa asystował też 20 minut później przy trafieniu Rafała Wolsztyńskiego.

Sieradzanie wyrównali w dwie minuty. W 35. z rzutu karnego Patryka Wolańskiego pokonał Adam Patora, a po chwili bramkę zdobył Łukasz Chojecki. Tuż przed przerwą drugiego gola strzelił Mąka.

Po zmianie stron na murawie pojawił się m.in. Przemysław Kita i to on był bohaterem. Od 64. do 82. minuty zdobył cztery bramki. Później Macieja Mielcarza pokonali jeszcze Chris Mandiangu z rzutu karnego, a wynik spotkania na 9:2 dla Widzewa ustalił Wolsztyński.

Łodzianie sezon II-ligowy zainaugurują w przyszłą sobotę (27 lipca) w Wejherowie.