ŁKS rozbił Wisłę [ZDJĘCIA]

Piłkarze ŁKS-u Łódź w pierwszym letnim sparingu wygrali u siebie z Wisłą Płock 4:0. Debiutanckiego gola w biało-czerwono-białych barwach zdobył Portugalczyk "Guima".

Takiego rozpoczęcia letnich sparingów chyba nikt się nie spodziewał. Łodzianie podjęli na boisku przy al. Unii Lubelskiej 2 Wisłę Płock. Beniaminek Lotto Ekstraklasy już do przerwy prowadził 2:0.

Pierwszego gola pięknym uderzeniem strzelił Dani Ramirez. Podwyższył Bartłomiej Kalinkowski. W pierwszej połowie kibice oglądali dobrze znanych graczy. W pierwszej jedenastce jedyną nową twarzą był Serb Dragoljub Srnić.

Na drugą cześć gry wybiegła zupełnie odmieniona drużyna, m.in. z trójką nowych piłkarzy - Maciejem Dampcem oraz Pirulo i Guimą. Na murawie pojawił się także Artur Bogusz, który rundę wiosenną poprzedniego sezonu spędził na rehabilitacji po kontuzji.

Mimo nieco eksperymentalnego zestawienia, i w drugiej połowie łodzianie zdobyli dwie bramki, nie tracąc żadnej. Gola swojej dawnej drużynie strzelił Łukasz Sekulski, a wynik spotkania ustalił Portugalczyk Guima.

Choć Wisła w poprzednich rozgrywkach do końca walczyła o utrzymanie w Lotto Ekstraklasie, efektowna wygrana może napawać optymizmem. Warto też dodać, że rok temu ełkaesiacy również z płocczanami rozpoczęli przedsezonowe sparingi. Wtedy podopieczni Kazimierza Moskala wygrali w Płocku 3:1.