Heat wyrównują straty

Miami Heat wygrali z San Antonio Spurs 98:96 i wyrównali stan rywalizacji w finale NBA na 1-1.

Po porażce w ostatniej kwarcie w pierwszym meczu Finałów NBA, koszykarze Miami Heat tym razem wygrali w końcówce drugie starcie z San Antonio Spurs.

Na 1,5 minuty przed syreną kończącą spotkanie "Ostrogi" prowadziły 93:92. Wtedy za trzy punkty trafił Chris Bosh, dając przewagę swojej drużynie. Gospodarze mogli odpowiedzieć. Manu Ginobili zbyt mocno i nie w tempo podawał do Tima Duncana, co skończyło się stratą. Po chwili LeBron James wykorzystał jeden z dwóch rzutów wolnych, a Ginobili w odpowiedzi spudłował z dystansu.

Prowadzenie Miami podwyższył na 98:93 Dwyane Wade. "Trójka" Ginobiliego w ostatniej sekundzie zmniejszyła tylko rozmiary porażki San Antonio.

Najlepszym strzelcem meczu był James (35 punktów). LBJ miał wsparcie w tercecie Wade (14 pkt.), Bosh (18 pkt.) i Rashard Lewis (14 pkt.). Takiej pomocy zabrakło Timowi Duncanowi (18 pkt., 15 zbiórek). Ginobili zdobył co prawda 19 pkt., a Tony Parker dołożył 21, ale żaden z pozostałych zawodników z Teksasu nie przekroczył dziewięciu "oczek".

W rywalizacji do czterech zwycięstw jest 1-1. Kolejne spotkania odbędą się w Miami.