Polacy znów przegrali z Włochami

Siatkarze Reprezentacji Polski przegrali z Włochami 1:3 w meczu Ligi Światowej. Spotkanie odbyło się na korcie tenisowym.

(Fot. Kuba Atys dla PKN Orlen)

Takiego meczu w historii siatkarskiej Ligi Światowej jeszcze nie było. Włosi podejmowali w Rzymie Polaków na otwartym korcie tenisowym Foto Italico.

Gospodarze dobrze zaczęli. Dwa pierwsze sety wygrali do 21 i 20. Biało-Czerwoni w trzeciej partii postawili wszystko na jedną kartę. Nieźle funkcjonowała zagrywka, dobrze ustawiał się blok, a w ataku nasi kończyli większość piłek. Włosi się pogubili i zdobyli tylko 15 "oczek". Czwarty set był już zgoła odmienny. To gospodarze od początku narzucili swoją grę i bez problemu zwyciężyli do 17.

Kolejne niezłe spotkanie rozegrał Karol Kłos. Środkowy PGE Skry Bełchatów zdobył 10 punktów. Drugi z bełchatowian, Andrzej Wrona tym razem był tylko rezerwowym.

Polacy w Grupie A Ligi Światowej są na ostatnim, czwartym, miejscu. W czterech meczach zdobyli trzy punkty. Liderem są Włosi, którzy zwyciężyli we wszystkich sześciu spotkaniach. Poza reprezentacją Italii z grupy do Ligi Światowej awansują jeszcze dwie drużyny. Oprócz Biało-Czerwonych mogą to być Brazylijczycy i Irańczycy.