PGE GKS Bełchatów wygrał I ligę [zdjęcia]

Piłkarze PGE GKS-u Bełchatów pokonali u siebie Sendecję Nowy Sącz 4:0. Tym samym wygrali ligę i awansowali do ekstraklasy.

Za nami sezon 2013/2014 I ligi piłkarskiej. Po ostatniej kolejce na pierwsze miejsce wrócili piłkarze PGE GKS-u Bełchatów. Podopieczni Kamila Kieresia pokonali przed własną publicznością Sandecję Nowy Sącz. Gospodarze od początku przeważali. Bramki zdobywali zarówno po ładnych akcjach zespołowych, jak i stałych fragmentach gry. Słabą skuteczność prezentowali rywale, którzy nie wykorzystali dwóch stu procentowych szans.

Zapraszamy do zapoznania się z relacją, jaką na żywo przeprowadziliśmy z meczu PGE GKS Bełchatów - Sandecja Nowy Sącz.

PGE GKS Bełchatów - Sandecja Nowy Sącz
4:0 (2:0)

Bramki: 1:0 P. Baranowski (15. minuta) 2:0 Michał Mak (28. minuta) 3:0 Michał Mak (52. minuta) 4:0 D. Turkovs (67. minuta)

Flis (GKS)

A. Malarz - A. Basta, P. Baranowski, M. Flis, A. Norambuena, Mateusz Mak, G. Baran, K. Poźniak, P. Rachwał (73. Sz. Sawala), Michał Mak (81. A. Prokić), B. Bartosiak (60. D. Turkovs) M. Cabaj - W. Kalisz, M. Bartków, K. Słaby, A. Frańczak, Ł. Grzeszczyk, M. Nather, T. Margol (68. Sz. Kuźma), A. Danek (46. P. Szarek), S. Szczepański (83. F. Fałowski), M. Traore

Spotkanie zakończone. PGE GKS Bełchatów pokonało Sendecję Nowy Sączy 4:0
  90' Spotkanie potrwa jeszcze dwie minuty
  89' Nie ma gola! Sędziowie w porozumieniu zmienili decyzję. Fałowski, tak jak to wyglądało z trybun, był na spalonym
88' GOL! Fabian Fałowski! 4:1
  85' Traore ograł i wyprzedził Baranowskiego, ale strzelił wprost w... bandę reklamową, co wywołało sporo śmiechu na trybunach
  83' Fałowski pojawia się w miejsce Szczepańskiego
  81' Michał Mak schodzi z murawy oklaskiwany przez kibiców, w jego miejsce pojawia się Prokić
  79' Do przodu popędził po raz kolejny Basta, podał do Turkovsa, ale mocny strzał Łotysza z 16 metrów broni Cabaj
  78' Turkovs po obróceniu się w polu karnym strzela z 10 metrów...tym razem wprost w Cabaja
76' Gospodarze kontrolują mecz, długo rozgrywając piłkę na własnej połowie. Goście nie mają już z byt wielkich chęci na atakowanie
  73' Sawala zmienia Rachwała i przejmuje od niego opaskę kapitana
  68' Schodzi Margol, w jego miejsce pojawia się Kuźma. Wracamy do gry
  67' GOL! Danils Turkovs! 4:0!Tym razem prawym skrzydłem popędził Mateusz Mak, położył w polu karnym jednego obrońce, później Cabaja i wystawił piłkę do Turkovsa, który trafia do siatki. Sędzia zarządza przerwę na uzupełnienie płynów
  64' Michał Mak przemknął obok Szarka niczym TGV obok "malucha", ale dośrodkował zbyt głęboko
  63' Kolejna składna akcja gospodarzy. Poźniak wymieniał podania z Mateuszem Makiem i Turkovsem aż w końcu ten ostatni strzelił z 20 metrów...niecelnie
60' Turkovs zmienia Bartosiaka
  59' Mateusz Mak znów szaleje na prawej stronie, wpada w pole karne i wycofuje do Poźniaka na 8. metr. Rozgrywający GKS-u strzela w środek i Cabaj popisuje się dobrym refleksem
  56' Mocny strzał Norambueny z ponad 25 metrów, piłka przelatuje daleko od celu
  Mateusz Mak pobiegł prawą stroną, pomógł mu Basta, który ściągnął na siebie jednego obrońcę. Mak dośrodkował, a na strzał bez przyjęcia z półwoleja zdecydował się jego brat Michał. Piłka po odbiciu od jednego z obrońców zmyliła zupełnie Cabaja i wpadła do siatki
  52' GOOOOLLLL!!! 3:0! Michał Mak!
  48' Nieprawdopodobne pudło Grzeszczyka! Pomocnik Sandecji dostał piłkę na 5. metrze od bramki GKS-u, ale nie trafił do pustej już bramki. Podczas kontry gości w polu karnym Sandecji z bólu zwijał się Michał Mak, który po interwencji medycznej wrócił do gry
47' Basta znów zapędził się pod pole karne rywali, ale piłka po jego wrzutce przeleciała wzdłuż pola karnego i nikt w nią nie trafił
  46' Rozpoczęła się druga połowa tego spotkania. Jedna zmiana w Sandecji - Szarek wszedł za Danka
  Koniec pierwszej połowy. Tę część gry potężnym strzałem z ok. 14 metrów zakończył Poźniak. Piłka przeleciała blisko słupka
  45' Sędzia przedłuża pierwszą połowę o jedną minutę. To dziwne, z uwagi na przerwę na uzupełnianie napojów, pouczanie Norambueny z Grzeszczykiem i dwie bramki
  44' Bełchatowianie kontrolują tempo gry
  40' Na trybunie gości kilka minut temu pojawili się sympatycy Sandecji
37' Żółtą kartką ukarany Flis
  34' Kibice odpalili środki pirotechniczne, jedna z puszek z pomarańczowym dymem została rzucona na murawę, upadając pół metra obok Cabaja. Bramkarz Sandecji odrzucił puszkę z powrotem w trybuny
  32' Sędzia przeprowadza rozmowę wychowawczą z Norambueną i Grzeszczykiem między którymi jest napięta atmosfera od samego początku
  30' Efektowna flaga kibiców GKS-u, rozciągnięta na cały sektor z napisem "Bełchatowianie i herbem GKS-u", Wyżej rozwieszona jet flaga ze słowami "Wiara, Honor, Oddanie"
  Piękna akcja bełchatowian, Basta podłączył się prawym skrzydłem i dośrodkował z biegu na 6-7 metr bramki. Tam świetnie nabiegał Michał Mak, który głową skierował piłkę do siatki
  28' GOOOOLLL!!! Michał Mak! 2:0!
26' Gra wznowiona
  24' Grzeszczyk próbował zaskoczyć Malarza strzałem z ponad 25 metrów. Sędzia zarządził przerwę na uzupełnienie płynów dla wszystkich zawodników i sędziów. Mecz jest rozgrywany w dużym upale, termometry wskazywały 24 stopnie C w cieniu, a teo na murawie jest jak na lekarstwo
  23' Trwa walka w środku pola. Choć to ostatni mecz sezonu i żaden wynik nie zmieni sytuacji obu klubów, piłkarze nie odstawiają nóg
  19' Kibice głośno dopominają się kolejnej bramki, skandując "GKS Gol! Gol! Gol!"
  Baranowski trafił z najbliższej odległości po rzucie rożnym wykonywanym przez Poźniaka. Goście protestowali, bo ich zdaniem nie powinno być rzutu rożnego
  15' GOL! Paweł Baranowski! 1:0!
15' Poźniak zaskakuje Cabaja głęboką wrzutką z rzutu wolnego przy lewej linii boiska, bramkarz gości wybija z trudem przed pole karne. Strzał Michała Maka zablokowany i rzut rożny
  13' W jednym ze starć ucierpiał Szczepański, ale obyło się bez interwencji medycznej
  10' Baran dobrze przerzuca ze środka na lewe skrzydło. Michał Mak podciąga kilka merów i wrzuca w pole karne. Bartosiakowi zabrakło kilku centymetrów, żeby zakończyć tę akcję strzałem głową
  8' Michał Mak szybkim powrotem zatrzymuje kontratak gości
  5' Mateusz Mak dobrze unika spalonego, ale przyjmuje sobie do boku. Po chwili skrzydłowy mija rywala i pada w polu karnym...sędzia boczny pokazuje na narożnik boiska
  2' Mogło i powinno być 0:1. Malarz ofiarną interwencją uchronił swój zespół od straty gola po zamieszaniu w polu karnym. Dobitka Margola była niecelna
  1' Z 2-minutowym opóźnieniem rozpoczęło się to spotkanie. Przed pierwszym gwizdkiem sędziego pożegnano Wilusza, który w przyszłym sezonie będzie już grał w Lechu Poznań
  Godzina 16.42 Kapitanem GKS-u jest dzisiaj Patryk Rachwał, który zastępuje w tej roli Macieja Wilusza
  Rezerwowi w GKS-ie to: P. Lenarcik - Sz. Sawala, D. Szymański, M. Renusz, A. Prokić, Ł. Wroński, D. Turkovs. Trenerem jest Kamil Kiereś
  Na ławce rezerwowych Sandecji zasiądą: F. Fałowski, P. Szarek, M. Szeliga, Sz. Kuźma, M. Maślejak. Trenerem jest Ryszard Kuźma